Ardenne Bleue - Tsjoenovi start belgického šampionátu nevyšel

20.02.2006 12:00
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 7972x

Letošní ro?ník Ardenne Bleue Rally vyhrál pom?rn? p?ekvapiv? Larry Cols pilotující Mitsubishi Lancer skupiny A. K vít?zství mu v konkurenci n?kolika voz? kategorie WRC pomohly pom?rn? ?asto a rychle se m?nící pov?trností podmínky.
Loni se jela Ardenne Bleue Rally za opravdu zimních podmínek. Letos se museli ú?astníci vypo?ádat se záludnostmi po?así. Sout?? výrazn? poznamenal dé??, ov?em na n?kterých místech i p?esto z?stával le?et sníh. Na dvou úvodních m??ených úsecích si nejrychlej?í ?asy p?ipsal ú?adující belgický mistr Xavier Bouche, jen? se p?edstavil za volantem ?kody Octavia WRC. Na t?etím m??eném úseku, který se jel na dráze závodního okruhu Spa-Francorchamps, se postaral o p?ekvapení Stefan Schneppenheim, jen? t??il ze svého vysokého startovního ?ísla a stále se zlep?ujících podmínek na trati. Do vedení se v tu chvíli dostal Holan?an Jasper van den Heuvel pilotující Mitsubishi Lancer skupiny N. Jeden z hlavních favorit? sout??e, domácí jezdec Pieter Tsjoen (Ford Focus WRC) se trápil a zdaleka nenapl?oval o?ekávání. Navíc jej v pr?b?hu první etapy zpomalil defekt, kv?li kterému ztratil t?i minuty. V polovin? sout??e tak ?ty?násobnému mistru Belgie pat?ila a? osmá p?í?ka s p?timinutovým odstupem za Larry Cols, jen? mezitím p?evzal vedení. Do problém? se dostal také Xavier Bouche. Po výletu mimo tra? uvítal zru?ení RZ 6, nebo? jeho po?kozený v?z mohl být opraven v servisu. Po dal?ím opu?t?ní trat? na jedenácté erzet?, které jej stálo zhruba sedm minut, ale mohl na boj o vít?zství definitivn? zapomenout. V ned?li se po?así umoud?ilo. Larry Cols, startující s Lancerem týmu Guy Colsoula, si dokázal vedení pohlídat a? do cíle a vyhrál druhý ro?ník Ardenne Bleue Rally s náskokem 39 sekund p?ed Jasperem van den Heuvelem. T?etí dojel po velkém boji s Jean-Pierrem van de Wauverem (Mitsubishi Lancer) Bernard Munster (Subaru Impreza). Pieter Tsjoen dokázal ve druhé etap? umazat ze své ztráty dv? minuty a posunul se na pátou pozici kone?ného hodnocení, p?esto byl po sout??i velice nespokojený. ?estý dojel do cíle Bob Colsoul p?ed okruhovým specialistou Marcem Duezem, jen? vyhrál v kategorii GT. Hlasy v cíli: Larry Cols (1. místo, Mitsubishi Lancer Evo 8): "Kdy? jsem p?ijel v sobotu na start první rychlostní zkou?ky, nikdy by m? nenapadlo, ?e bych mohl zvít?zit. Rozdíl mezi mým autem a vozy kategorie WRC byl ale výrazn? sní?en díky sn?hu, který le?el na n?kterých místech trat?. ?ty?kolku se po?ád u?ím ?ídit, proto?e naposledy jsem s takovým vozem startoval p?i Boucles de Spa p?ed ?ty?mi lety." Jasper Van den Heuvel (2. místo, Mitsubishi Lancer Evo 7): "Ardenne Bleue Rally byla teprve mým osmým startem za hranicemi Holandska. P?ed závodem jsem v?bec nev?d?l, co mohu ?ekat. S druhým místem absolutn? a vít?zstvím ve skupin? N jsem velice spokojený." Pieter Tsjoen (5. místo, Ford Focus WRC): "Páté místo není dobré! V?era jsem byl úpln? zoufalý, úpln? tragický. Dneska jsem o n?co spokojen?j?í. Po?ád to nebylo ono, ale lep?í to bylo." Kone?né výsledky Ardenne Bleue Rally 2006: 1. Cols - Godde (Mitsubishi Lancer Evo 8; A8) 2:03,33 min 2. Van den Heuvel - Kolman (Mitsubishi Lancer Evo 7; N4) + 39 s 3. Munster - Leyh (Subaru Impreza 555) + 2:27 min 4. Vandewauver - Michel (Mitsubishi Lancer Evo 7; A8) + 2:30 min 5. Tsjoen - Chevaillier (Ford Focus WRC) + 3:06 min 6. Colsoul - Jamoul (Mitsubishi Lancer Evo 9; N4) + 6:27 min 7. Duez - Langers (Porsche 911 GT3; GT) + 6:51 min 8. Beco - Burniat (Citroën C2; A6) + 10:17 min 9. Van Woensel - Snaet (Nissan 350 Z; GT) + 12:56 min 10. Deferm - Klein (Subaru Impreza WRC) + 13:00 min Zdroj: www.rallye-magazin.de a www.rally-live.com Foto: www.turbomagazine.be/ArdenneBleue/ LenkaZ