English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kresta zvítězil stylem start-cíl

Zařazeno : MMCR0904

15.06.2009 00:01
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3680x


Stává se zvykem, že rally v Hustopečích je svým způsobem netradiční. Organizátoři Agrotec Mogul Rally Hustopeče neupustili od nastoleného standardu ani letos a prakticky celá páteční etapa se odjela za tmy a na vložkách nechyběly ani šotolinové úseky. Novinkou byla divácká superspeciálka na brněnském výstavišti, na které byl využit také bazén s vodou, což některé posádky nesly s nelibostí.
V pátek panovalo v Hustopečích velmi nestále počasí, což způsobovalo jezdcům vrásky kvůli volbě pneumatik. Již od úvodní speciální RZ se vedení ujal luhačovický Roman Kresta. Kresta si během noční sekce páteční etapy vybudoval náskok více než dvacet vteřin před svým pronásledovatelem Václavem Pechem. Třetí místo po první etapě držel Jarin Orsák před dotírajícím Pavlem Valouškem, který ztratil čas defektem pneumatiky na výstavišti. Pátý, Roman Odložilík, byl obtěžkán penalizací za pozdní příjezd již na startu závodu. V první etapě se musel se závodem rozloučit Dan Běhálek, který nezvládl průjezd úzkým mostem v obci Kurdějov a odstoupil s uraženým kolem.

Druhý den se začínalo až krátce před desátou hodinou a na jezdce čekalo dalších 8 RZ. Tentokrát už se počasí umoudřilo a bylo celý den jasno. Roman Kresta si ve druhé etapě pohlídal své vedení a zvítězil s náskokem tři čtvrtě minuty před svým rivalem Václavem Pechem. Jaroslav Orsák havaroval hned na úvodní sobotní vložce, čímž prakticky bez boje odevzdal třetí pozici Pavlu Valouškovi. Další dva, kteří doplatili na náročnost tratě, byli Roman Odložilík s uraženým kolem na RZ 12 a Jaromír Tarabus po havárii na RZ 14. Tím se otevřela cesta ke čtvrtému místu pro Vojtěcha Štajfa, který uhájil pozici před atakujícím Karlem Trojanem. Obdobně ubránil šestou příčku Václav Arazim před Janem Jelínkem, kterého může mrzet předčasný start do předposlední RZ. Pro osmé místo si dojel Vladimír Barvík. Devátý, Jan Votava, v poslední RZ udolal Milana Pantálka, který tak uzavřel desítku nejrychlejších.

Třídu A6 a rovněž skupinu A opanoval Jan Šlehofer. Ve třídě A7 zvítězil Jiří Trojan a v A5 Pavel Mika. Ve třídě N3 dorazili do cíle jen dvě posádky, a tou rychlejší byla Čermák-Maťková před posádkou Vodička-Hédl. V N2 zvítězil Ondřej Blaťák nad Michaelem Bartončíkem. Na startu se neobjevil ani jeden vůz spadající do třídy N1.

Mezi historiky se radoval Miroslav Janota, těžící z odstoupení Lubomíra Tenkla. Druhý, Zdeněk Tichý, sice jezdil s Janotou vyrovnané časy, ale v cíli jejich součet ukázal rozdíl téměř půl minuty. Pro třetí pozici si dojel Ctirad Hájek. Čtvrtý, Vlastimil Kubíček, zvítězil ve třídě D2 před Milanem Blahoutem. Slávku Šrejmovi spadlo po odstoupení do klína vítězství ve třídě D4. Michal Výmola si odvezl plný počet bodů za vítězství ve třídě B0 a stejně i bratrská posádka Nedbalů v C0, kteří dotáhli vůz do cíle po nehodě za cílem jedné z RZ.

Výsledky Agrotec Mogul Rally Hustopeče 2009:
1. Roman KRESTA, Peugeot 207 S2000 1:48:37,8 hod
2. Václav PECH, Mitsubishi Lancer Evo IX +39,4 s
3. Pavel VALOUŠEK, Mitsubishi Lancer Evo IX +2:12,8 min
4. Vojtěch ŠTAJF, Subaru Impreza WRX STi N14 +3:49,0 min
5. Karel TROJAN, Mitsubishi Lancer Evo IX +3:57,1 min
6. Jan JELÍNEK, Mitsubishi Lancer Evo IX +4:28,5 min
7. Václav ARAZIM, Mitsubishi Lancer Evo IX +4:30,4 min
8. Vladimír BARVÍK, Mitsubishi Lancer Evo IX +5:29,3 min
9. Jan VOTAVA, Mitsubishi Lancer Evo IX +6:38,3 min
10. Milan PANTÁLEK, Mitsubishi Lancer Evo IX +6:42,9 min


Filip Červenka

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ogier vyhrál Race of Champions [+VIDEO]

/ Další video...