English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Austrálie: Po RZ 18 Loeb dýchá na záda Latvalovi, Prokop vede PWRC

Zařazeno : MS0910

Radek Vojtěchovský, 05.09.2009 01:22
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3851x


Neskutečná bitva pěti jezdců na čele průběžného pořadí Repco Rally Australia pokračovala i na prvních třech testech druhé etapy. Elitní společnost je momentálně porovnána v necelcýh čtrnácti vteřinách.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zmíněných 14 vteřin dělí prozatím vedoucího Jari-Matti Latvalu od pátého Dani Sorda. Čistě pro orientaci, rozdíl představuje ztrátu 0,11 vteřiny na kilometr, takže na většině krátkých australských zkoušek by člověk na hodinkách mezičasy nezměřil. Den zahájil nejlépe Mikko Hirvonen, který na RZ 16 zvítězil o 1,1 vteřiny před Sebastianem Loebem a ještě tři vteřiny přidal Danimu Sordovi, což ho vyneslo v průběžném pořadí před oba piloty Citroenu. Hned na dalším testu ale zabral pětinásobný mistr světa Loeb a také překonal dva soupeře, pouze v jeho případě se jednalo o Hirvonena a Ogiera. Na osmnáctém testu pak jednička týmu Citroen potvrdila svůj vzestup a na Latvalu, který dnes ztrácel drahocenný čas čištěním tratě, mu chybí již jen 2,2 vteřiny.

Zbytek posádek s vozy nejvyšší kategorie je odsouzen do role statistů více než kdy jindy. Šestý Henning Solberg ztácí již více než minutu a tři čtvrtě na pátého Sorda. Jeho ztráta přepočtena na kilometry již činí téměř vteřinu na km. Z velké části je ale způsobena špatným projetím brodu na RZ 17, které rezultovalo v poškozený vůz a jízdu bez čelního skla na osmnácté zkoušce, což umožňuje Matthewu Wilsonovi být za Henningem v bitevní vzdálenosti.

Neméně zajímavý je boj o čelo v produkční kategorii. Po technických problémech a následné stíhací jízdě přenocoval náš Martin Prokop na druhém místě. Hned ráno se ale do soupeřů pořádně obul, vyhrál všechny prozatím odjeté zkoušky a usadil se na čele. Druhý Richard Manson se Subaru ztrácí v tuto chvíli 6,7 vteřiny. Třetí je pak se ztrátou 21,3 vteřiny Cody Crocker s dalším Subaru. Na záda se mu již ale tlačí Bernardo Sousa, který ráno chyboval, poškodil vůz a dokonce inkasoval penalizaci, ale kvalitními časy se vrací do boje o pódium. Všem účastníkům PWRC mírně ujíždí vedoucí muž skupiny N domácí Hayden Paddon s Lancerem deváté evoluce, ale pro Martina Prokopa a spol jsou důležité body do PWRC, nikoliv honění se na hranici rizika s jezdcem, který je o body připravit nemůže. Aspirant na titul v PWRC Armindo Araujo na RZ 18 chyboval a podle svých slov "trochu vyletěl z tratě a kutálel se."

Soutěžící ještě čeká jedna krátká zkouška před servisní pauzou, následně čtveřice klasických testů a dva průjezdy dicáckou speciálkou dnešní program uzavřou.

Repco Rally Australia po RZ 18:

1. Latvala
2. Loeb +2,2
3 Hirvonen +9,9
4. Ogier +11,2
5. Sordo +13,8
6. Solberg H. +2:02,2
7. Wilson +2:13,6
8. Villagra +3:04,3

PWRC po RZ 18:


1. Prokop
2. Mason +6,7
3. Crocker +21,3
4. Sousa +33,6
5. Bates +1:03,3
6. Araujo +1:11,9
7. Arai +1:18,1
8. Taylor +2:08,6/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Austrálie - Loeb se soustředí na vítězství

02.09.2009 16:06

Článek Ondřej Krajča, WRC

Racing-Mania.cz

Tři otázky na Xaviera Mastelana-Pinona

31.08.2009 20:48

Článek Ondřej Krajča, WRC

Racing-Mania.cz

Austrálie: Na shakedownu nejrychlejší Sordo

03.09.2009 08:01

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/IX. ročník želechovické besedy se závodníky rally se blíží

/ Další video...