English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

V Sosnové se sešli rallycrosaři k prvním podniku MMČR

Zařazeno : rallycross sosnová

David Jeřábek, 11.04.2011 15:51
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství republiky; zobrazeno : 10460x


Prvním závodem odstartoval seriál Zonového mistrovství Evropy a Mezinárodního mistrovství České republiky v rallycrossu na autodromu v Sosnové u České Lípy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Na startu se sešlo 54 posádek ze 4 zemí. Doplňující závod zde měl seriál Mascom cup, kde mezi sebou bojují vozy Kartcrossu.

Premiéru si v Sosnové odbyly hned dva nové závodní speciály, jeden z dílny českobudějovického jezdce Zdeňka Čermáka, který do Sosnové přivezl krásnou novou Škodu Fabii MKII. A i když CB rallycross team nestihl ještě připravit polepy a Fabie byla pouze v základové barvě, budila zaslouženou pozornost nejen v depu ale i na trati, kde ukazovala svou rychlost od prvních okamžiků. Bohužel cíl závodu Fabie Zdeňka Čermáka vinou technických problémů (převodovka) nespatřila.
Zdeněk Čermák
Zdeněk Čermák

Druhou premiérou bylo představení Fordu Fiesta MK7 z dílny Pavla Koutného. Tento velice krásný vůz nahradí loňskou Fiestu v závodech Mistrovství Evropy a to již na prvním závodu v anglickém Lydden Hill. Závod v Sosnové byl tedy pro Pavla Koutného ostrým testem funkčnosti vozu a myslím, že tento test dopadl dobře. Ford Fiesta MK7 spatřila cíl ve finálové jízdě na krásném druhém místě, kdy porazit Pavla Koutného dokázal pouze Marek Zeman s loňským modelem Fordu Fiesta.
Pavel Koutný
Pavel Koutný

V rozjížďkách se nic dramatického neodehrálo, pouze jezdci Kartcrossu měli v šotolinové části problémy s prachem, což zapříčinilo několik dramatických situací. O tom, že tyto malé bugginy jsou bezpečné se přesvědčil Tomáš Racek, který v plné rychlosti narazil do bugginy Petra Nováka, který se těsně před ním přetočil. Velká rána a kolostřešní kombinaci přežili oba jezdci bez větší újmy na zdraví.

Finálové jízdy se byly v duchu velkých soubojů. Jako první odjeli své finálové jízdy polští jezdci, s vozy Fiat. Druhou finálovou jízdu odjeli jezdci Mascom cupu a toto finále patřilo mezi ty nejdramatičtější. Ihned po startu se v první zatáčce vytvořila skrumáž, ze které vítězně vyjel Ondra Šlechta, který dokázal první místo udržet do cíle a zaslouženě tak vyhrál před druhým Janem Kunešem a třetím Slávou Ducháčkem.
Jan Kuneš
Jan Kuneš

V divizi Super1600 mělo hned několik favoritů a jeden z nich, Jarda Kalný byl hned po startu vytlačen maďarem Zsoltou. Pro vítězství si tak dojel Krzysztof Skorupski, který by se měl ukázat letos i v rallycrossové Evropě. Pro druhé místo si dojel Christian Petrakovits a třetí místo vybojovala Míša Kalná, která do finále A postoupila z finále B.

Divizi SuperNationals vyhrál Klaus Freudenthaler, jako druhý spatřil cíl Tomáš Hurt a třetí místo vybojovat Roman Častoral, který se v první šotolinové zatáčce propadl až na poslední místo.
Tomáš Hurt
Tomáš Hurt

Velký souboj se odehrál v nejsilnější divizi nově pojmenované jako SuperCars. Ze startovní čáry vyrazil jako neřízená střela Marek Zeman se starší evolucí Fiesty a protože se ve finále nic vážného nestalo, dojel si pro vítězství Marek Zeman, který po projetí cílovou čárou neskrýval svou radost. Druhé místo vybojoval Pavel Koutný a ukázal potenciál nového Fordu Fiesta MK7. Jako třetí protnul cílovou fotobuňku Jürgen Weiss.

Závod v Sosnové tak nabídl velice zajímavé souboje, představil nové vozy, teamy a určitě byl tím správným vstupem do rallycrossové sezóny 2011.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Navštivte nový server - rallycross.cz !!!

30.04.2010 14:13

Článek Markéta Ouhrabková, Ostatní

Racing-Mania.cz

ERC Sosnová

15.09.2009 09:30

Článek Tomáš Němec, Mistrovství Evropy

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Top moment 8. etapy

/ Další video...