English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kdo je kdo na XI. Global Assistance Setkání mistrů – autocross

Zařazeno : SM12

Petr Eliáš, 05.11.2012 21:03
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 7546x


XI. Global Assistance Setkání mistrů – memoriál Bohuslava Ceplechy v Sosnové u České Lípy, které se uskuteční ve dnech 17. a 18. listopadu 2012 (17. listopadu volné tréninky a 18. listopadu hlavní, paralelní závod) je příležitostí k rozloučení s motoristickou sezonou.
Kdo je kdo na XI. Global Assistance Setkání mistrů – autocross
Kdo je kdo na XI. Global Assistance Setkání mistrů – autocross

 V letošním roce se budou účastnit hvězdy české, ale i zahraniční rally scény, nebudou chybět silné rallycrossové speciály a jezdci ovládající monstra s výkonem přes 600 koňských sil. V Sosnové ale diváky každoročně dokáží skvěle pobavit i autocrossaři.

Velmi populární motoristická disciplína nabízí vše od kontaktního závodění na okruhu, přes bláto, skoky a divoké smyky. Však si také za desetiletí vydobyla pevné místo mezi motoristickými fanoušky a závody autocrossu jsou v České republice alespoň, co divácké návštěvy, opět na vzestupu. Na nejvýznamnější mistrovské závody zavítají pravidelně desítky tisíc diváků.
 
Během XI. Global Assistance Setkání mistrů – memoriálu Bohuslava Ceplechy uvidíme esenci toho nejlepšího, co český autocross nabízí.

Přijďte 17. a 18. listopadu 2012 do Global Assistance Racing Arény v Sosnové a navštivte jednu z posledních motoristických akcí v tomto roce a jedinou akci, která nabízí takovýto mix motorsportu. Více informací najdete na www.autodrom.cz

Koho tedy za volantem autocrossových bugin na XI. Global Assistance Setkání mistrů uvidíme?

Tomáš Pospíšilík
Nejmladší mistr ČR v divizi Superbuggy - 18 let. Loňský mistr ČR v divizi Buggy1600. Na Setkání mistrů odstartuje s motorem BMW. Jezdec z mekky rally, Hrobice u Slušovic. Příští rok bude maturovat a chtěl by zkusit nějaký závod v rally.

Jaroslav Hošek
Jezdec, konstruktér a nejstarší aktivní účastník autocrossových závodů z Kladna. Za celou svou kariéru vynechal v ME a v MMČR jediný závod, na který nakonec dorazil alespoň jako divák. 5-ti násobný mistr republiky, a jedenkrát mistr Evropy.

Petr Bartoš
Rodák z Mladé Boleslavi je 4 násobný mistr Evropy a 9 násobný mistr ČR. Fenomén, který talent podělil po svém otci, dlouholetém reprezentantovi Jiřímu. Nyní začíná se závody i jeho syn, Jakub Bartoš.

Roman Keřka
Letošní druhý vicemistr ČR je pravidelným účastníkem jak evropského, tak i domácího šampionátu. Po většinu své kariéry jezdí s motorem Tatra, ze kterého létají efektní plameny. Je to mistr ČR z roku 2003 a 2004, získal také Evropský titul 2004.

Vladislav Štětina
22 letý rodák z Prahy. Jako 17-ti letý dokázal vybojovat juniorský titul mistra Evropy v Euraca Cupu. Do Sosnové přijíždí každoročně s plánem spálit několik sad pneu a pobavit nejen sebe ale hlavně přihlížející diváky…

Jan Smrž
Pravidelný účastník domácího šampionátu, který se letos umístil na čtvrtém místě. Pochází z vesničky Pětihosty, které najdeme nedaleko Prahy. Jeho vůz je osazen motorem Ford
Cosworth.

Speciální dík za „Kdo je kdo v autocrossu“ patří Davidu Jeřábkovi.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Příběh Henri Toivonena

/ Další video...