English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Výsledkový servis Škody Fabie S2000 - červenec

Zařazeno : fabiaS2000.cz

Michal Koudela, 17.08.2010 10:02
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 5369x


Zajímá Vás, na jakých soutěžích v červenci Škoda Fabia S2000 startovala a jak si vedla? Šéfredaktor serveru FabiaS2000.cz prozradí více.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Červenec byl opět velmi bohatý na starty Fabií S2000. Rekordních 8 vozů se představilo na české Rally Bohemia, která letos nabídla krásnou podívanou. O vítězství se totiž přetahovali 3 jezdci: Juho Hänninen, Pavel Valoušek a Bryan Bouffier s Peugeotem 207. Z vítězství se nakonec radoval prvně jmenovaný. Pavel Valoušek svou snahu přehnal a v předposlední RZ havaroval. Za zmínku stojí ještě start Jaromíra Tarabuse, který během testování poškodil svoji Fiestu S2000, kterou nestihl do startu soutěže opravit, a tak musel hledat náhradní vůz, kterým se stala Fabia S2000 z dílen K.I.T. Racingu.

Z důvodu dalšího podniku italského mistrovství se Rally Bohemia nemohl zúčastnit náš Jan Kopecký, který vyrazil do San Marina, na tamní soutěž, kde si dojel pro krásné 2. místo. Jeho kolega Marco Signor si tentokrát dojel pro 10. místo celkově, a 7. v rámci CIR.

Raimund Baumschlager během července vyhrál další dva podniky rakouského šampionátu, a díky tomu si zajistil již svůj 9. mistrovský titul.

V boji o německý titul je stále Matthias Kahle, který dokázal způsobem start-cíl zvítězit na Eifel-Rallye, jeho týmový kolega Mark Wallenwein skončil 3.

Škoda Fabia S2000 si odbyla premiéru v dalším evropském státu, konkrétně v Rumunsku, kde se na Rally Sibiului představil domácí jezdec Adrian Raspopa. Jeho počínání však ukončila havárie.

Vrcholem měsíce byla Finská Rally, kam v rámci šampionátu S-WRC zavítalo 5 mladoboleslavských speciálů. Vedle stálých účastníků v podobě Patrik Sandell, P-G Andersson a Michał Kościuszko (opět s Fabií) se objevil také loňský vítěž skupiny N4 Juho Hänninen a s pronajatým vozem od týmu RDF domácí Matti Rantanen. Právě on byl velkým překvapením, protože se dlouhou dobu držel mezi špičkou vozů S2000, ale ve 13. rychlostní zkoušce odstavil svůj vůz a musel ze soutěže odstoupit. Ale i tak Škodovka sklidila velký úspěch, protože obsadila celé stupně vítězů. Juho Hänninen a P-G Andersson dokonce získali body do MS (WRC) za 9. resp. 10. místo.

Pokud Vás zajímají všechny starty Fabií S2000 nebo si chcete zasoutěžit o hodnotné ceny, tak navštivte specializovaný web FabiaS2000.cz, který naleznete ZDE.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Sébastien Loeb testuje na Wales [VIDEO]

/ Další video...