English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Mistr světa Jan Kopecký chce sezónu uzavřít dalším vítězstvím

Zařazeno : MS1812, Kopecký

Škoda Motorsport, 24.10.2018 08:41
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4945x


Jezdci ŠKODA Jan Kopecký a Pavel Dresler nastoupí do nadcházející španělské RallyRACC Catalunya (25. 10.–28. 10. 2018) jako noví mistři světa kategorie WRC 2. Česká posádka již nemůže být ve dvou zbývajících soutěžích v kategorii WRC 2 bodově překonána.
Mistr světa Jan Kopecký chce sezónu uzavřít dalším vítězstvím
Mistr světa Jan Kopecký chce sezónu uzavřít dalším vítězstvím

Také ŠKODA Motorsport si zajistila mistrovský titul v kategorii WRC 2 v hodnocení týmů. (v obou případech podléhá oficiálnímu potvrzení ze strany FIA) Juniorská posádka týmu ŠKODA Motorsport Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem (FIN/FIN) bude ve Španělsku startovat poprvé a bude chtít po svém prvním vítězství v kategorii WRC 2 (FIN/FIN) na Britské rallye ve Walesu zajet další špičkový výsledek.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek je s průběhem letošní sezóny mimořádně spokojen: „Viděli jsme fantastický souboj o titul mistra světa v kategorii WRC 2 mezi Pontusem Tidemandem a Janem Kopeckým. Oběma jezdcům jsme umožnili startovat v šesti soutěžích. Jan teď ve Španělsku pojede svoji rallye číslo šest. Pontus jej už nemůže předstihnout, protože svých šest soutěží odjel. Velmi nás těší, že jsme obhájili oba tituly pro jezdce a týmy v kategorii WRC 2. Posádky ŠKODA vyhrály v deseti ze zatím jedenácti odjetých soutěží kategorie WRC 2 letošního mistrovství světa. Vřele vítáme Volkswagen, který ve Španělsku vstoupí s modelem Polo do třídy vozů R5.“ Pro tým ŠKODA Motorsport je Španělská rallye v Katalánsku závěrem úspěšné sezóny. Závěrečné soutěže mistrovství světa v Austrálii se tým, v souladu s programem pro sezónu 2018, nezúčastní.

Jedním z nejtěžších soupeřů pro nové mistry světa kategorie WRC 2 Jana Kopeckého a Pavla Dreslera bude juniorský jezdec ŠKODA Kalle Rovanperä, který se svým spolujezdcem Jonnem Halttunenem těsně po svých 18. narozeninách vyhrál zatím poslední Britskou rallye ve Walesu. „Vítězství ve Walesu bylo skvělé. Doufám, že se nám také ve Španělsku podaří udržet tak dobrou formu,“ řekl mladý Fin.

Nicméně i Kopecký je před španělským kolem mistrovství světa plný optimismu. „Prozatím mám opravdu skvělou sezónu, vyhrál jsem všechny soutěže, do nichž jsem nastoupil. Celkově jsem letos zvítězil v pěti soutěžích mistrovství světa a v šesti rallye mistrovství České republiky. V minulém roce mi vítězství ve Španělsku uniklo. Potom, co ze mě spadl tlak v mistrovství světa, se budu snažit tento účet vyrovnat,“ vysvětluje český mistr.

Španělská rallye v Katalánsku je dvanáctým podnikem letošního ročníku mistrovství světa a jednadvaceti posádkám kategorie WRC 2, z nichž devět startuje s vozem ŠKODA FABIA R5, nabídne jednu specialitu. Právě Španělská rallye je jedinou soutěží v mistrovství světa s kombinovaným povrchem. První kolo se v pátek pojede na šotolinovém povrchu s několika asfaltovými úseky. V sobotu a v neděli se většina zkoušek pojede na asfaltu. Na posádky během rallye čeká 18 rychlostních zkoušek s celkovou délkou 331,58 kilometru měřených úseků. Vítěz bude vyhlášen ve městě Salou jižně od katalánského hlavního města Barcelony v neděli ve 14:01 místního času.

Věděli jste, že…
…Španělská rallye v Katalánsku je jediným podnikem mistrovství světa, který se první den jede na šotolinovém povrchu a zbývající dva na asfaltu?

…v pátek večer mají týmy na servis čas 1:15 hod., což je o 30 minut déle než standardně, protože mechanici musí automobily přenastavit z šotolinového „setupu“ na asfaltový?

…zahajovací rychlostní zkouška Španělské rallye v Katalánsku se pojede ve čtvrtek večer v ulicích Barcelony?

…první RallyRACC Catalunya, jak zní oficiální název, se poprvé jela v roce 1957, součástí mistrovství Evropy se stala v roce 1975 a v roce 1991 se poprvé jela jako součást mistrovství světa?

…na Španělské rallye v Katalánsku mohou vozy kategorie WRC 2 použít maximálně 10 pneumatik určených pro šotolinu, 24 asfaltových a další čtyři pro shakedown?

…servisní zóna je na Španělské rallye v Katalánsku umístěna v parku PortAventura World Theme Park, jehož součástí je pozoruhodná horská dráha Dragon Khan s osmi loopingy a nejvyšší rychlostí 176 km/h

/ Zpět na přehled článků

/Související články

VW potvrdil premiéru Pola R5 GTi ve Španělsku

VW potvrdil premiéru Pola R5 GTi ve Španělsku

26.04.2018 14:48

Článek Honza Froněk, WRC

Premiéra Pola GTI R5 proběhne se dvěma vozy

Premiéra Pola GTI R5 proběhne se dvěma vozy

04.09.2018 15:18

Článek Honza Froněk, WRC

Ken Block pojede letos ve Španělsku

Ken Block pojede letos ve Španělsku

16.04.2018 19:49

Článek Honza Froněk, WRC

Petter Solberg s Polem R5 ve Španělsku

Petter Solberg s Polem R5 ve Španělsku

20.09.2018 11:39

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...