English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Černý by rád v Hustopečích vylepšil svoje letošní maximum

Zařazeno : Černý

Ondřej Novotný, 10.06.2019 11:37
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 540x


MOGUL AUTO ŠÍDLO Škoda team s posádkou Jan Černý - Petr Černohorský se bude snažit na čtvrtém letošním podniku Mistrovství České republiky v rally vylepšit svoje letošní nejlepší umístění, které přišlo zatím na posledních závodech v polovině května na českokrumlovských tratích.
Černý by rád v Hustopečích vylepšil svoje letošní maximum
Černý by rád v Hustopečích vylepšil svoje letošní maximum

O měsíc později už je ovšem naplánován další podnik z letošního seriálu, který se tentokrát uskuteční okolo jihomoravských Hustopečí. Tam vloni Černý s Černohorským skončili třetí, tuto metu by tak chtěli ideálně o minimálně jeden stupínek překonat. Tentokrát se totiž díky absenci továrního týmu čeká mimořádně těsný souboj o vítězství!  

Na třetí pokus to vyšlo! Jan Černý se se svým navigátorem Petrem Černohorským v letošní sezoně prvními dvěma podniky spíše trochu protrápili. Ani na třetích českých závodech necelý měsíc nazpět na tratích kolem Českého Krumlova to zpočátku nevypadalo na prolomení smůly, když už před druhou rychlostní zkouškou skončila Černého Fabia R5 po smolném zahřívání pneumatik v příkopě. S notnou dávkou štěstí a pomoci ostatních jezdců se však příbramský jezdec mohl vrátit na trať a o den později dokonce vystoupat na konečnou třetí pozici v celkovém hodnocení. „Vzhledem k průběhu celého závodu, hodnotím naše umístění jako takové malé vítězství,“ ohlíží se ještě krátce Jan Černý za posledním podnikem, po kterém si vyslechl nejednu štiplavou poznámku ohledně zmiňovaného karambolu.

Na programu je ale teď už znovu úplně odlišná soutěž od třech předchozích, v termínu 14. a 15. června se totiž většina elitních nejen českých rallye jezdců porve o další cenné body do průběžného žebříčku na 15. AGROTEC Petronas rally Hustopeče! „Mám tu soutěž rád a moc se na ni těším. Na tratích v Hustopečích je hezké prostředí, často se projíždí mezi vinicemi a hlavně se jede několik ostrých kilometrů na šotolině, což na jiném závodě v Česku prakticky jinak není,“ podotýká Černý a ještě s úsměvem dodává: „Člověk si tím prostředím rychlostních zkoušek tak trochu připadá, jako kdyby ani nejel na českém podniku.“

Posádce Černý – Černohorský se tak postupně začíná vyplácet návrat do vozu Škoda Fabie R5, další úspěch by s ní chtěli přidat i na tratích na jihu Moravy. „Auto máme perfektně připravené. Navíc nás znovu před soutěží ještě čeká test, abychom ho dokázali co nejideálněji nastavit na povrch tratí, které v Hustopečích budou,“ prozrazuje průběžně čtvrtý jezdec MČR, co jeho tým před startem červnového podniku ještě čeká.

V Hustopečích navíc s velkou pravděpodobností nebude startovat jednoznačný lídr posledních let českého rallyového šampionátu, tedy tovární jezdec týmu ŠKODA Motosport Jan Kopecký. Boj o nejcennější stupínek se tudíž otevírá pro několik dalších posádek, a to včetně Černého s Černohorským. Do hodně napínavých bojů ovšem promluví i jezdci ze slovenského šampionátu! „Nadcházející závody budou jistě velice zajímavé, když tentokrát nebude téměř jasná rezervace prvního místa,“ směje se nejprve navigátor Petr Černohorský a poté už vážněji navazuje: „Bude tady tak prostor pro ostatní posádky, doufejme včetně nás, porvat se o první místo a ukázat se v konkurenci dalších týmů. Věřím, že to budeme právě my, kteří z tohoto zajímavého souboje vyjdeme nejlépe, jak jen to bude možné.“

Dlouholeté závodnické duo Černý s Černohorským si z loňských Hustopečí tehdy ještě s Fordem Fiestou R5 odváželo bronz, v letošní konkurenci by však rádo pomýšlelo klidně i na přímý boj o vítěze čtvrtého českého podniku v letošní sezoně! „Chtěli bychom skončit co nejlépe, to je jasné. O tomhle všem však rozhodnou až ostré kilometry na tratích. Nicméně Hustopeče jsou soutěží, která se odjede v krátkém časovém sledu, navíc jsou zde malé přejezdy mezi jednotlivými rychlostními zkouškami, a to mám rád. Doufám tedy, že budeme odjíždět spokojeni,“ uzavírá Jan Černý.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

17.04.2014 11:22

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Černý Kohout odstartoval na ostrovech

26.04.2013 07:51

Seriál Petr Eliáš, ME

Jan Černý prodal Fabii S2000

Jan Černý prodal Fabii S2000

08.08.2013 09:02

Článek Martin Klik, ME

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

23.03.2017 18:14

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Racing-Mania.cz

Černý – Kohout zazářil v Itálii

21.04.2012 20:47

Článek Petr Eliáš, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...