English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Černý s Kohoutem opět podle letošního scénáře

Zařazeno : MMCR1208, Černý

Kateřina Juráňová, 11.10.2012 16:03
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3680x


Enteria Rally Příbram skončila pro příbramskou posádku Jan Černý – Pavel Kohout senzační pátou příčkou absolutně a vítězstvím v klasifikaci vozů s jednou poháněnou nápravou. V rámci Citroën Racing Trophy CZ získala finanční prémii čtyři tisíce euro.
Černý s Kohoutem opět podle letošního scénáře
Černý s Kohoutem opět podle letošního scénáře

Poprvé v letošní sezoně slavil prvenství Citroën i ve třídě 6, ve které si maximální finanční prémii zajistil polský jezdec Rafal Janczak.

Jan Černý vstoupil do domácího závodu jako z partesu a brzy naznačil svým konkurentům, že v okolí Příbrami nemohou pomýšlet na jeho skalp. Už v polovině první etapy měl k dobru více než minutový náskok na nejbližší konkurenty a celkově se pohyboval v druhé polovině elitní desítky. V dalším průběhu tempo stupňoval a i v krušných podmínkách druhé etapy proti silnějším čtyřkolkám nezaostával.

„Rally Příbram vyšla na jedničku. Jeli jsme naplno a uvolněně, bez nějaké taktiky, soutěž jsme si užívali. Jen v sobotu nás trochu zpomalil problém s prodřenou hadicí od posilovače řízení, jinak DS3 fungovala skvěle a dovedla nás k nejlepšímu výsledku v absolutní klasifikaci v sezoně. Jinak letošní rok je jako z říše snů, podařilo se nám dosáhnout všeho, co jsme si před jeho začátkem naplánovali. Uspěli jsme doma i v Evropě, z čehož máme obrovskou radost. Navíc se nám podařilo ve dvoukolkách vyhrát všechny závody MMČR, na kterých jsme startovali, což je neskutečné,“ komentoval příbramský výsledek Jan Černý.

V rámci finále Citroën Racing Trophy zamíří Jan Černý s navigátorem Pavlem Kohoutem na konci listopadu na francouzskou Rallye du Var.

Parádně vstoupili do soutěže i Egon Smékal s Monikou Hýbnerovou s dalším Citroënem DS3 R3T. Na úvodní zkoušce soutěže zajeli desátý čas absolutně, pouhé 1,3 vteřiny za Černým. Bohužel v druhém testu jejich žlutozelený vůz krátce po startu vyletěl z trati a zlínská dvojice odstoupila. Antonín Matys s Alešem Vaněčkem se v těchto fázích závodu drželi pod stupni vítězů ve třídě 5 a na jejich umístění se do konce závodu nic nezměnilo. Čtvrtá příčka je při jejich druhém vystoupení s DS3 R3T ve dvoudenních závodech příslibem do nadcházející sezony.

Ve třídě 6 „vypálila rybník“ české konkurenci polská dvojice Rafal Janczak - Michal Grudzinski. Janczak už mnohokrát naznačil svou rychlost, ale mnohokrát také se svým vozem C2 R2 MAX havaroval. Tentokrát nechyboval, v závěru závodu využil těžkých podmínek ve svůj prospěch a z Příbrami si odvezl poháry za prvenství ve třídě.

Naopak na špičku třídy tentokrát nestačil Petr Křížek, kterého na příbramské soutěži navigovala Hana Křížková. To se změnilo až ve druhé etapě, ve které se několikrát dostal mezi nejrychlejší a v desátém testu dokonce zvítězil.

Poslední posádka s vozem Citroën C2 R2 MAX Pavel Přibyl – Aleš Pilný havarovala krátce po startu RZ11.

„Rally Příbram korunovala Jana Černého s Pavlem Kohoutem nejen jako mistry dvoukolek a třídy 5, ale také jako celkové vítěze Citroën Racing Trophy CZ 2012. K tomu jim samozřejmě musím gratulovat. Jsem rovněž rád, že Citroën v Příbrami uspěl zásluhou Rafala Janczaka i ve třídě 6, čímž značka získala pomyslné double. To určitě bylo nejlepší možné zakončení sezony,“ řekl po skončení Rally Příbram promotér Tomáš Pletka.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

BRs Racing v cíli Příbrami

11.10.2012 22:24

Seriál Pavel Jelínek, Česká rally

Racing-Mania.cz

JéTéčku v Příbrami nebylo přáno

11.10.2012 16:05

Seriál Adam Blahouš, Česká rally

Racing-Mania.cz

V Příbrami chybělo k vítězství pár kilometrů

10.10.2012 22:56

Seriál ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...