English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Příbram uzavřela pro hustopečskou alfu velký mistrák

Zařazeno : MMCR1208, Rada

Top Media, 10.10.2012 23:02
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6413x


Léto na ústupu, prudké ochlazení, déšť a klouzavé asfalty komplikovaly poslední boje o body do MMČR v okolí Příbrami. Posádka Alfy Romeo Martin Rada - Jaroslav Jugas získala vavříny ve třídě 8, čímž potvrdila prvenství i v celkovém hodnocení českého šampionátu v této objemové třídě.
Příbram uzavřela pro hustopečskou alfu velký mistrák
Příbram uzavřela pro hustopečskou alfu velký mistrák

Kromě nástrah trati mohli zkomplikovat cestu k první místu ve třídě jen další dvě posádky. Francouzsko-český tandem Laurent – Mastacan a rodinné duo Daňhel – Daňhelová, když tentokrát se dcera Martina ujala role navigátorky. Ale už první kilometry tratě ukázaly, že by pro hustopečský tým neměli představovat zásadní problém a náskok červené Alfy Romeo se navyšoval každou dokončenou „erzetou“.

V podobném duchu se odvíjela i sedlčanská sekce, do níž už nenastoupil Daňhel. „Vědomi si možného defektu jsme pokračovali v nastaveném tempu, technické úseky nám svědčily, čímž jsme se nejednou vmísili mezi silné čtyřkolky a postupně posunovali výsledkovou listinou,“ popsal Martin Rada.

Po osmi testech měli Rada s Jugasem téměř šestiminutový náskok v hodnocení třídy, což zároveň stačilo na 22. místo průběžné klasifikace.

V druhé etapě zasáhla Příbramsko prudká změna počasí, která přinesla velmi nízké teploty a vytrvalý déšť.

„Místy to znamenalo téměř nulový grip na specifických příbramských asfaltech. V dalších pasážích si s naším autem pohrávaly i kaluže vody. To byla také obrazně vody na mlýn vozů s pohonem čtyř kol,“ charakterizoval úvod druhého dne spolujezdec Jaroslav Jugas.

Obraz třídy se neměnil, Rada s Jugasem nezadržitelně mířili k vytyčenému cíli a tím bylo dokončení soutěže a získání potřebných bodů k dosažení celkového vítězství ve třídě 8 v rámci MMČR 2012. To se jim také podařilo, Laurent nakonec cíl po problémech s převodovkou ani nespatřil. Dvojice Agrotec Autoklubu obsadila absolutně 22. místo.

„Můžeme se radovat z prvenství ve třídě, i když na druhou stranu je to smutný obrázek obsazení i kvality třídy 8 v rámci dvoudenních závodů. Doufám, že se v příští sezoně, do které chystáme nějaké novinky, situace trochu zlepší,“ uzavřel Martin Rada.

Rally Příbram určitě nebyla posledním letošním startem Alfy Romeo hustopečského týmu. V hledáčku je účast na některém z volných sprintů na konci sezony. O složení posádky, která bude hájit barvy Agrotec Autoklubu, vás budeme brzy informovat.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rada s Jugasem dojeli do Monaka

19.01.2013 11:03

Článek Top Media, WRC

Racing-Mania.cz

Rada s Jugasem bez radosti

29.05.2012 21:35

Článek TOP Media, Česká rally

Martin Rada: Monte zatím zcela bez sněhu

Martin Rada: Monte zatím zcela bez sněhu

13.01.2014 09:14

Článek Top Media, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 12.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...