English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM již za týden

Zařazeno : MMCR1208

Zbyněk Stach, 29.09.2012 18:53
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 9124x


Přesně za týden odstartuje závěrečný podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v Rally, 34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM. Program rally zahájí již v pátek 5. října předstartovní show, která od 16 hodin na příbramském náměstí T.G.M. nabídne návštěvníkům doprovodný program.
34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM již za týden
34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM již za týden

V rámci doprovodného programu si návštěvníci budou moci vyzkoušet na bezpečných trenažérech BESIPu pocity, které prožívá posádka při lehčí havárii, a pro děti bude připraveno dětské dopravní hřiště. V 17:30 bude 34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM oficiálně zahájena a poté budou přihlížejícím návštěvníkům představeny naše nejúspěšnější posádky.
 
Samotná soutěž je rozdělena do dvou etap. Celková délka soutěže je 500 Km, z toho je 165 kilometrů rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem rozdělených do 14 RZ.

První etapa zavede soutěžící v sobotní dopolední sekci na Březnicko a do okolí Orlické přehrady, kudy vede nejdelší a nejnáročnější rychlostní zkouška celé soutěže Vystrkov – Brodce. Pozor však, na tuto rychlostní zkoušku je v úseku Vystrkov – Bohostice pro diváky zakázaný vstup ! Oproti tomu nabízí tato RZ počínaje obcí Bohostice tři  divácká místa pro bezpečné sledování naší soutěže. V odpolední části jsou na programu zkoušky na Sedlčansku, kde se nachází divácky velmi oblíbená zkouška startující přímo z okraje města Sedlčany a vedoucí do Křečovic. Délka měřených úseků je více jak 100 kilometrů, které budou rozděleny do 8 rychlostních zkoušek.

Druhá, nedělní etapa, bude zahájena rychlostní zkouškou Bohutín – Sádek, která vede v těsné blízkosti města Příbrami, dává tak možnost navštívit rally velkému množství diváků a to i pěšky z města Příbrami nebo s využitím MHD. Další dvě rychlostní zkoušky nedělní sekce se pojedou v okolí obcí Jince a Zaječov na okraji Brdských lesů. Délka nedělní etapy je více jak 60 kilometrů, o které se podělí 6 rychlostních zkoušek. Cíl 34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM je plánován na 13:50 opět na letišti v Dlouhé Lhotě.

Podrobný časový harmonogram 34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM, stejně tak jako mapy jednotlivých rychlostních zkoušek a přehled diváckých míst naleznete v Programu Rally, který bude od neděle 30.09. za cenu 50,- Kč v prodeji na následujících místech v Příbrami:
OMV, ulice Evropská
OMV, ulice Jana Drdy
AGIP, ulice Březnická
BENZINA, ulice Brodská
TRAFIKA Šmejkal, Pražská ulice

Místa (čerpací stanice) mimo Příbram:
Drásov/Skalka – BENZINA
Milín – SILMET
Chraštice – OMV
Jince – EVAPP
Žebrák - Kapr Oil
Obory - KC OIL
Sedlčany – BENZINA
Sedlčany – PAP OIL    

Mimo tato místa bude program k zakoupení i v pátek při Předstartovní show na náměstí T.G.M. (GPS: 49°41'16.423"N, 14°0'34.457"E) a po dobu konání soutěže i v servisním areálu na letišti v Dlouhé Lhotě v tiskovém středisku (GPS: 49°43'29.181"N, 14°6'29.652"E). Samozřejmě, že všechny potřebné informace jsou k dispozici i na našich webových stránkách www.rally-pribram.cz.

Důležitou informací pro návštěvníky rally je i otázka vstupného. Vstupné jako takové na jednotlivých rychlostních zkouškách vybíráno nebude. Ale jak již je na příbramské rally zvykem, bude i letos zpoplatněn vjezd vozidel diváků k rychlostním zkouškám. Na příjezdových trasách k rychlostním zkouškám bude bezpečnostní služba prodávat samolepky pro volný průjezd. Cena samolepky je stanovena na 150,-- Kč za auto. Neplatí tedy jednotliví diváci, zpoplatňuje se vjezd vozidla, takže kdo přijde pěšky, nejen že žije zdravě, ale ani nic neplatí. Důvodem tohoto opatření je zajištění bezpečného a plynulého příjezdu diváků k jednotlivým diváckým místům a zajištění nutné průjezdnosti těchto míst s ohledem na možný průjezd sanitních vozů či vozidel záchranných systémů. Stejným způsobem bude zajištěn i vjezd do servisního areálu v Dlouhé Lhotě. Ti, co tedy již v pátek navštíví servisní areál a zakoupí si potřebnou samolepku, budou již mít na rychlostních zkouškách volný průjezd a přispějí tak k plynulosti a bezproblémovému příjezdu diváků na divácká místa.
 
34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM se koná jako závěrečný podnik Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Můžeme se tak těšit na posádky jako Roman KRESTA, Václav PECH, Pavel VALOUŠEK, Jaromír TARABUS, Vojtěch ŠTAJF, a z domácích, tedy příbramských, posádek pak nebude chybět Josef PETÁK, Emil TRINER, Jan ČERNÝ, Martin LOŠŤÁK a nebo Radoslav NEŠPOR se spolujezdcem Jiřím WIMMEREM. Dalšího Příbramáka na sedadle spolujezdce pak můžete vidět v rámci Rally Legend, a to Václava VORLA, který bude spolu s Jaroslavem LAGRONEM brázdit tratě vozem Lada VFTS. A aby byl výčet všech šampionátů, které jsou v rámci 34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM vypsány, úplný, nemůžeme nevzpomenout ani Rally historických vozidel, kde se se Škodou 130 L představí i další legenda českých rally soutěží Jindřich ŠTOLFA. Celkem je do letošního ročníku přihlášeno 90 posádek.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří se na organizaci letošního ročníku 34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM podílejí, zejména všem pořadatelům a obcím, které nám nakonec i po negativních zkušenostech s předchozím pořadatelem Rally Příbram vyšly vstříc a pomohly nám s uspořádáním 34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM.

Diváky bychom chtěli požádat o velkou obezřetnost. „Prosíme, sledujte 34. ENTERIA RALLY PŘÍBRAM z bezpečných diváckých míst a respektujete pokyny pořadatelů!“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

BRs Racing v cíli Příbrami

11.10.2012 22:24

Seriál Pavel Jelínek, Česká rally

Racing-Mania.cz

JéTéčku v Příbrami nebylo přáno

11.10.2012 16:05

Seriál Adam Blahouš, Česká rally

Racing-Mania.cz

V Příbrami chybělo k vítězství pár kilometrů

10.10.2012 22:56

Seriál ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar - Volný den

/ Další video...