English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Semerádům Setkání mistrů vyšlo

Zařazeno : SM 2009

Petr Eliáš, 09.11.2009 23:20
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2791x


Setkání mistrů je příležitostí, jak připravit show pro mnoho soutěžících a zejména pro tisíce diváků. Otec a syn Semerádovi se snažili o rychlou jízdu a šlo jim i bavení diváků.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zatažená obloha sobotního dopoledne sice nevěstila žádné extrémně povedené počasí, ale na to si už návštěvníci podzimního Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy zvykli. Tentokrát byli alespoň ušetřeni nepříjemnému lezavému větru a pár kapek, které se snesly na plochu autodromu, způsobilo atraktivnější podívanou na více smyků. Josef a Martin Semerádovi se na Setkání mistrů setkali se stejnou technikou již v loňském roce, a i letos byl tím pádem tým Sherlog Racing nejpočetněji zastoupeným týmem ve startovním poli. Dvě identická Mitsubishi Lancer EVO IX nejprve v pátek svezla množství partnerů Sherlog Racing Teamu, ale došlo i na výherce soutěží na internetu.

Oba členové Sherlog Racing Teamu rovněž bez úhony přečkali i neméně náročnou část Setkání mistrů, kterou je páteční party soutěžních jezdců, a mohli se bez újmy na zdraví i technice zapojit do soubojů v sobotních rozjížďkách. Zde se oběma "sherločím myšákům" dařilo a v semifinálové rozjížďce stáli dokonce proti sobě otec Josef se synem Martinem proti sobě. "Před startem jsem ani sám nevěděl, jestli budu víc naštvaný, že vyhraju nebo že mě Máca porazí. Dal jsem do semifinálové jízdy ale úplně všechno a přesto byl Martin rychlejší, z čehož mám pochopitelně radost. Užívám si každé chvíle, kdy si mohu s Martinem zazávodit, natož pak společně stát na stupních vítězů,“ říkal po prohrané semifinálové bitvě se synem Martinem zkušenější Josef Semerád.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ve finále se proti Martinu Semerádovi postavil úřadující mistr České republiky v rally Roman Kresta s vozem Peugeot S2000. "Snažil jsem se jet, co to šlo, a myslím, že jsem ani neudělal nikde chybu. Roman byl v prvním kole rychlejší, a i když v druhém se už má ztráta nezvýšila, nejsem zklamaný. Dojet druhý za takovým jezdcem je spíše pocta. Je trochu škoda, že jsme do poslední chvíle bojovali o postup do semifinále a vlastně ani nevěděli, jak na tom jsme. Mohli jsme jinak předvést s tátou divákům trochu více show a smyků. Trať nám také oproti dopolednímu finále WRC trochu více oschla, a proto jsme byli i rychlejší než Vašek Pech se Sebem Loebem. Jinak jsou wéercéčka samozřejmě někde úplně jinde a Vaškovi gratuluji k cennému skalpu. O kvalitách Sebastiena Loeba nikdo nepochybuje, ale za daných podmínek byl Václav prostě rychlejší," popisoval setkání Mistrů ze svého pohledu Martin Semerád.

Tribuny zaplněné 15 tisíci diváky si tak mohly vychutnat nejen jízdu šestinásobného světového šampióna Sebastiena Loeba, ale také napínavé finále kategorie Rally N4, ve kterém bojoval Martin Semerád. "Sosnová je vždy víc show než rally, ale i tak jsem rád, že jsem se dostal až do finále. Užil jsem si skvělé atmosféry, která během setkání panovala, rozdali jsme velké množství podpisů a plakátů, a už se teď těšíme na Pražský Rallysprint, který pojedu já i táta," prozrazuje Martin Semerád.

Stejně jako v předchozích letech se v Praze vždy na sedadle spolujezdců objevovali poněkud netradiční spolujezdci, tak stejně tomu bude i letos. Kdo ale usedne vedle Josefa a Martina Semerádových do vozů Sherlog Racing Teamu a bude mít za úkol číst v Praze rozpis? Na to si budeme muset počkat minimálně ještě tři týdny.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Best of IRC 2009 [VIDEO]

25.12.2009 17:29

Video Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Pech vs. Loeb [VIDEO]

08.11.2009 12:10

Video Honza Froněk, Česká rally

Racing-Mania.cz

Roman Kresta na Setkání mistrů

04.11.2009 19:28

Článek Jan Mochan, Česká rally

Racing-Mania.cz

Dva mistři světa na Setkání mistrů

02.11.2009 16:55

Článek Jan Mochan, WRC

Racing-Mania.cz

Václav Pech v Sosnové s Fábií WRC

05.11.2009 18:30

Článek Jaroslav Štauber, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Argentina - Ogier se dělí s Meekem o nejrychlejší čas na ...

/ Další video...