English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Výsledkový servis Škody Fabie S2000 - květen

Zařazeno : www.fabiaS2000.cz

Michal Koudela, 13.06.2010 12:00
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 5327x


Zajímá Vás, na jakých soutěžích v květnu Škoda Fabia S2000 startovala a jak si vedla? Šéfredaktor serveru FabiaS2000.cz prozradí více.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Na počátku měsíce startoval již 4. podnik šampionátu IRC, tentokrát na Kanárských ostrovech, kde se jela čistě asfaltová soutěž. I zde se objevilo duo týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký-Juho Hänninen, které znovu doplnil Guy Wilks z týmu Škoda UK. V rámci španělského mistrovství se zde objevil i domácí pilot Alberto Hevia, rovněž startující se Škodou Fabia S2000. A už nyní můžeme prozradit, že si dojel pro celkové 2. místo. IRC opět nabízelo velkou bitvu Škodováků s Krisem Meekem, kterého však potkal v 8. RZ defekt pneumatiky a musel se odporoučet z průběžného 1. místa. Do vedení se tak dostal asfaltový specialista Honza Kopecký, a až do konce soutěže se na tomto místě udržel a slavil tak první letošní vítězství. Po celou dobu mu však, svými skvělými výkony, šlapal na paty jeho kolega Juho Hännien, který dokončil s odstupem 8 s. těsně druhý. Na pódiu je doplnil Guy Wilks a Škodovka tak slavila další velký úspěch.

Rakouský šampionát opět nemá v rukou nikdo jiný než Raimund Baumschaleger, který suveréně vyhrál i druhou soutěž. A pokud to tak půjde dál, tak se jistě nebudeme divit až na podzim zvedne mistrovský titul.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Dalším podnikem MS byla Rally Nový Zéland, která byla zařezena také do kalendáře S-WRC. Zde se objevil Nasser Al-Attiyah, naposledy však s Fabií S2000. Důvodem byla nepřipravenost a nedostatek náhradních dílů týmu Reného Georgese. Pro zbytek sezóny usedne do konkurenční Fiesty S2000. I tentokrát však Nasser moc neoslnil svými výkony, a tak můžeme pouze spekulovat, zda-li to nebyla chyba spíše týmu. Soutěž sice dokončil na 5. místě, ale nutno podotknout, že za ním se už nenacházel žádný vůz S2000. Dalším kdo zamířil na Nový Zéland byl Patrik Sandell, ten v první polovině závodu zajížděl vyrovnané časy s Al-Attiyahem, ale ve druhé polovině zabral a dokázal se přes Katařana dostat a dokončil tak na 4. příčce.

Švédsko mělo na pořadu další díl domácího šampionátu s názvem South Swedish Rally. Zde nesměl chybět jeho pravidelný účastník Per-Arne Sääv s Fabií S2000. Ten si chtěl po rozpačitých výkonech z úvodu sezóny spravit chuť a konečně pořádně zabodovat, a to se mu také povedlo, a možná i díky tomu, že si týden předtím zkusil Rally Österlen, kterou využil jako přípravu na 3. podnik švédského mistrovství. V celkovém pořadí skončil 3., ale v rámci domácího šampionátu se radoval z vítězství.

ME v měsíci květnu zavítalo do Chorvatska, kde se jela tradiční Croatia Rally. Fabie S2000 zde reprezentovali náš Antonín Tlusťák a bulharský závodník Dimitar Iliev, ten však již ve 2. RZ vylétl z trati a soutěž pro něj skončila. Český jezdec dokončil rally na 6., v rámci ERC pak na 5. místě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Antonín Tlusťák startoval o týden později i v dalším podniku českého mistrovství, který se jel v Českém Krumlově. Cílovou rampu protnul na 7. příčce. Vedoucí posádka průběžného pořadí MMČR Pavel Valoušek-Zdeněk Hrůza chtěli opět bojovat o vítězství, a také tomu tak od začátku bylo, ale v 5. rychlostní zkoušce ho zbrzdil defekt, tudíž na vítězství musel zapomenout. Ale i tak se rval o co nejlepší umístnění, dokonce vyhrál 5 posledních RZ, což ho vyneslo až na konečné 3. místo, s kterým nakonec mohl být spokojený.

V Belgii se Freddy Loix snaží seč může, ale na konkurenci v podobě vozů WRC to prostě nestačí, a tak se na Sezoensrally musel spokojit se 4. příčkou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Na konci května se jel v Portugalsku další podnik MS, kam mj. zavítaly i vozy kategorie S2000 v rámci šampionátu S-WRC. Skvěle soutěž rozjel P-G Andersson, ale svou snahu přehnal a v 11. rychlostní zkoušce ulomil kolo. Díky pravidlu SupeRally se mohl vrátit a soutěž tak dokončit na 5. místě. To samé platí i pro Eyvinda Brynildsena, který si dojel pro 9. místo. Jediný pilot Fabie, který se vyvaroval chyb, byl Michał Kościuszko, jenž se sžíval z přestupu z Fiesty do Fabie. Svými vyrovnanými výkony dojel na 3. příčce. Dalším pilotem kdo “osedlal“ Fabii S2000, byl tovární pilot Škody Motorsport Juho Hänninen, startující s vozem od Raimunda Baumschlagera. Ten od počátku nasadil vysoké tempo a držel se ve vedení kategorie N4, jenomže ve druhé polovině závodu byl nucen odstoupit.

Květen byl těmito českými speciály opravdu hojně zastoupen, a tak stály za zmínku pouze některé podniky. Pokud Vás však zajímají všechny starty Fabií S2000, tak navštivte specializovaný web FabiaS2000.cz, který naleznete ZDE.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ott Tänak už prohání Toyotu [VIDEO]

/ Další video...