English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallycrossový průlet

Zařazeno : RXprulet

Karel Lacina, 07.09.2011 09:20
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 6375x


Po rallyovém průletu je zde i shrnutí aktuálního dění národních scén v rallycrossu, které opět připravil Karel Lacina. Nechybí Norsko, Dánsko, Francie a Island.
Foto: rallycross.com
Foto: rallycross.com
NORSKO
Po královské divizi 1 ukončili letošní sezonu v Norsku závěrečným mistrovským závodem v Dokka i jezdci nižších divizí. Závody výrazně narušil déšť, když slunečné počasí střídaly prudké přeháňky díky čemuž se některé jízdy odehrály na velmi blátivém povrchu.

V divizi 3 nezaváhal suverénní Stian Haugan s výborně připravenou Xsarou a odvezl si zlatý věnec a zároveň získal ze 124 body mistrovský titul. Druhý dojel Petter Paulsen s BMW a třetí Arnt Mago Stutlien s Volvem S40. Stříbrný Terje Morstad a bronzový v celkovém pořadí Rune Engesvoll už závěrečný závod vypustili.
V divizi 2 pečetil vítězstvím ve finálové jízdě svůj letošní titul Ole Habjorg s BMW E87, když Henning Nyberg s Mazdou RX7 dojel až jako třetí a s 16 bodovou ztrátou skončil druhý, bronz bral John Karlsson, který se také posledního podniku nezúčastnil.

Mezi 1600 v divizi 1 byla před startem situace zcela otevřená a šanci na titul měli tři jezdci. Vše vyřešil Trond Wilhelm Marthinsen, který se svým Saxem vyhrál a s konečným počtem 123 bodů získal titul. Nevydařenou sezonu letos absolvoval několikanásobný norský mistr Alexander Hvaal, ve finále druhý, který se celkově nevešel ani do první trojky.

Foto: rallycross-afor.com
Foto: rallycross-afor.com

FRANCIE
U konce naopak zdaleka nejsou ve Francii kde se o víkendu závodilo na trati v Loheac. V divizi 1 nedal soupeřům šanci mladý Fabien Pailler s Peugeotem 207 a výhrou ve finálové jízdě si připsal premiérový triumf ve francouzském mistrovství. Druhý za ním dojel Gaetan Serazin s další 207, který se díky tomu bodově dotáhl na třetího Tollemera, který se tentokrát neprosadil do první pětky. V čele průběžného pořadí je o 21 bodů před Grossetem Janinem zde třetí Samuel Peu také s 207. Za zmínku stojí čtvrté místo ve finále Francoise Duvala jak jinak než s 207.

V divizi 1A si to o titul zřejmě rozdá už pouze dvojice Olivier a Chartrain. V Loheac byl nejrychlejší Fabien Fébreau se Saxem, který do pořadí nezasahuje, důležitější však bylo druhé místo Davida Oliviera, který se svým Twingem zvýšil náskok v čele na druhého Laurenta Chartraina, který obsadil čtvrté místo, na 5 bodů.
Divizi 3 stále kraluje stejně jako v předešlých letech Marc Morize, který si připsal na své konto další letošní vítězství a nezastavitelně kráčí za dalším mistrovským titulem.

Stejně tak je suverénní v divizi 4 Yvonnick Jagu s Audi A3, který vede už o 33 bodů a jen velká smůla by ho připravila o letošní celkové vítězství. Jagu skončil v Loheac na třetím místě, když ho překonali první Rudolf Schafer se Saxem a druhý Benjamin Godot se stejným vozem.

Vedoucí jezdec Logan cupu Clement Dupont se tentokrát neprosadil a třetím místem Fabien Grosset Janin snížil jeho náskok na 9 bodů.


Foto: rallycross-info.dk
Foto: rallycross-info.dk

DÁNSKO
Předposledním podnikem v Ornedalu pokračovalo i dánské mistrovství. V kategorii Supercars se opět neprezentoval ani jeden jezdec a tak byli diváci o tuto atraktivní kategorii znovu ochuzeni.

Ve skupině N opět triumfoval Kasper Zylauw s Hondou Civic a zajistil si tak letošní titul mistra. O zbylá místa se však bude ještě tvrdě bojovat, když situaci si devátým místem zkomplikoval zatím druhý Karsten Olsen s dalším Civicem, naopak druhý Michael Sorensen posílil své naděje na bronz.

V kategorii 1600 vyhrál Jacob Schnoor s Peugeotem 106 a chybí mu 2 body k jistotě titulu, kandidáti na stříbro Staudt a Rolighed s C2 si dojeli pro 5 resp. 4 místo a díky neúčasti Ulrika Linemanna ve finále situaci na stupních vítězů ještě důkladně zdramatizovali.

Kategorie Super2000 byla letos záležitostí Rasmuse Nielsena, který s Civicem druhým místem potvrdil letošní primát. Vítěz Allan Jorgensen už ho nemůže předstihnou a svým bodovým ziskem si zřejmě pojistil stříbro stejně jako osmý Steffen Johansen s Astrou bronz.

Národní skupina Supernational svého mistra ještě nezná a vítězný Troels Darbaak s Volvem S40 se dostal do čela s jednobodovým náskokem před druhým z víkendového finále Pederem Jensenem na starším Volvu 240, za nimi už je velká díra a za dánským bronzem směřuje zde také třetí Soren Pedersen s Toyotou MR2.

Foto: rallycross.com
Foto: rallycross.com

ISLAND
Exotický šampionát na tomto ostrově měl pokračování na dráze v Kapelluhraum. V divizi 2WD spolu svedli účastníci finálové jízdy napínavou bitvu, když až v závěrečném finiši strhl vítězství na svoji stranu Ivar Orn Smarason s Hondou Civic před Runarem Sigurjonssonem s Mercedesem. V 4WD obsadily první dvě místa dva kombíky Mitsubishi Lancer Wagon, prvenství vybojoval Alexander Steinarsson před Aronem Helgasonem, na bronzový stupen vystoupil Pall Kristberg Palsson se Subaru Legacy. V nejsilnější divizi Open spolu bojovali Steinar Kjartarsson s Dodge Stealth s Reynirem Markussonem s Celicou, který musel v závěru odstoupit a díky tomu spadlo prvenství do klína Kjartarssonovi.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

02.09.2011 08:31

Článek Karel Lacina, Ostatní

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

07.09.2011 09:20

Článek Karel Lacina, Ostatní

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

15.09.2011 08:20

Článek Karel Lacina, Mistrovství Evropy

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

21.09.2011 07:55

Článek Karel Lacina, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC - Rally Portugal 2011 - Loeb and Ogier (Citroën)

/ Další video...