English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Orsák v Příbrami potvrdil titul

Zařazeno : MMCR1208, Orsák

Zdeněk Weiser, 10.10.2012 09:11
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6378x


Tým Orsák Rallysport měl při finálové soutěži seriálu MMČR doslova žně. Posádka Orsák – Šmeidler vyhrála popáté v letošní sezoně třídu 3 a potvrdila zisk mistrovského titulu. Díky senzační bronzové příčce v celkovém pořadí se posádka zároveň posunula na 4.pozici v konečné tabulce mezi jezdce na speciálech Super 2000.
Orsák v Příbrami potvrdil titul
Orsák v Příbrami potvrdil titul

Druhý týmový Lancer Evo 9 skupiny N s mladým Slovákem Martinem Kočím za volantem završil maximální úspěch týmu stříbrem ve třídě 3 a čtvrtým místem v absolutní klasifikaci.

Ačkoliv Jaroslavu Orsákovi chyběly před závěrečnou Rally Příbram k zisku titulu pouhé dva body, neměl snadný úkol. Před startem ho provázely zdravotní problémy, trápily ho horečky a velmi těžko se koncentroval na soutěžní jízdu. Aby toho nebylo málo, v sobotu ráno zvolil nevhodné pneumatiky. Nejtvrdší směs nebyla správnou volbou a časy na obou úvodních vložkách zůstaly za očekáváním. Při servisní přestávce posádka vyměnila obutí. Osmadvacetiletý jezdec rychle eliminoval ranní ztrátu a po RZ3 se vyhoupl do čela třídy 3. Během první etapy si Orsák postupně vybudoval půlminutový náskok. Na závěrečné sobotní vložce ho však postihl defekt pneumatiky a klesl zpět na druhou příčku.

„Katovali jsme podle rozpisu jednu zatáčku a prorazili jsme přitom pravou přední gumu,“ posteskl si jezdec. „Museli jsme absolvovat 5 km do cíle po prázdné pneumatice a ztratili jsme přes půl minuty. Hlavní však je, že je mi líp a dokážu se lépe soustředit na závody než ráno. Preventivně jsme vyměnili diferenciály a pokud nenastanou nějaké problémy, tak zítra ztrátu stáhneme.“

V neděli ráno začalo pršet a tak mechanici při úvodní servisní přestávce seřídili podvozek na mokrou trať. Tradiční valašský způsob léčby přes noc zabral, „Jarin“ se cítil zase lépe a hned na první rychlostní zkoušce druhého dne se vrátil do čela třídy 3. Během nedělní části soutěže si kontroloval vedoucí příčku a nenechal nikoho na pochybách, že mu páté vítězství právem náleží. Díky chybám a technickým problémům jezdců na vozech specifikace S2000 dokonce dosáhl v rámci absolutní klasifikace až na stupně vítězů!

„Jsme maximálně spokojeni,“ radoval se za celý tým v cíli Orsák. „Máme za sebou nejlepší sezonu. Vybojovali jsme kýžený titul a během roku jsme byli poraženi pouze jedinkrát. Náš Mitsubishi Lancer Evo 9 se ukázal jako nesmírně spolehlivý vůz. Vždyť jsme nedojeli pouze jednou na Šumavě, kde nás zradil nový motor.  Výsledné čtvrté místo v MMČR je pro nás neskutečný výsledek, kterého si nesmírně cením. Největší zásluhu na naši vynikající bilanci mají mechanici, kteří náš vůz na náročné soutěže pokaždé dokonale připravili. Máme naprosto špičkové a spolehlivé auto. O tom ostatně svědčí i druhá příčka Martina Kočího. Startoval za náš tým podruhé a ani on neměl žádné technické potíže. Poděkování samozřejmě patří i našim věrným partnerům, bez kterých bychom naše smělé cíle nemohli uskutečnit.“

Jaroslav Orsák se tradičně objeví na sklonku roku na Pražské rallysprintu, kde se rozloučí se skvělou sezonou 2012.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Orsák v Příbrami potvrdil titul

10.10.2012 09:11

Článek Zdeněk Weiser, Česká rally

Racing-Mania.cz

Orsák krůček od titulu ve třídě 3

11.09.2012 20:57

Článek Zdeněk Weiser, Česká rally

Racing-Mania.cz

Orsák na Korsice s plnou specifikací R4

16.05.2013 07:43

Článek Zdeněk Weiser, ME

Racing-Mania.cz

Orsák přivezl z Topoľčan první body

24.05.2011 18:02

Článek Zdeněk Weiser, Ostatní

Racing-Mania.cz

Orsák startuje v Pobaltí

25.01.2013 09:31

Článek Zdeněk Weiser, ME

Racing-Mania.cz

Orsák nadšen z technické trati v Polsku

04.08.2011 12:46

Článek Zdeněk Weiser, WRC

Racing-Mania.cz

Orsák si užil Monte především jako divák

25.01.2011 23:53

Článek Zdeněk Weiser, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 8. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...