English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

CRT CZ 2012 vyvrcholí při Enteria Rally Příbram

Zařazeno : MMCR1208, Černý

Kateřina Juráňová, 02.10.2012 20:41
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4677x


Příbramská soutěž v posledních letech uzavírá domácí sezonu MMČR a ani letos tomu nebude jinak. V jejím průběhu budou bojovat o poslední vavříny i posádky v rámci Citroën Racing Trophy CZ 2012. Na startu se objeví solidní počet šesti vozů, tři Citroëny DS3 R3T a stejný počet modelu C2 R2 MAX.
CRT CZ 2012 vyvrcholí při Enteria Rally Příbram
CRT CZ 2012 vyvrcholí při Enteria Rally Příbram

Hlavním tahákem bude už jistý mistr dvoukolek a nově dvojnásobný evropský šampion této kategorie Jan Černý. Příbramský rodák pojede doslova na domácích tratích a společně s Pavlem Kohoutem budou chtít dovést speciál Citroën DS3 R3T co nejvýše absolutně. V loňském roce skončili desátí.

V Příbrami pojedeme bez tlaku na výsledek a budeme chtít pobavit sebe i přihlížející diváky. Chceme tímto závodem poděkovat všem, co nám letos pomáhali a fandili. Přemýšleli jsme, že bychom na Příbram zkusili nějaké jiné auto, ale nakonec jsme zůstali u osvědčeného citroënu, s nímž jsme letos zažili skvělou sezonu,“ říká před startem Jan Černý.  

Do kokpitu dalších dvou speciálů Citroën DS3 R3T usednou Egon Smékal – Monika Hýbnerová a Antonín Matys – Aleš Vaněček. Zatímco Smékal bude chtít navázat na loňský bronz mezi vozy s jednou poháněnou nápravou, Antonín Matys se do Příbrami vrací po roční pauze. S citroënem zatím odjel dva závody, přesto nemusí být zcela bez šancí. Vždyť v sezoně 2010 zde zvítězil s modelem C2 R2 MAX v hodnocení třídy 6.

Ve třídě 6, která je určena pro speciály Citroën C2 R2 MAX, se pokusí dosáhnout na finanční prémie CRT CZ tři jezdci. Kandidátem na čelní příčky bude jistě Petr Křížek. Letos ho zatím trápila technika, ale svými časy dokáže konkurovat nejrychlejším vozům třídy. To platí i pro ambiciózního Poláka Rafala Janczaka. Třetí do party, Pavel Přibyl letos nechyběl na Šumavě, ale od Českého Krumlova, kde havaroval, se na dalších podnicích CRT CZ neobjevil.

Mimo pohárová pravidla CRT CZ se s vozem Citroën objeví na startu jediná dvojice Michal Srb – Ondřej Koubek (C2 R2).

Zpestřením servisního zázemí CRT CZ bude možnost prohlédnout si nový vůz Citroën DS3 R1B. Vůz od letošního jara závodí ve Francii a nedávno byl k vidění v servisní zóně Rallye Deutschland. Promotér CRT CZ Tomáš Pletka (Gekon Racing) společně s dalšími partnery plánuje tuto atmosférickou šestnáctistovku s výkonem 125 koní využít pro projekt talentovaného mladého jezdce, o kterém vás budeme brzy informovat.
 
„Jsem rád, že i na závěr sezony zůstává startovní pole CRT CZ stabilní. Věřím, že řada z nich se popere o finanční prémie v rámci CRT. Fanoušky i potenciální zájemce o rallysport si dovoluji pozvat do servisní zóny, kam se nám podařilo zajistit vůz Citroën DS3 R1B. Jedná se o novinku určenou mladým jezdcům. Zájemci o bližší informace se na mě budou moci v průběhu celého závodu obrátit s jakýmkoli dotazem,“ říká promotér CRT CT Tomáš Pletka.

„V servisní zóně na letišti Dlouhá Lhota bude pro fanoušky kromě chutné kávy Dallmayr už tradičně připraveno další číslo CRT Rallylife.cz Journalu, partnerské časopisy Rally a Svět motorů a další," doplňuje Pletka.

Enteria Rally Příbram se pojede v netradičním formátu sobota – neděle. Soutěž formálně odstartuje už v pátek 5. října 2012 v 17:30 hodin na náměstí T.G.M. v Příbrami. Trať Rally Příbram měří 500,67 km, s porcí 14 rychlostních zkoušek (165,22 km).

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

BRs Racing v cíli Příbrami

11.10.2012 22:24

Seriál Pavel Jelínek, Česká rally

Racing-Mania.cz

JéTéčku v Příbrami nebylo přáno

11.10.2012 16:05

Seriál Adam Blahouš, Česká rally

Racing-Mania.cz

V Příbrami chybělo k vítězství pár kilometrů

10.10.2012 22:56

Seriál ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...