English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallycrossový průlet

Zařazeno : RXprulet

Karel Lacina, 15.09.2011 08:20
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství Evropy; zobrazeno : 6452x


Přehled dvou souteží Rallycrossu, které se jely o uplynulém víkendu přináší Karel Lacina. Přečíst si můžete o ME v Polsku a o závodu finského mistrovství.
Foto: rallycross.com
Foto: rallycross.com
MISTROVSTVÍ EVROPY
Polský Slomczyn byl dějištěm dalšího závodu evropského šampionátu a kromě domácích byli hodně vidět i české barvy. A to především v kategorii Touring Car, kde po celý závod podával výborný výkon Roman Častoral se svojí Astrou OPC, který korunoval druhým místem ve finálové jízdě, když nestačil pouze na letošního suveréna této divize Larse Oivinda Eneberga s Fiestou ST RWD, který má v čele šampionátu 140 bodů a na Romana Častorala má k dobru 9 bodů, třetí je zatím ir Derek Tohill se 114 body, který v Polsku skončil těsně pod stupni vítězů.

Mezi Super1600 se nejvíce radovali domácí fanoušci, když ve finálové rozjížďce všem soupeřům ujel Krzystof Skorupski a své VW Polo úspěšně dovedl na čele až do cíle. Podstatnější pro vývoj šampionátu však byla třetí příčka Andrease Bakkeruda, který má na svém kontě 132 bodů a má hodně blízko titul mistra Evropy, druhý je Ulrik Linemann, který se do finále nedostal díky čemuž se mu přiblížil čtvrtý Johan Larsson s C2, ale 20 bodový odstup už asi bude nad jeho síly. Pátým místem potěšil Stanislav Šusta s Fabií.

Sverre Isachsen je na nejlepší cestě za ziskem dalšího titulu mistra Evropy, když si poradil ve finálové jízdě se všemi svými soupeři a po krásném souboji s francouzem Davym Jeanneyem na C4 získal plný počet bodů, kterých má už celkem 124 a protože druhý Rus Timur Timerzyanov v Polsku nebodoval vzdálil se mu na 20 bodů což by mohlo být rozhodující. K Rusovi se naopak přiblížil na 6 bodů Američan Tanner Foust s Fiestou díky třetímu místu.

Evropský šampionát skončí první říjnový víkend na dráze v Sosnové.

Foto: rallycross.com
Foto: rallycross.com

FINSKO
Na okruhu v Hyvinkaa se uzavřelo letošní finské rallycrossové mistrovství. A bylo to finále jak se patří, když ani v jedné divizi ještě nebylo o ničem rozhodnuto. V SRC měli šanci na titul Joni Pekka Rajala s Volvem S40 a Jari Pekka Kokko s Escortem mezi nimiž byl minimální rozdíl. Do Finska si odskočil provětrat svého bavoráka švédský host Fredrik Tiger a prošel celým závodem naprosto hladce a ve finálové jízdě nedal soupeřům šanci a bezpečně zvítězil. Pozornost však poutal boj na druhém a třetím místě, kde si to rozdávali oba kandidáti na titul a vše rozhodla chyba Kokka, který dělal hodiny a do cíle přijel na posledním místě. V této chvíli Rajalovi stačilo druhé místo v cíli aby mohl slavit letošní titul. Kokko skončil o dva body druhý, bronz získal Niklas Ehrnsten s 74 body.

Ještě zamotanější byla situace mezi Supercars, kde byli kandidáti na titul dokonce tři. Na první pozici nastupoval do závodu Atro Maatta se svým Focusem a svým finálovým vítězstvím si pozici pohlídal a po zásluze se mohl radovat z mistrovského titulu. O 6 bodů skončil druhý Jukka Lautamaki s dalším Focusem, který ve finále dojel až jako třetí za Sami Pakkalou na Civicu, ale to mu k udržení stříbrné pozice stačilo, když Pakkalovi chyběly 4 body. Letošní finský šampionát měl vzrůstající úroveň především v královské divizi se objevilo několik nových vozů a mladých jezdců a nezbývá než se těšit na nadcházející ročník.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

02.09.2011 08:31

Článek Karel Lacina, Ostatní

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

07.09.2011 09:20

Článek Karel Lacina, Ostatní

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

15.09.2011 08:20

Článek Karel Lacina, Mistrovství Evropy

Racing-Mania.cz

Rallycrossový průlet

21.09.2011 07:55

Článek Karel Lacina, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Polský start Martina Kočiho zhatila těžká havárie

/ Další video...