Finsko - Rantanenův první start s WRC: Chci držet krok se špičkou

Zařazeno : MS0809

01.07.2008 02:32
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2485x

Ramsport připraví pro start ve Finské rally kromě Fordu Focus WRC06 pro Andrease Mikkelsena také totožný vůz pro 27letého Mattiho Rantanena. Tento finský jezdec pravidelně usedá do kokpitu Mitsubishi Lanceru Evo 9 ve finském mistrovství a start s WRC pro něj představuje vrchol sezóny.
"Je těžké stanovovat si nějaké cíle," říká Matti Rantanen. "I kdybych byl na podniku světového šampionátu pátý nebo šestý, nepovažoval bych to za dobrý výsledek, pokud by má ztráta na vítěze byl hodně velká. Proto se ve Finské rally chci především snažit udržovat co nejmenší odstup za špičkou." Vůz pro Rantanena a jeho spolujezdce Jana Lönegrena připraví tým Ramsport, který chystá auto i pro norskou hvězdičku Andrease Mikkelsena. "Byli jsme v kontaktu i s M-Sportem, ale nakonec jsme se rozhodli pro Ramsport," konkretizuje jednání o startu s WRC ve Finské rally Rantanen, který chuť světové soutěže na domácí půdě okusil již před dvěma lety. Tehdy ve Finské rally startoval s Hondou Civic ve třídě N3 a stal se třetím nejrychlejším juniorem. Zdroj: Rallye-Magazin.de Ilustrační obr: MattiRantanen.net ZuzanaH