English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Loeb, Elena a Citroën na stupních vítězů ve Finsku

Zařazeno : MS0907, Loeb, Citroen

Martina Bedrnová, 04.08.2009 22:09
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5949x


Poslední, nedělní etapa Neste Rally Finsko nemohla už nic změnit na konečném pořadí. Úřadující mistři světa Sébastien Loeb a Daniel Elena nakonec skončili na druhém místě, tedy přesně na pozici, kterou zaujali v pátek ráno a nechali si tak otevřená vrátka pro obhajobu světového titulu. Dani Sordó a Marc Martí čtvrtým místem bodově přispěli Citroënu k udržení vedoucího postavení značky v Poháru konstruktérů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Boj až do konce
I přes krátkou kilometráž poslední etapy nebyla o vzruch nouze. Například když Sébastien Loeb ztratil v jedné rychlostní zkoušce deset sekund. "Byl jsem poněkud pomalejší při vstávání," vtipkoval Loeb. "Měli už jsme pramalou šanci na vítězství, nicméně jsem jel až příliš opatrně."

Pětinásobný světový šampion brzy odpověděl na rychlostní zkoušce Myhinpää 1 a připsal si sedmý nejrychlejší čas. Na této zkoušce navíc obsadil Citroën Total Rally Team první dvě místa díky Dani Sordovi. "Tým po mně sice chtěl, abych příliš neriskoval, nicméně snažil jsem se držet Latvalu pod tlakem. Člověk nikdy neví... Samozřejmě bych byl nejraději, kdybych tu vyhrál, ale s konečným pořadím se toho nedalo moc dělat. Mikko zajel na domácí půdě bezvadně od startu do cíle. Klesli jsme o další dva body v průběžném pořadí pilotů, takže to vypadá, že by o titulu mohla rozhodovat až závěrečná rally."
Ilustrační foto
Ilustrační foto


Prokop juniorským šampionem
Dani Sordó dojel těsně pod stupni vítězů, nicméně celý víkend hodnotil pozitivně. "Je to škoda, že se nám nepovedlo udržet třetí příčku, nicméně se nám dařilo držet krok s nejlepšími. Jedno však je cenné - měl jsem pocit, že jsem ve Finsku poskočil ve výkonu opět o kousek výš."

"Ze čtyř zbývajících podniků do konce sezony byl právě tento jedním z nejobávanějších," vysvětluje Olivier Quesnel, ředitel Citroën Racing Teamu. "Musíme přiznat, že jsme byli poraženi nejlepším mužem dne. Výkon Séba s Danielem nebyl bezchybný a výsledek Daniho znamená, že jsme ztratili tři body v Poháru konstruktérů. I tak ale zůstáváme na čele s náskokem 14 bodů. Chtěl bych také pogratulovat Martinu Prokopovi, který vybojoval v juniorské soutěži a pro Citroën C2 Super 1600 získal druhou korunu v řadě."
Ilustrační foto
Ilustrační foto


Potvrzeno: Citroën i v roce 2010 a 2011
Čtyři tituly mistrů světa FIA v Poháru konstruktérů, pět individuálních titulů a 58 vítězství celkem, tuhle vzácnou bilanci bude moci Citroën rozšířit i v sezonách 2010 a 2011. Svou účast ve světovém šampionátu v rally na tato léta Citroën potvrdil na Rally Finsko. Světový rallying je nedílnou součásti DNA Citroënu a umožňuje mu v praxi prezentovat své základní principy kreativní technologie. Týmové posádky předvádějí nejen výkony, ale i kvalitu a touhu po úspěchu na všech tratích a druzích povrchů na rychlostních zkouškách po celém světě.

Olivier Quesnel, ředitel Citroën Racing, k tomu uvedl: "V současném nevyzpytatelném finančním světě je důležité neustále dokazovat naše kvality přes motoristický sport, vítězství našich týmů a aut. FIA WRC je vynikající reklamou pro naše vozy. Náš tým je rád, že se těší důvěře, kterou dostal od nejvyššího vedení skupiny PSA. Naším nejbližším úkolem je zpracovat smlouvy našich jezdců. Jsem si jistý, že Sébastien Loeb a Dani Sordó budou i nadále pokračovat právě s námi."

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Citroen a Loeb vítězí i na okruzích

Citroen a Loeb vítězí i na okruzích

14.04.2014 08:46

Článek Antonín Straka, Ostatní

Racing-Mania.cz

Tovární tým Citroen v roce 2011 se dvěma Sebastieny

19.07.2010 20:12

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Racing-Mania.cz

Loeb s Elenou převzali trofeje

08.12.2012 08:35

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Loeb do F1 nepřestoupí

14.07.2009 15:52

Článek Martina Bedrnová, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC Onboards: Rally Corsica 2008- SS15 Sebastien Loeb Onb...

/ Další video...