English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Šumavské předsevzetí splněno

Zařazeno : Štajf

Tomáš Vaněk, 29.04.2019 17:17
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 595x


Tým Racing 21 má za sebou účast na letošní Rallye Šumava Klatovy. Vojtěch Štajf a Veronika Havelková naplnili svůj plán pro druhý podnik seriálu MČR a obsadili v něm s vozem Polo GTI R5 celkově šesté místo, což vedle dalších zkušeností s novou technikou znamená cílené zlepšení oproti minulé soutěži. 
Šumavské předsevzetí splněno
Šumavské předsevzetí splněno

54. ročník Rallye Šumava Klatovy prověřil startující posádky ve dvou dnech na čtrnácti rychlostních zkouškách o celkové délce 170 kilometrů. Naplnila se také předpověď počasí a zejména v pátek večer připravil vydatný déšť posádkám obtížné podmínky na trati soutěže.   

Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou přijeli do Klatov především s cílem zrychlit dosahované časy na jednotlivých rychlostních zkouškách v porovnání s užší jezdeckou špičkou českého šampionátu a přiblížit se tak pětici nejrychlejších posádek. Páteční měřené úseky byly pro Racing 21 kvůli dešti ve znamení prvních zkušeností s vozem Polo GTI R5 na mokrém povrchu. Tým ale zvolil měkčí nastavení podvozku vozu v kombinaci s pneumatikami do mokra, a srážky nakonec nebyly tak vydatné, v otevřených úsecích dokonce trať oschla úplně. „Šli jsme ve druhé polovině první etapy do příliš měkkého nastavení auta, protože jsme dosud neměli žádné zkušenosti s mokrým povrchem, a tak jsme raději změkčili podvozek víc. To nás proti soupeřům na intermédiích zpomalovalo, pozitivně se to projevilo pouze na některých úsecích poslední zkoušky, kde to opravdu hodně klouzalo. Zejména v pátek nám pro bezpečnou jízdu hodně pomohli i naši špioni na trati, kvůli startovnímu poli historiků ale vjížděli na rychlostní zkoušky krátce před námi, a to bylo příliš pozdě pro rozhodování ohledně pneumatik a podvozku,“ vysvětluje strategii pro úvod soutěže jezdec Vojtěch Štajf, který první etapu soutěže dokončil na šestém místě absolutního pořadí.

Druhá etapa, která se v sobotu konala již za příznivého počasí nepřinesla z pohledu celkového umístění posádky Racing 21 žádnou změnu, ale pro Vojtěcha Štajfa znamenala nabytí dalších zkušeností s jízdou a nastavením vozu Polo GTI R5. „Už při testech jsme hodně řešili nedotáčivost vozu, kterou jsme tady na Šumavě nastavením výrazně eliminovali, ale na určitých detailech ještě musíme zapracovat. Jelo se tu hodně rychle a já se snažím hodnotit každou erzetu zvlášť i z pohledu časové ztráty na kilometr v porovnání se špičkou pole. V sobotu ráno jsem se dokázal dostat i na odstup necelé půl vteřiny na ujetý kilometr v porovnání s Honzou Kopeckým, což není při druhém startu s Polem vůbec špatné. Celková ztráta na vítěze činila minutu a padesát jedna sekund, myslím tedy, že jsme svůj plán pro Šumavu s Veronikou průjezdem rampy na šestém místě absolutně splnili. Věřím, že po dalších naplánovaných testech s autem se posuneme i v Českém Krumlově ještě výš a promluvíme do pořadí mezi pěticí nejrychlejších, určitě nám k  tomu pomohou i nové pneumatiky Pirelli typu RA, které jsme si na Šumavě poprvé vyzkoušeli,“ uzavřel hodnocení soutěže na cílově rampě v Klatovech spokojený Vojtěch Štajf.  

Tým Racing 21 se nyní přesouvá na Kanárské ostrovy, kde o příštím víkendu bude reprezentovat Českou republiku pod registrací týmu Autoklubu ČR v druhém podniku seriálu FIA European Rally Championship.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/První test Fiatu 124 Abarth R-GT [VIDEO]

/ Další video...