English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Trojan s Dolečkovou vydolovali z prachu 5. místo

Zařazeno : MMCR0904, Trojan

19.06.2009 14:10
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4698x


O uplynuvším víkendu se odjel další podnik zařazený do seriálu MMČR, Agrotec Mogul Rally Brno Hustopeče. S nástrahami tratí rychlostních zkoušek si velmi dobře poradila i dvojice týmu Korno Motorsport ve složení Karel Trojan a Marcela Dolečková.
Páteční vložky se nesly ve znamení proměnlivého počasí a deště. Karel Trojan v průběhu pátku nemohl najít ten správný rytmus a poněkud výsledkově zaostával za očekáváním. Do nočního servisu po RZ9 přijeli společně s Marcelou Dolečkovou na průběžném 9. místě se ztrátou 2:24 minuty na vedoucího Krestu.

Sobota se nesla ve znamení výpadků mnoha jezdců a to v kombinaci se zlepšeným jízdním výkonem dvojice Trojan – Dolečková přineslo nakonec páté místo v cíli. Výsledek mohl být ještě o příčku lepší, ale přidělování náhradních časů po Hozákově kolizi bylo nakonec milosrdnější ke Štajfovi.

Karel Trojan k tomu uvádí: "V pátek se mi příliš nedařilo a nemohl jsem se dostat do toho správného tempa. Výsledky nebyly opravdu dle mých představ, ale s o to větší vervou jsem se zakousl do sobotních vložek a hned to bylo znát. Tratě nebyly špatné, ale dosti na nich trpěla technika a to mi nedělalo přílišnou radost. Auto opět fungovalo skvěle a bez jediného zaváhání absolvovalo celou šoutěž. Škoda snad jen smolného závěru, kdy jsme na jedné vložce najeli na Vojtu Štajfa, hendikepovaného utrženou řadičkou asi dvacet sekund, ale nakonec nám to nebylo nic platné. Na stejné vložce totiž havaroval Hozák a Vojta dostal přidělený náš čas. Taková je ovšem rally a i tohle k ní patří. Jednou vám podobná věc přinese výhodu, jindy díky tomu zase tratíte."

Dojmy nabitá Marcela Dolečková k tomu uvádí: "Na start v Hustoppečích jsem se opět moc těšila a byla jsem zvědavá, do jaké míry se změnily tratě, které jsem zde absolvovala při svém startu před třemi lety. Změnily se tedy dost a nutno podotknout, že byly velmi rozbité a tudíž nelehké. V pátek jsme obuli mokré gumy a trochu se ještě oba hledali. Kája na mně ale vždy houkne a já se pak proberu a funguju, jak mám. Sobota už se jela v dobrém tempu a pohodě. Trochu mě jen mrzí, že jsme nedojeli před Vojtou Štajfem, ale samozřejmě páté místo je solidním výsledkem a dobrým příslibem do budoucna."

Další závod, kde budete mít možnost vidět smíšenou posádku týmu Korno Motorsport i s jejich Mitsubishi Lancer EVO9 bude teprve naplánován a dosud v této otázce není jasno. Jedná se o několika variantách a hlavní roli samozřejmě hrají finance. Nechme se tedy překvapit.Karel Koldovský


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Trojan startuje na domácí Příbrami

Trojan startuje na domácí Příbrami

01.10.2013 22:25

Článek Karel Koldovský, Česká rally

Karel Trojan opět na scéně

Karel Trojan opět na scéně

29.04.2014 13:10

Článek Karel Koldovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Trojan v Příbrami opět s Říhákem

18.09.2009 11:22

Článek Karel Koldovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Karel Trojan Třebíč RZ13

/ Další video...