English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA chce v Austrálii pokračovat ve vítězné sérii

Zařazeno : Škoda, Lappi, Gill

Škoda Motorsport, 08.07.2013 16:09
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 8032x


S dvěma triumfy ze dvou soutěží nastupuje továrně podporovaný tým ŠKODA MRF jako favorit do Rally Queensland v Austrálii (od 12. do 14. července). Ve třetím podniku letošního asijsko-pacifického šampionátu (APRC) chtějí obě ŠKODA posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm a Gaurav Gill/Glen Macneall pokračovat ve vítězné sérii.
ŠKODA chce v Austrálii pokračovat ve vítězné sérii
ŠKODA chce v Austrálii pokračovat ve vítězné sérii

„Vítězstvím v Nové Kaledonii jsme získali dobré body do šampionátu a do Rally Queensland tak jdeme s odhodláním. Bude to však opět tvrdý boj,“ říká Gill. Indický rutinér je po svém triumfu ve druhé soutěži na čele hodnocení jezdců. V úvodní rally na Novém Zélandu skončil druhý za týmovým kolegou Lappim. Mladý Fin cestuje, po vypadnutí na Nové Kaledonii, nyní do Austrálie s patřičnou motivací.

Chceme srovnat účet za Novou Kaledonii a pokračovat tam, kde jsme začli na Novém Zélandu“, komentuje Lappi: „Opět to pro nás bude vstup do neznáma, ale máme dobré auto a dobrý tým. Těšíme se na tuto výzvu.“ Rally se jede v půvabném prostředí Sunshine Coast severně od Brisbane. Jezdci musí v 21 rychlostních zkouškách zvládnout přes 200 kilometrů. ŠKODA byla úspěšná v Austrálli už loni, kdy vyhrál Chris Atkinson s vozem ŠKODA Fabia S2000.

Pro značku ŠKODA je vstup do APRC důležitým krokem v rámci růstové ofenzívy na mezinárodních trzích. Do roku 2018 chce ŠKODA navýšit své celosvětové prodeje na nejméně 1,5 milionu vozů ročně a silně přidat zejména na růstových trzích Asie. „APRC, jako jeden z nejdůležitějších šampionátů v regionu, nám umožňuje prezentovat značku ŠKODA širokému publiku,“ říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva společnosti ŠKODA zodpovědný za technický vývoj.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

ŠKODA slaví na Novém Zélandu double

19.05.2013 11:36

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...