English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Výsledkový servis Škody Fabie S2000 - Leden 2010

Zařazeno : www.fabiaS2000.cz

Michal Koudela, 09.02.2010 21:32
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 6906x


Zajímá Vás, na jakých závodech v lednu Škoda Fabia S2000 startovala a jak si vedla? Nezůstalo jen u pěkného umístění na Rally Monte Carlo, 11 speciálů startovalo na 7 podnicích. Šéfredaktor serveru FabiaS2000.cz prozradí více.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Všichni fanoušci rally se již nemohli dočkat nového ročníku Rallye Monte Carlo, který byl opět zařazen do seriálu IRC. I letos se této slavné rally zúčastnil tovární tým Škoda Motorsport s již známou dvojicí Jan Kopecký, Juho Hänninen, kterou doplnil asfaltový specialista Nicolas Vouilloz. A byl to právě on, kdo si svými výkony dojel pro skvělé 3. místo celkově. O něco lépe dopadl Juho Hänninen, který skončil celkově 2. Méně radosti měl však Jan Kopecký, který vinou defektu na první rychlostní vložce ztratil naději na dobrý výsledek, ale i tak dojel na hezkém 5. místě. Hned za ním skončil další pilot Škody Fabie S2000 Guy Wilks a vydařený závod těchto speciálů završil 9. místem Jaroslav Orsák. Je nutné poznamenat, že všechny Fabie S2000, které byly na startu, soutěž také dokončily.

Rallye Monte Carlo však nebylo premiérou pro Škodu Fabii S2000 v letošním roce, tou se stala Sigdalsrally v rámci norského mistrovství, kde se představil norský mladíček Eyvind Brynildsen. Ten však do cíle nedorazil.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Souběžně s Rallye Monte Carlo se jely další tři rally, kterých se zúčastnila Fabia S2000. Tou první byla Katarská rally zařazená do Mistrovství Středního východu, kde Fabii pilotoval arab Rashid Al Ketbi. Jenže ani na druhý pokus s tímto speciálem cíl nespatřil. V tomto ohledu dopadl lépe Jean Dominique Mattei v Rallye Régional du Pays Ajaccien, který Fabii dovezl do cíle na celkovém 6. místě. Během ledna se již na druhém podniku objevil Eyvind Brynildsen, tentokrát to bylo v dalším závodě norského mistrovství, na Mountain Rally Norway, kde už svůj speciál dovezl do cíle, a to těsně pod stupni vítězů, na 4. místě. Za zmínku stojí fakt, že už ho nenavigoval zkušený Denis Giraudet, nýbrž Brynildsenův krajan Cato Menkerud. V rámci finského mistrovství se jela také Arctic Lapland Rally, kde se poprvé za volantem Fabie představil Jarkko Miettinen, a i přes solidní konkurenci dovezl svůj vůz na skvělém 3. místě.

Poslední lednová soutěž, kde se objevil mladoboleslavský speciál, byla italská rally Ronde della Val d'Orcia. Fabia pilotována Pierem Lorenzem Zanchim dokončila soutěž na 8. místě.

Pokud si chcete podrobněji prostudovat výše uvedené výsledky, tak navštivte specializovaný web www.FabiaS2000.cz, který naleznete ZDE.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC On Boards: Corsica 2008 SS09 Francois Duval

/ Další video...