English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Radouňská rallye 2009 – VP pokračuje

Zařazeno : VP09

16.06.2009 16:52
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2332x


Volný pohár ČR pokračuje 26. – 27. června svou 3. soutěží Radouňskou rallye 2009. Po prvním závodě v Hořovicích a bohužel tragické Rallye Posázaví se tak posádky mohou zúčastnit dvoudenní soutěže v okolí Jindřichova Hradce.
Soutěž startuje v pátek 26. června v 19:15 z náměstí v Nové Včelnici, kde bude umístěna startovní rampa. Start je pojat jako slavnostní a tak zde bude prostor pro vyzpovídání posádek před samou soutěží zkušeným komentátorem.

Celková trať rallye dosáhne bezmála 305 km na kterých je umístěno 10 rychlostních zkoušek o celkové délce 105 km. Trať bude rozdělena do 2 etap, přičemž při páteční odjedou posádky 4 rychlostní zkoušky a zbytek čeká na posádky v sobotní části. Radouňská rallye je jediný podnik z Volného poháru 2009, kde mohou posádky absolvovat část RZ za tmy, stane se tak na posledních 2 RZ páteční etapy.

Trať doznala oproti loňsku několika změn a zcela nová bude jedna z pátečních rychlostních zkoušek. Na radouňské soutěži samozřejmě nemůže chybět dnes již tradiční okruhová zkouška u Starého Bozděchova, která je na programu v sobotní části. Rychlostní zkoušky vedoucí nedaleko Černovic zůstanou zachovány z loňského ročníku.

Příjezd 1. vozu na cílovou rampu na sobotu 27. června ve 14:15 v Nové Včelnici. Večer bude následovat vyhlášení výsledků spojené se zábavným hudebním programem.

Jedinou kaňkou na kráse je zatím seznam přihlášených posádek, kterým se na jih Čech moc nechce a zatím je v seznamu přihlášených „pouhých“ 50 posádek, z toho 5 z Polska. Posádky, které by se chtěly soutěže zúčastnit mohou i nadále zasílat přihlášky.

Chtěli bychom také na naši soutěž pozvat diváky, kteří budou moci shlédnout zápolení závodních speciálů nebo navštívit servisní zónu, která bude umístěna v Okrouhlé Radouni, nedaleko populární okruhové zkoušky. Zároveň bychom chtěli diváky upozornit na to, že rallye je nebezpečný sport a každý by měl vážit výběr místa pro sledování závodních vozů a v neposlední řadě poslouchat pokyny traťových pořadatelů.

Příjem přihlášek: radoun.motorsport@seznam.cz
Stránky pořadatele: www.radounmotorsport.cz


Petr Michálek


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 2.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...