English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Uvidíme Loeba při Velké ceně Abu Dhabi s monopostem Toro Rosso?

Zařazeno : Loeb,formule 1,F1,Red Bull

24.07.2009 12:08
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4228x


Sébastien Loeb sice vyvrátil spekulace, že by skončil ve světovém šampionátu rally a od příští sezony by se naplno věnoval formuli 1, přesto není vyloučené, že se ve F1 objeví. Francouz by mohl s monopostem týmu Toro Rosso absolvovat Velkou cenu Abu Dhabi, která uzavírá letošní kalendář F1.
S. Loeb, Red Bull RB4, Silverstone
S. Loeb, Red Bull RB4, Silverstone
V souvislosti s pětinásobným mistrem světa v automobilových soutěžích se v minulých týdnech hovořilo o možnosti, že by ve zbytku sezony nahradil v týmu Toro Rosso neúspěšného Sébastiena Bourdaise. V italském týmu nakonec dostal příležitost španělský mladík Jaime Alguersuari, zatímco pětatřicetiletý Loeb i Citroën spekulace o Francouzově přestupu do F1 dementovali. Tento čtvrtek potvrdil také ředitel týmu Toro Rosso Franz Tost, že stáj nikdy vážně neuvažovala o Loebově angažmá na celou sezonu.

Tím ovšem celá kauza ještě neutichla. Sébasien Loeb totiž projevil zájem absolvovat v barvách týmu z Faenzy listopadovou Velkou cenu Abu Dhabi. Jednalo by se o jednorázovou záležitost, rozhodně by nešlo o přípravu na příští rok. "Pokud bych v Abu Dhabi startoval - ale jedná se jen o hypotetickou možnost, protože ohledně tohoto závodu ještě neproběhla žádná jednání - stejně by už bylo pozdě na to, abych přehodnotil své plány na další sezonu," řekl Sébastien Loeb pro britský Daily Telegraph. "Jsem si jistý, že v listopadu už budu mít podepsanou smlouvu s Citroënem na další rok a budu již testovat vůz na další sezonu. Rád bych se dohodl s Citroënem a jsou to jediná jednání, která nyní vedu. Bylo by příjemné řídit formuli 1, ale sám nevím, jestli bych to dokázal nebo ne."Tým Toro Rosso patří do skupiny Red Bull, která je také hlavním sponzorem továrního týmu Citroën v mistrovství světa rally. Díky tomu měl Loeb v zimě možnost testovat monopost formule 1 týmu Red Bull Racing (viz. foto a video). Sébastienův start ve velké ceně by byl pro Red Bull jistě zajímavým marketingovým tahem a Francouz by se této zkušenosti nebránil, nadále se však hodlá naplno věnovat rally. "Kdybych měl možnost absolvovat závod, byl bych rád. Ale mou prací bude i příští rok rally, nikoliv formule 1," uzavírá Loeb.

Zdroj: Daily Telegraph
Ilustrační foto: Red Bull

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Sébastien Loeb oslovil tým USF1

24.08.2009 15:59

Článek Zdeněk Zelenka, WRC

Racing-Mania.cz

Šéf Red Bullu poprvé mluví o MS v rally

07.12.2012 10:52

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC Onboards: Rally Corsica 2008- SS15 Sebastien Loeb Onb...

/ Další video...