English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Manfred Stohl míří do MS

Zařazeno : Stohl

Antonín Straka, 16.01.2015 13:17
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 7936x


Někdejší vítěz rallyového MS v kategorii produkčních vozů Manfred Stohl se vrací na plný úvazek do světového šampionátu. Nikoli ale rallyového, ale do stále populárnějšího rallycrossu.
Manfred Stohl míří do MS
Manfred Stohl míří do MS

Další soutěžák tak následuje Pettera Solbega, který premiérový ročník FIA World RX Championship presented by Monster Energy vyhrál. Stohl bude součástí World RX Team Austria majitele a Maxe J. Puchera a bude startovat s Fiestou aktuální generace ve vrcholné třídě Supercars. 

Pucher v minulém roce s Fiestou skončil v rakouském šampionátu třetí a na poslední podnik vůz půjčil právě Stohlovi, který závod vyhrál. Pak se vydal na výzvědy na poslední podnik světového šampionátu do Argentiny a Citroenem týmu Pettera Solberga se probojoval do semifinále, které ale s poškozeným zavěšením nedokončil. Letos tak bude mít hned 12 pokusů o vylepšení deváté příčky z Argentiny.

 

Manfred Stohl míří do MS
Manfred Stohl míří do MS

Pucher: "Rallycrossaři jsou novodobí gladiátoři. World RX promotér IBG vytvořil atraktivní formát s desítkami tisíc fanoušků přímo u trati. Jsou to rychlé, kontaktní bitvy s akcí na asfaltu i šotolině přehledně v jedné aréně. Je to nejbezpečnější odvětví motorsportu a také náklady jsou jen zlomkem nákladů na WRC. To je perfektní pro týmy a sponzory, kteří dostávají skvělý poměr mezi investicemi a prezentací. Jsem velmi hrdý, že mým týmovým kolegou bude Manfred s společně povedeme první rakouský tým do FIA World RX."

Sthol: "Když jsem se s Maxem viděl poprvé, hned mi řekl o svém snu s rakouským týmem v MS. Zatím naše firmy nevidí v tomto sportu moc příležitostí, takže nebylo snadné dát dohromady rozpočet na tento projekt. Bez Maxova nadšení pro věc by nebyla realizace možná. Těší mě, že si vybral Stohl Racing za stavitele našich Fiest. Jsem si jist, že budeme mít top auta."

Zdroj: Sportpressdienst

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Manfred Stohl se vrací do WRC

28.05.2012 17:19

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Manfred Stohl míří do MS

Manfred Stohl míří do MS

16.01.2015 13:17

Článek Antonín Straka, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 11.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...