Tisknout článek
Kategorie : IRC; zobrazeno : 5071x

Po Argentinské rally, kterou dokonale ovládly vozy Škoda, se kolotoč IRC opět přiblížil Evropě. Na Kanárských ostrovech to dopadlo podobně jak v Jižní Americe, tentokrát však hlavní roli hrál Honza Kopecký.
Ilustrační foto
Úvod soutěže nejvíce vyšel loňskému šampionovi Krisi Meekovi. Ten proletěl trojici zkoušek nejrychleji. Honza Kopecký přijížděl do prvního servisu na třetím místě, kdy ztrácel desetinu sekundy na druhého Hänninena. Honza si za sebou dovezl dvě Škodovky. Tu první řídil Guy Wilks, který na Honzu ztrácel ani ne 10 sekund. S tou druhou brázdil tratě domácí hrdina Alberto Hevia. Hevia ztrácel na českého střelce už 23 sekund. Po servisu se posádky vydaly na stejnou trojici rychlostních zkoušek. Kris Meeke neustále zrychloval a nedokázal se ho držet ani Honza Kopecký, který přeskočil svého týmového kolegu z Finska. Na osmé rychlostní zkoušce však přišla velká tragédie pro Britského mistra. Meeke chyboval, udělal defekt a díky tomu se před něj dostalo hned pět jezdců. Na boj o bednu to sice nevypadalo, ale Meeke plánoval velkou stíhací jízdu. Na programu byla ještě jedna erzeta, ale ta byla zrušena.

Druhý den zahajoval Honza Kopecký z prvního místa, ale Juho Hänninen nebyl daleko. Fin ztrácel pouhých 13,8 sekund. O dalších 17 sekund byl pozadu Guy Wilks. Během dalších dvou RZ Juho Hänninen zrychlil a dotáhl se na Honzu na 10 sekund. Wilks se za touto dvojicí nedokázal udržet a ztrácel čím dál víc. Pořadí na čele se do konce soutěže neměnilo, jen Kris Meeke se dokázal prodrat před Bruna Magalhaese. Na prvních třech pozicích tak dojely opět vozy Škoda. Díky tomu se dostal do čela IRC Juho Hänninen následován Kopeckým a Wilksem. Čtvrtý Meeke ztrácí na Wilkse a Kopeckého celých 10 bodů a na prvního Hänninena dokonce bodů 17.

O další body do seriálu IRC se jezdci poperou až první červnový víkend na horké Italské půdě. Rally Sardinia byla dlouhou dobu soutěží šampionátu WRC, který se ji však pro letošní rok vzdal.