English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Cíl je cíl

Zařazeno : Černý

Ondřej Novotný, 09.07.2019 15:42
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 298x


Mistrovství České republiky v rallye v letošní sezoně pomalu míří do svého finále. Do toho však ještě zbývají dva závody, jenž mohou hodně zamíchat konečným pořadím.
Cíl je cíl
Cíl je cíl

Nadcházející podnik Rally Bohemia 2019 už hodně napoví, pro posádku MOGUL AUTO ŠÍDLO Škoda teamu Jana Černého a Petra Černohorského, však půjde především o to, zkusit obrátit sezonu ještě do příznivějších pater. Smůla se totiž příbramskému jezdci letos stále lepí na kola. "Fanoušci, kteří nás neustále kolem tratí, ale také i v depu, podporují, by si už náš pořádný výsledek zasloužili. Moc si ho pro ně přejeme z posledních dvou závodů letošního roku přivést," doufá Jan Černý.

Hustopečskou rally si Mogulka, Fabie R5, Černého s Černohorským začínala postupně podmaňovat a pohoda v týmu příbramského jezdce tak byla cítit na celé depo. Když se však už vše blížilo k finální rampě, přišel na poslední RZ nejprve defekt a potom i technická závada. Do té chvíle jinak hodně reálné konečné druhé místo, se tak stalo rázem passé… "Byla to pro nás všechny rána, konečně jsme měli nějaký další větší úspěch na dosah a my o něho přijdeme kvůli technické závadě. To nás všechny moc mrzelo. Navíc měl můj táta narozeniny, takže ten dárek, který jsem mu chtěl dát, se mi nazpět přivést nepodařilo," mrzí ještě zpětně Jana Černého.

Před Rally Bohemia se ovšem začíná znovu od nuly. Toho si je moc dobře vědom také Černý, který už na jihu Moravy ukázal, že umí jet dostatečně rychle a stejně dobrou vizitku by chtěl potvrdit i na tratích okolo Mladé Boleslavi. "Na všechny jezdce čeká spoustu nových ostrých kilometrů, protože se přidaly nové rychlostní zkoušky. Bude to tak nejen pro naši posádku velká výzva, už od seznamovacích jízd budeme muset být dvojnásobně koncentrovaní, abychom si napsali rozpis přesně tak, jak potřebujeme. Většinu tratí totiž uvidíme poprvé, až při první seznamovací jízdě," podotýká jezdec.

Obměna rychlostních zkoušek oproti předchozím ročníkům je sice více zásadní, nejedná se však vždy úplně o nové ostré kilometry. V některých případech jde totiž o návrat na tehdejší tratě, kde se ale závodilo už v dávné historii. Přesněji v 80. až 90. letech. "Tyhle tratě jsem nemohl sledovat ještě ani z kočárku. Naposledy se na nich totiž závodilo, když jsem ještě nebyl ani na světě," směje se průběžně čtvrtý jezdec celkového pořadí MČR v rallye s jednatřiceti bodovou ztrátou na třetího Václava Pecha. "Na posun v pořadí nějak extra nemyslíme, my teď chceme hlavně dojet do cíle, a to samozřejmě v co nejlepším čase, a na co nejlepším místě," přeje si Černý konečně vybojovat úspěch pro jeho fanoušky, kterých se i na Bohemku znovu chystá mnoho. "Na jejich podporu se moc těšíme, budeme rádi, pokud se za námi staví i do servisní zóny!" přeje si na závěr.

Třídenní 46. Rally Bohemia 2019 startuje v pátek 12. července na Autodromu Sosnová, kde se pojedou první dvě RZ, v následujících dvou dnech se pak odjede dalších 18 rychlostních zkoušek, přičemž končit se bude tradičními ostrými kilometry na Starém Městě v Mladé Boleslavi.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

17.04.2014 11:22

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Černý Kohout odstartoval na ostrovech

26.04.2013 07:51

Seriál Petr Eliáš, ME

Jan Černý prodal Fabii S2000

Jan Černý prodal Fabii S2000

08.08.2013 09:02

Článek Martin Klik, ME

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

23.03.2017 18:14

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Racing-Mania.cz

Černý – Kohout zazářil v Itálii

21.04.2012 20:47

Článek Petr Eliáš, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...