English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Australské dozvuky

Zařazeno : MS0910, Citroen, Hirvonen, Loeb

Redakce, 07.09.2009 17:48
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5160x


Citroen přijal penalizaci a Quensel se omluvil týmu. Hirvonen je zklamán, že se rozhodovalo u zeleného stolu a celou rally navštívilo 70 tisíc diváků.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Sebastien Loeb, jeho týmový kolega Dani Sordo a pilot juniory Citroenu Sebastien Ogier, byli penalizováni jednou minutou, díky nehomologovanému přednímu stabilizátoru. Rozhodnutí komisařů tak přisoudilo vítězství Mikko Hirvonenovi, Loeb klesl na druhé místo a Ogier ze čtvrtého na páté. Dani Sordo udržel třetí místo díky tomu, že Latvala mu byl hodně vzdálen. Šéf týmu Olivier Quesnel řekl, že nehomologovaná část byla použita omylem. "Ta součástka neměla žádný vliv na výkonu ani na spolehlivosti vozu, stalo se to jenom díky administrativní chybě, v žádném případě jsme necgtěli podvádět. Jménem týmu, bych se chtěl omluvit Sebastienu Loebovi a Danieli Elenovi, kteří vyhráli, ale díky naší chybě jsou druzí," řekl Olivier Quesnel.

Sebastien Loeb přiznal, že tato penalizace byla pro něj velká rána v boji o titul mistra světa. "Jsem samozřejmě zklamaný, ale musím tu penalizaci přijmout. Místo toho abych byl jeden bod za Mikkem, mám nyní pětibodový skluz. To mi jasně zkomplikovalo boj o šestý titul, ale nebude to mít žádný vliv na to, abych znovu vyhrál v Katalánsku," komentoval penalizaci Loeb.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Hirvonen řekl, že to byl správný trest a v Austrálii chtěl vyhrát, ale se svým soupeřem soucítí. "Je to ostuda, že po tak velkém boji, který trval tři dny se výsledky rozhodují u zeleného stolu. Ale já utrpěl ztrátu bodů před dvěma lety v Portuglasku, takže vím, jak se Sebastien Loeb cítí," řekl Mikko Hirvonen.

Velikou bitvu dvou nejrychlejších pilotů celé letošní sezóny, ve které hrála roli rychlost i taktika, ale rozhodlo jí rozhodnutí komisařů podle prohlášení organizárorů sledovalo 70 tisíc diváků. "Byl to extrémně úspěšný víkend. Obrovský zájem diváků byl pro nás velice potěšující a máme velmi dobré reference i od místních podnikatelů," říká Alan Evans, předseda organizačního výboru Australské Rally. "Chtěli jsme, aby rally navštívili lidé z blízkého okolí, z celé Austrálie ale i ze zahraničí a oni se opravdu dostavili ve velkém množství. V sobotu na testu CTEK West bylo více než 4000 lidí a atmosféra byla skvělá." No, pán asi nebyl na Barumce...

Zdroj: autosport.com, rallybuzz.com


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Australské dozvuky

07.09.2009 17:48

Článek Redakce, WRC

Racing-Mania.cz

Citroën si jede pro osmý titul

11.09.2012 17:18

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Loeb nebo Hirvonen? Kdo se stane mistrem světa?

21.10.2009 18:05

Článek Ondřej Krajča, WRC

Racing-Mania.cz

Odejde Citroën z rally?

11.06.2013 13:12

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Pro Citroën a MS začíná doba bez Loeba

03.03.2013 20:47

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Mikko Hirvonen Crash WRC Rally Finland 2010

/ Další video...