English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Hudec trefil pařez a chvíli byl i bez volantu. I tak si Rally Tríbeč užil

Zařazeno : Hudec

Miroslav Vebr, 25.05.2011 14:48
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 9465x


Nepříjemná „krizovka“ s pařezem, super zábava na městské erzetě se spoustou tleskajících fanoušků, nové zkušenosti a nakonec i celkové pěkné osmé místo v absolutním pořadí. Taková byla slovenská Rally Tríbeč 2011 v podání posádky Toba Czech MH Racing teamu ve složení Martin Hudec - Jiří Černoch.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Oba borci jedoucí na voze Mitsubishi Lancer EVO IX přijali pozvání od kamaráda a jednoho z organizátorů znovuzrozené Rally Tríbeč Jaroslava Melichárka, který mimochodem celou soutěž vyhrál, a vydali se z Vysočiny až do Topoľčan, kde odjeli velmi dobrou soutěž. Hudec s Černochem skončili po celkem devíti erzetách na pěkném osmém místě a svoje vůbec první vystoupení na Slovensku v kariéře si nemohli vynachválit. "Byla to krásná soutěž a jsme moc rádi, že jsme ji mohli jet. Měli jsme i dobré nízké číslo (16), takže jsme jeli celkem blízko za těmi nejlepšími borci. Celkově byla v Topolčanech výborná atmosféra a moc jsme si to užili," pochvaloval si svůj první závod na Slovensku pilot posádky Martin Hudec.

Třebíčská dvojice si hlavně chtěla otestovat stále za pochodu se tvořící a zdokonalující Mitsubishi Lancer EVO IX. A přesně to se také na tratích v okolí Topoľčan podařilo splnit. "Hlavně jsme si chtěli pořádně vyzkoušet auto, což vyšlo stoprocentně. Měli jsme tam nějaké nové věci a chtěli jsme si je otestovat. Autu se nic nestalo, my jsme si dobře zazávodili, co víc si přát… Příprava na Rally Český Krumlov tak byla ideální," ohlíží se za podnikem slovenského šampionátu Martin Hudec.

S umístěním v první desítce mohl být pilot posádky a zároveň i šéf Toba Czech MH Racing teamu spokojen. "Osmé místo určitě bereme. V určitých místech jsme asi i měli rezervy, ale na druhou stranu jsme také nechtěli nic udělat autu a hlavně odjet soutěž celou. To se povedlo a takové umístění určitě bereme.“
Rychlostní zkoušky v okolí Topoľčan, které viděli a jeli Hudec s Černochem vůbec poprvé, si oba užívali. „Erzety byly velmi hezky vybrané. Obzvláště se nám líbila městská erzeta, na které bylo fakt hodně fanoušků. Chtěli jsme je potěšit, a tak jsme ji jeli hodně právě pro fanoušky, za což nám hodně tleskali. A to musím přiznat, že se nám hodně líbilo,"
smál se Hudec.

Smích ho ale určitě, alespoň na chvíli, přešel v největší krizovce závodu. "V jedné z erzet jsem trefil pařez a bylo to celkem divoké. Stalo se to v pravé šestce nebo sedmičce a byla to celkem rána. Na chvíli mi i vypadl volant z rukou a spustily se mi stěrače. Ale naštěstí to nemělo žádný větší dopad a my mohli hned pokračovat dále. Ale byla to slušná rána," popsal krizový moment soutěže 30letý pilot posádky Toba Czech MH Racing teamu.

Po úspěšném slovenském výjezdu již nyní čeká třebíčskou posádku další boj o mistrovské body. O posledním květnovém víkendu je na řadě soutěž v Českém Krumlově. "V Českém Krumlově jsme ještě nikdy nejeli a moc se tam s Jirkou Černochem těšíme. Věřím, že jsme se na Rally Tríbeč dobře rozjeli a že budeme atakovat bodovaní umístění," přeje si před třetím dílem MMČR v rally Martin Hudec.

Také program další posádky Toba Czech MH Racing teamu je pořádně našlapaný. Druhá týmová posádka ve složení Jaroslav Pešl – Radek Juřica se svým Mitsubishi Lancer EVO IX vyráží za zajímavými zkušenostmi do mírně exotické destinace. "Jarda pojede o prvním červnovém víkendu soutěž německého šampionátu v okolí Thuringenu. Už se tam hodně těší a dokonce mi říkal, že je i mírně nervózní. Dostal totiž dost nízké startovní číslo pět a asi tam bude i patřit mezi favority. Tak věřím, že se tam popere se soupeři a vyjede tam super výsledek," přeje si šéf týmu Martin Hudec.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Hudec míří do Evropy

Hudec míří do Evropy

18.12.2013 10:21

Článek Honza Froněk, ME

Hudec s Pickou se představí na Acropolis Rally

Hudec s Pickou se představí na Acropolis Rally

22.03.2014 08:28

Článek Jakub Hanzelka, ME

Hudec pokračuje na Azorských Ostrovech

Hudec pokračuje na Azorských Ostrovech

07.05.2014 15:10

Článek Jakub Hanzelka, ME

Hudec před Rallye de France

Hudec před Rallye de France

29.09.2013 17:08

Článek Jakub Hanzelka, WRC

Racing-Mania.cz

Martin Hudec má ve Švédsku odtrénováno

07.02.2013 18:04

Článek Ondřej Plšek, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Víkendový průlet

/ Další video...