English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Václav Pech jun. zvítězil v Sosnové netradičně s vozem BMW M3

Zařazeno : SM12, Pech

Zita Vinšová, 20.11.2012 22:30
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6132x


O uplynulém víkendu se na autodromu v Sosnové u České Lípy konalo již XI. Setkání mistrů a to za velké konkurence ve všech kategoriích. Zaplněné tribuny a napínavé souboje včetně sychravého počasí, byly hlavními znaky letošního ročníku.
Václav Pech jun. zvítězil v Sosnové netradičně s vozem BMW M3
Václav Pech jun. zvítězil v Sosnové netradičně s vozem BMW M3

V předešlé tiskové zprávě jsme zmiňovali problémy s Mini Cooperem, který musel být odvezen k rozsáhlým úpravám do anglického Prodrive. Proto EuroOil-invelt team vděčně přijal velkorysou nabídku od pana Luboše Tenkla, který do Sosnové zapůjčil své špičkově upravené soutěžní BMW M3, kdy navíc tato značka spolu s MINI je hlavní obchodní náplní našeho partnera INVELT. Již při tréninkových jízdách, kdy Václav Pech mohl na sedadle spolujezdce svést řadu významných lidí, naznačoval úsměv na jeho tváři velkou spokojenost s tímto výkonným vozem.

„Na svezení jsem byl hodně natěšený a bavorák mě rychle padl do ruky poté, co jsem překonal obavy z rozdílného ovládání zadního náhonu oproti čtyřkolce. V nedělním závodě se mě povedlo vyhrát všechny jízdy, i když vždy jen o zlomek vteřiny před Jirkou Navrátilem na Fordu, proti kterému jsem nastoupil i do samotného finále. Těsně před startem začalo drobně mrholit a já trochu ukvapeně zvolil mokré pneu na rozdíl od mého soupeře, který zůstal na suchých. To se ukázalo jako jeho drobná výhoda a v polovině finálové jízdy Jirka vedl. Avšak ve vypjatém závěru se dopustil drobné jezdecké chybičky, kterou jsem využil a zvítězil. Jsem rád za celý tým, že se v Sosnové povedlo vyhrát. Bylo letos už na čase,“ popisuje drama finále Václav Pech jun..

„Celý víkend jsme se my i naši hosté skvělě bavili. Venca se s gustem vyřádil za volantem historika a můj syn, který mu dělal závaží alespoň viděl, jaké to je na místě spolujezdce. Chtěl bych ještě jednou poděkovat Lubošovi Tenklovi, že nám BMW M3 zapůjčil i přesto, že věděl, že Venca k němu úplně šetrný  nebude,“ uvedl k XI. Setkání mistrů Jiří Jirovec, spolumajitel a generální ředitel společnosti Invelt, s.r.o.

Dalším závodem posádky Pech – Uhel bude o nadcházejícím víkendu Auto Show na Slovakia Ringu nedaleko Bratislavy, kde se postaví na start se zapůjčeným vozem  Škoda Fabia S2000.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

V Sosnové odtrénováno

17.11.2012 18:55

Seriál Honza Froněk, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ford Focus WRC a Václav Pech

/ Další video...