English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallycrossový průlet

Zařazeno : RXprulet

Karel Lacina, 02.09.2011 08:31
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 6527x


I národní rallycrossové šampionáty jsou v plném proudu. Jak to vypadá v Dánsku, Německu a ve Velké Británii?
Foto: rallycross-info.dk
Foto: rallycross-info.dk
DÁNSKO
Pátý podnik dánského šampionátu se konal na tradiční trati v Nysum. Ve skupině N si se soupeři nejlépe poradil Karsten Olsen s Hondou Civic, který prošel nejlépe i sítem rozjížděk a do finálové jízdy startoval s pole position. Civicy obsadily i zbylá místa na stupních vítězů, když druhý skončil Kasper Zylauv a třetí Soren Lyck.Zylauv vede o 15 bodů před Olsenem. Stejně tak ve skupině S1600 si počínal Ullrik Linemann s Peugeotem 207, který neměl vážnějšího soupeře a ve finále ostatním jezdcům ujel takřka o parník Celkově druhý Linemann ztrácí osm bodů na Schnoora. To třída S2000 byla zajímavější, když po celou finálovou jízdu spolu bojovala čtveřice jezdců ze které vyšel jako vítěz Rasmus Nilsen s dalším Civicem před Ole Bechem a Allanem Jorgensenem. Zde má Nilsen už obrovský náskok a prakticky jistý titul. Ve skupině Supercaus tentokrát nikdo na start nenastoupil a tak vyvrcholením byla skupina Supernational. Zde spolu bojovali Peder Jensen a Troels Daarbek, oba s Volvy, kteří startovali vedle sebe z první řady a v cíli se radoval Jensen, který má na čele dvoubodový náskok na Daarbaka. Další závod se jede první zářijový víkend.

Foto: rallycross.com
Foto: rallycross.com

NĚMECKO
Na trati v Buxtehude pokračovalo svým čtvrtým kolem německé mistrovství DRX. V divizi Supercars zopakoval svoji letošní suverenitu Rene Munnich a bezproblémovém průběhu rozjížděk si ve finále dojel pro své čtvrté vítězství před Ignazem Schneiderem s Lancií a Norbertem Fuchsem s Audi 80 Quattro. Munnich jasně vede i celkově s plným počtem 80 bodů před druhým Berndem Schomakerem, kterému se tentokrát nedařilo a skončil až čtvrtý. Ve stejné situaci je v Super 1600 Rolf Volland, který si také s Fabií vybojoval čtvrté letošní vítězství a vede s plným počtem bodů. V kategorii Supernationals se přijel poměřit s německými soupeři náš Roman Častoral a hned při své premiéře v pohodě zvítězil před Kirchhofem s Porsche a dánem Markem na Citroenu Xsara. V této kategorii je celkové pořadí velice vyrovnané když vede Kirchhof s 57 body před Barkhoffem, který má o bod méně a třetím Swenem Grupem s 52 body.

Foto: rallycross.com
Foto: rallycross.com

VELKÁ BRITÁNIE
Okruh Lydden Hill ve Woottonu na kterém se jezdí i ME viděl vítěznou premiéru Markuse Gronholma v britském šampionátu MSA. Se zbrusu novou Fiestou z dílen Andrease Erikssona dokázal ve finálové jízdě porazit všechny domácí favority a dojel si pro zlatý věnec. Druhý dojel Kevin Procter s Focusem a třetí David Binks na další Fiestě. Mladý Liam Doran, který si úspěšně vede v ME neměl tentokrát svůj den a svoji černou C4 dovedl do cíle až na pátém místě. Na čele je stále Julian Godfrey se 137 body před Davidem Binksem, který má bodů 125. Druhým závodem byl pohár Swiftů, kde spolu mladíci svedli napínavou bitvu, ze které vyšel jako vítěz Dave Bellerby, který s velkým náskokem vede i celkové pořadí..

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

02.09.2011 08:31

Článek Karel Lacina, Ostatní

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

07.09.2011 09:20

Článek Karel Lacina, Ostatní

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

15.09.2011 08:20

Článek Karel Lacina, Mistrovství Evropy

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

21.09.2011 07:55

Článek Karel Lacina, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Nehoda začíná v čase 3:10

/ Další video...