English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Sébastien Loeb vstupuje do mistrovského týmu v rallycrossu Team Peugeot Hansen

Zařazeno : Loeb

Radka Matthey, 29.02.2016 10:10
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství Evropy; zobrazeno : 8079x


Devítinásobný mistr světa v rallye, závodní jezdec a dobrodruh z Dakaru Sébastien Loeb se připojí k Teamu Peugeot Hansen a bude celou tuto sezonu bojovat v mistrovství světa FIA v rallycrossu, které začíná 15. dubna v Portugalsku a skončí 27. listopadu v Argentině.
Sébastien Loeb vstupuje do mistrovského týmu v rallycrossu Team Peugeot Hansen
Sébastien Loeb vstupuje do mistrovského týmu v rallycrossu Team Peugeot Hansen

Loeb se tento rok stane týmovým kolegou Timmyho Hansena v sestavě dvou vozů a bude řídit supercar Peugeot 208 WRX o výkonu 550 k. To bude velká změna oproti vozu Peugeot 2008 DKR o výkonu 350 k, s nímž v lednu jel v pampách Jižní Ameriky a při svém prvním pokusu na Dakaru byl až do poloviny této legendární 10 000 km dlouhé soutěže ve vedení.

Toto rozhodnutí Sébastiena Loeba, jenž posbíral více mistrovských titulů a vítězství v rallye než kterýkoli jiný jezdec, potvrzuje postavení 42letého sportovce Red Bullu jako krále jízdy v každém terénu.

„Jsem nadšen příležitostí poprvé se zúčastnit celého mistrovství v rallycrossu,“ řekl Loeb. „Během uplynulých let jsem měl to štěstí zúčastnit se opravdu velkolepých typů závodění, ale rallycross s maximálním výkonem a konkurenceschopností vozu PEUGEOT 208 WRX, navíc s přirozenou intenzitou bojů, bude něčím velmi mimořádným. Vůz a strategie pro tento typ závodění je pro mě něčím naprosto novým, takže se mám hodně co učit, ale doufám, že brzy budu konkurenceschopný.“

Zatímco Loeb (č. 9) bude nováčkem ve srovnání se svým týmovým kolegou vicemistrem světa Timmy Hansenem (č. 21), přesto již má s rallycrossem několik zkušeností, neboť již získal zlatou medaili v rallycrossu při X-Games v roce 2012 v Kalifornii a také se v roce 2013 účastnil svého domácího kola v Loheacu ve Francii.

„V minulé sezoně jsme s Timmy Hansenem a Davy Jeanneym prokázali, že máme v tomto seriálu potenciál uspět,“ řekl vedoucí týmu Kenneth Hansen. „Tím, že do sestavy přidáme Sébastiena Loeba, budeme ještě silnější. Rallycross je z hlediska prosazení se jednou z nejtvrdších disciplín, kde není žádný prostor pro chyby. Sébastien Loeb má neuvěřitelnou schopnost adaptace a nepochybuji o tom, že bude silným soupeřem.“

Timmy Hansen a Sébastien Loeb vytvoří působivou sestavu, jejímž cílem bude přivézt v tomto roce domů tituly jak pro týmy, tak pro jezdce.

Timmy Hansen to komentoval: „K Sébastienu Loebovi jsem vzhlížel po celý svůj život. Jednou jsem se s ním dokonce setkal, abych získal jeho autogram. A proto pracovat s ním je nyní pro mě realizací mého snu. Mám se stále co učit, a tak bude úžasné získávat od něj rady. A jsem si jistý, že i on se ode mne bude také moci učit věci, které jsou v rallycrossu specifické. Myslím, že tak dokážeme náš tým stmelit: usilováním o dosažení nových limitů a vzájemnou pomocí při růstu.“

Před zahájením sezony se Sébastien a Timmy pustili do testování v Hansenově domovině, na náročné ledové trati na zamrzlém jezeře v Are ve Švédsku. V následujícím odkazu se můžete podívat na týmovou bitvu na tomto jedinečném rallycrossovém kolbišti.

Peugeot Hansen Academy
V tomto roce budou v mistrovství světa a Evropy v rallycrossu soutěžit celkem čtyři vozy PEUGEOT 208 WRX. Stejně jako hlavní sestava, Peugeot Sport a Hansen Motorsport zahájily v tomto roce novou aktivitu týmu Peugeot Hansen Academy s Davym Jeanney a Kevinem Hansenem.

„Davy pokračuje ve své cestě jako silný vyzyvatel pro seriál soutěží v roce 2016, zatímco Kevin je nejmladším soutěžícím v seriálu a učí se mimořádně rychle,“ řekl Kenneth Hansen. „Těším se, jakých pokroků Kevin dosáhne, když bude jezdit po boku jezdce s tolika zkušenostmi, jako je Davy. Je to velká příležitost jak pro Kevina, tak pro celou Peugeot Hansen Academy.“

Francouz Davy Jeanney (č. 17), který v loňském mistrovství vyhrál dva závody, se stane novým mentorem týmu a bude v letošní sezoně mistrovství světa v rallycrossu řídit PEUGEOT 208 WRX.

Jeanney to komentoval takto: „V roce 2015, při mém prvním mistrovství světa v rallycrossu s Teamem Peugeot Hansen, jsem vyhrál v Kanadě a Německu a celkově jsem skončil pátý. Jsem velmi šťastný, že mohu pokračovat v práci s nejvíce konkurenceschopnými týmy a podělit se s Kevinem o své zkušenosti při jeho debutu ve špičkovém mezinárodním seriálu.“

Kevin Hansen, který v roce 2015 vyhrál mistrovství RX Lites a v mistrovství Švédska 2015 skončil druhý, bude v roce 2016 soutěžit v mistrovství Evropy v rallycrossu a ve vybraných soutěžích mistrovství světa.

„Je skvělé mít Davyho Jeanney v týmu a mít možnost učit se od takového profesionálního jezdce,“ řekl Kevin Hansen. „Má tolik zkušeností a je pro mne skvělým učitelem zejména nyní, když budu částečně soutěžit v seriálu mistrovství světa.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Sébastien Loeb chystá Loeb Racing Team

12.10.2011 20:06

Článek Honza Froněk, WRC

Citroen: Loeb má dveře do WRC otevřené

Citroen: Loeb má dveře do WRC otevřené

04.02.2015 20:18

Článek Honza Froněk, WRC

Loeb se vrací na tratě MS jako šéf týmu

Loeb se vrací na tratě MS jako šéf týmu

28.12.2015 17:23

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Loeb: Odjet více rally se mi opravdu nechce

27.06.2013 14:17

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Sebastien Loeb pojede poslední závod F1

19.10.2009 19:12

Článek Ondřej Krajča, Ostatní

Loeb s manželkou vyhrál Rally du Var

Loeb s manželkou vyhrál Rally du Var

30.11.2014 13:45

Článek Honza Froněk, Ostatní

Racing-Mania.cz

Loeb má zájem o Dakar

28.12.2012 15:08

Článek Honza Froněk, Dakar

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dani Sordo poslal svůj Citroën DS3 WRC v Buenos Aires pře...

/ Další video...