English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rovanperä dosáhl prvního vítězství v kategorii WRC 2 Pro

Zařazeno : Rovanpera

Škoda Motorsport, 13.05.2019 13:07
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2290x


Po několika nehodách a nezdarech, které tovární posádku ŠKODA ve složení Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen (FIN/FIN) potkaly v úvodní části letošního mistrovství světa FIA World Rally Championship, finská posádka zásluhou své chytré a rychlé jízdy dosáhla na Chilské rallye svého prvního letošního vítězství v kategorii WRC 2 Pro.
Rovanperä dosáhl prvního vítězství v kategorii WRC 2 Pro
Rovanperä dosáhl prvního vítězství v kategorii WRC 2 Pro

Zasloužené vítězství je posunulo do dobré pozice v boji o titul ve druhé části letošní sezóny. Chilská rallye byla vůbec poprvé součástí mistrovství světa FIA World Rally Championship. Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen tentokrát jeli s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 a zásluhou svého rozvážného a opatrného přístupu se toho na náročných šotolinových zkouškách Jižní Ameriky hodně naučili. Kvůli dešti byl povrch rychlostních zkoušek velmi blátivýa nevyzpytatelný. Po třech rychlostních zkouškách byli mladí Finové v rámci kategorie WRC 2 Pro na druhém místě. „Oproti soupeřům jsem ztratil hodně času, protože jsem se v místech s malou přilnavostí necítil dobře. Pro odpolední průjezdy rychlostních zkoušek proto modifikujeme nastavení mého vozu ŠKODA FABIA R5,“ komentoval své účinkování během poledního servisu Kalle Rovanperä. Je třeba dodat, že v pátek odpoledne následně zajel ve čtvrté rychlostní zkoušce nejrychlejší čas a dostal se do vedení kategorie WRC 2 Pro, které udržel až do cíle. 

Na první rychlostní zkoušce sobotního kola zaznamenal nejrychlejší čas opět tovární pilot ŠKODA Kalle Rovanperä. Mezitím měl jeho hlavní soupeř Mads Østberg s vozem Citroën potíže s brzdami. Rovanperä proto měl ve vedení kategorie WRC 2 Pro náskok více než půl minuty, takže 18letý Fin měl od tohoto okamžiku jediný cíl: „Naštěstí jsem schopen udržovat svůj odstup od mého soupeře. Jsem si jistý, že bude hodně tlačit, aby mě dohnal.“ Kalle Rovaperä si vedení udržel až do konce soutěže zásluhou rychlé, kontrolované a bezchybné jízdy. Vybojoval tak své první letošní vítězství v kategorii WRC 2 Pro. Taktéž 18letý Marco Bulacia Wilkinson, jedoucí s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5, dojel na čtvrtém místě a získal tak své první body v kategorii WRC 2 Pro, současně to byly body pro tým ŠKODA Motorsport. „Gratuluji Kallemu a Jonnemu! Tentokrát dokázali správně přizpůsobit svoji rychlost daným podmínkám. Rychlou a bezchybnou jízdou dosáhli zaslouženého vítězství. Děkuji také Marco Bulacia Wilkinsonovi a jeho spolujezdci Fabianovi Cretu za body vybojované pro ŠKODA Motorsport v kategorii WRC 2 Pro,“ řekl po soutěži šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Kalle Rovanperä testuje v Polsku [VIDEO]

Kalle Rovanperä testuje v Polsku [VIDEO]

09.05.2018 19:41

Video Honza Froněk, Ostatní

Mladý Rovanpera je blízko dohody s M-Sportem

Mladý Rovanpera je blízko dohody s M-Sportem

09.08.2017 15:24

Článek Honza Froněk, WRC

Kalle Rovanperä vyhrál Rally Bohemia

Kalle Rovanperä vyhrál Rally Bohemia

15.07.2019 09:01

Článek Škoda Motorsport, Česká rally

Rovanperä: Švédská rallye je pro mě nová

Rovanperä: Švédská rallye je pro mě nová

12.02.2019 15:44

Článek Škoda Motorsport, WRC

Kalle Rovanperä chce domácí soutěž vyhrát

Kalle Rovanperä chce domácí soutěž vyhrát

30.07.2019 18:56

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Kalle Rovaperä skončil v Argentině v kotrmelcích [2xVIDEO]

/ Další video...