English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jaká byla Rally show v Hradci Králové? [SHRNUTÍ]

Zařazeno : Rally show

David Jeřábek, 20.06.2010 20:32
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 6681x


Již třetím ročníkem pokračovala v neděli motoristická akce s názvem Rally show Hradec Králové. Na startu se postavil celý Hroch Rally team v čele s Romanem Krestou na voze Škoda Fabia WRC.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
I když je akce nazvána Rally show, vidět mohli návštěvníci velmi různorodou startovní listinu. K vidění byly formulové vozy, kopcové speciály, sportovní vozy ale i historické a soudobé rally speciály, speciály na dakarský závod a autokrosové speciály.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o show než závod, slibovala tato akce hlavně divoké průjezdy smykem, pohodovou atmosféru a možnost vidět své idoly pěkně zblízka. Největší hvězdou byl bezesporu Roman Kresta, ten se od ranních hodin skoro nezastavil a proháněl Škodu Fabii WRC od Profiko rally teamu s malými přestávkami po celý den. Roman začínal volněji, ale s postupem času na něm bylo vidět, jak se skvěle baví a jak se s Fabií sžívá čím dál více.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

K největším bavičům patřil bezesporu Josef Peták. Tento příbramský jezdec ukazoval všem přihlížejícím divákům jak skvěle ovládá svého Peugeota 207 S2000 a na jeho průjezdy, kdy bez přehánění hořely gumy, byla radost pohledět. Zahanbit se nenechal ani zpěvák a závodník v jedné roli, Daniel Landa. Ten vedle rozdávání autogramů sršel dobrou náladou a jízdu v autě si užíval plnými doušky (na rozhovor s Danielem se můžete brzy těšit).
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Velkou show ale předváděli i ostatní závodníci, jmenovitě Silvero Mikulaštík, který si odskočil do Hradce Králové se Škodou Octavií WRC z kopcového mistrovství, a bylo vidět, že jezdit smykem rozhodně nezapomněl. Skvělé průjezdy předváděl také Václav Mulač, Jan Dohnal s Renaultem Clio, Karel Macek s Toyotou Corolla S2000, Aleš Kaválek, Lumír Gália, Jiří Hladík a další…
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Mezi historickými vozy vynikal se svým Opelem Kadettem Coupé Petr Šimurda. Zahanbit se nenechal ani Petr Žáček, který do Hradce přivezl krásnou Audi Sport Quattro, ale ani Jiří Stránský se svou krásnou Lancii Delta Integrale HF EVO.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Rallyshow v Hradci Králové se vyvedla po všech směrech, počasí se naštěstí udobřilo a v Hradci Králové po celý den nespadla ani kapička vody. Diváci měli stále na co se dívat, když neprobíhal vlastní závod, mohli navštívit autosalon a kochat se novinkami na trhu s vozy nebo se jít občerstvit či zajít do servisu podívat se, jak pracují mechanici jednotlivých teamu.

Takže kdo přišel na třetí ročník Rallyshow Hradec Králové, jistě nelitoval.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Největší rallyshow opět v Hradci

03.06.2010 14:04

Článek Michael Daněk, Česká rally

Racing-Mania.cz

Rally Show je dvoudenní supershow

16.05.2012 15:30

Článek Karel Pohner, Česká rally

Racing-Mania.cz

Rally Show 2011: Mini WRC a Fiesta WRC [VIDEO]

16.05.2011 10:36

Video Jiří Větrovec, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/TRIBUTO GRUPO B

/ Další video...