English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Voda v pojistkách a vítězství

Zařazeno : MMCR0904

14.06.2009 23:40
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3639x


Posádka týmu ROTO Plzeň se v Hustopečích konečně dočkala vítězství ve třídě i skupině, třebaže to zpočátku vypadalo všelijak.

Ten problém posádky Jan Šlehofer – Zbyněk Soběhart nastal hned na první vložce po brněnském výstavišti při prvním průjezdu brodem, který k radosti diváků a žalu některých posádek, trať zpestřil. Voda natekla mezi pojistky a ty vyřadily elektrický okruh řídicí posilovač řízení. V tu chvíli se jezdec snažil všemi možnými vypínači přivést elektriku v pořádku, ale místo úspěchu ztratil koncentraci, přeslechl Soběhartův diktát a zatočil jinam než měl. Totéž se už před ním povedlo také Emilu Trinerovi, který to velmi emotivně popisuje v reportáži Autotelevize.cz.

Za cílem rychlostní zkoušky – pod bedlivým dohledem hlavního technického komisaře, zda někdo nedovoleně nepomáhá – se podle rady mechaniků podařilo posádce závadu odstranit. Od té doby šel Fiat Punto S1600 jako hodinky. Zásluhu na tom má především šéfmechanik Luděk Svoboda, který musel s pomocí kolegů opravit od Krumlova dva motory. U Šlehoferova se tam přetrhl ojniční šroub a došlo k větší destrukci motoru, Skoupilův nevydržel desetitisícové otáčky.

Právě havárie přetočeného motoru si vyžádala Svobodovu cestu do Itálie pro náhradu, takže od úterního rána až do sobotního odpoledního cíle v Hustopečích prakticky nezamhouřil oka. Není divu, že právě jemu děkovaly obě posádky po jihomoravské soutěži obzvlášť vděčně. Během soutěže neměli mechanici v servisní zóně – kromě běžné údržby – žádnou práci, což v psím počasí kvitovali skutečně s povděkem.

Největší Šlehoferův soupeř Antonín Tlusťák musel pro poruchu alternátoru Citroënu C2 S1600 brzy odstoupit a cesta k relativně snadnému vítězství byla volná. První posádka týmu ROTO Plzeň dohnala ztrátu z první rychlostní zkoušky už na čtvrtém měřeném úseku, dostala se do čela skupiny A i třídy A 6 a setrvala tam až do cíle. Výsledkem je také patnácté místo v absolutní klasifikaci a tím i bod do klasifikace Mediasport mezinárodního mistrovství ČR. Druhá posádka Jiří Skoupil – Tomáš Singer dojela ve třídě i skupině pátá. Po sérii poškozených pneumatik, následně i kol a podvozku a ojedinělé závadě motoru, tak konečně došla snaha první posádky týmu ROTO Plzeň a jejích pomocníků v zázemí, zasloužené odměny.

Vladimír Dolejš

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Takhle to v Maďarsku vypadalo v nedávné minulosti...

/ Další video...