English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Finsko - Hänninen se v přímém souboji utká s mistrem světa formule 1

Zařazeno : Hänninen, WRC, Finsko, Škoda, Red Bull

Zdeněk Zelenka, 28.07.2009 13:01
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 6902x


Juho Hänninen, tovární jezdec Škody, svede o víkendu souboj s mistrem světa formule 1 z roku 2007 Kimim Räikkönenem. Finští závodníci se utkají s vozy kategorie Super 2000 v rámci jejich domácího podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích.
Red Bull Rally Team, Škoda Fabia S2000, Finská rally 2009
Red Bull Rally Team, Škoda Fabia S2000, Finská rally 2009
Neste Oil Rally Finland, devátý podnik letošního mistrovství světa v rally, nabídne o nadcházejícím víkendu skvělou podívanou okořeněnou několika zajímavými duely. Pozornost bude samozřejmě poutat souboj na špici celkového pořadí, kde bude úřadující mistr světa Sébastien Loeb s Citroënem čelit tlaku domácích pilotů Hirvonena a Latvaly s konkurenčními Fordy, ale nejen pro domácí příznivce bude zajímavý také duel ve skupině N. V rámci světového šampionátu v rally se s Abarthem Grande Punto S2000 totiž představí jezdec formule 1 Kimi Räikkönen, proti kterému bude stát jeho krajan a vítěz nedávné Ruské rally započítávané do seriálu Intercontinental Rally Challenge Juho Hänninen. Tovární jezdec Škodovky se na domácích tratích představí se Škodou Fabií S2000, nikoliv však v barvách oficiálního mladoboleslavského týmu, ale pod hlavičkou rakouského Red Bull Rally Teamu.

Finská posádka Juho Hänninen - Mikko Markkula velmi stála o start na domácí půdě, tým Škoda Motorsport se však v letošní sezoně v MS rally neangažuje. Proto finové začali hledat jinou možnost. Nakonec se dohodli s rakouskou společný BRR, která připravuje vůz pro Red Bull Rally Team, s nímž letos v mistrovství světa produkčních vozů (PWRC) úspěšně působí Patrik Sandell.

"V PWRC jsem viděl, jak profesionálně tento tým pracuje. Proto jsem velice rád, že mám příležitost startovat na domácí půdě pod hlavičkou Red Bull Rally Teamu. Tento start není skvělý jen pro mě, je důležitý také pro mé sponzory a také pro mé fanoušky!" říká Juho Hänninen.

Právě fanoušci se mohou těšit na zajímavé srovnání Hänninena s Räikkönenem, i když ve prospěch prvně jmenovaného by mělo hovořit nesrovnatelně větší množství zkušeností s jízdou se speciálem kategorie S2000. "Počkejme si a uvidíme, jak rychlý Kimi bude. Mám více soutěžních zkušeností. Proto doufám, že budu rychlejší, protože bych rád vyhrál svou třídu, což se mi povedlo už loni," připomíná nový oblíbenec fanoušků Škodovky.

"Juha znám velmi dobře. Společně jsme pro Škodu absolvovali spoustu testů. Navíc to v minulosti byl náš nejvážnější soupeř v PWRC. Je to silný jezdec, typický Fin. Velmi klidný navenek, ale v závodním autě je to úplně naopak. Navíc je to bojovník, kterého zajímá jen a pouze vítězství," hodnotí šéf týmu Raimund Baumschlager. "Velice mě těší, že můžeme navíc absolvovat tuto soutěž, kterou jsme původně ve svém plánu neměli. Jednak jde samozřejmě o prestiž a pak máme také možnost vyzkoušet některé věci, které uplatníme při posledním podniku PWRC ve Walesu."

Finská rally 2009 startuje už ve čtvrtek 30. července, kdy je od 19 hodin na programu divácká superspeciálka Killeri 1.

Zdroj: Red Bull Rally Team
Ilustrační foto: Red Bull Rally Team

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Hänninen: Brazilské zkoušky mi připomínají Finsko

09.02.2010 13:21

Článek Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Hänninen věří v úspěch na Brazilské Rally

03.03.2010 16:40

Článek Jiří Větrovec, IRC

Racing-Mania.cz

Hänninen: Místní piloti budou v Argentině silní

15.03.2010 15:52

Článek Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Juho Hänninen chce na Madeiře znovu uspět

24.07.2012 14:10

Článek Škoda Motorsport, ME

Racing-Mania.cz

Šéf Red Bullu poprvé mluví o MS v rally

07.12.2012 10:52

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Nová ŠKODA Fabia R 5 v „zebřím“ designu fascinuje na Face...

/ Další video...