English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Prahu čeká souboj Lukyanuka s Pechem i česká premiéra VW Polo R5 !

Zařazeno : Praha18

Karel Špaček, 17.11.2018 12:18
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3747x


Už za dva týdny odstartuje XXIV. TipCars Pražský Rallysprint, který má nejen vydána zvláštní ustanovení, ale pozvolna také zaplňuje svou startovní listinu. Už teď je jasné, že v sobotu 1.12.2018 se na jeho start postaví mnoho zajímavých jmen, často s velmi atraktivní technikou.
Prahu čeká souboj Lukyanuka s Pechem i česká premiéra VW Polo R5 !
Prahu čeká souboj Lukyanuka s Pechem i česká premiéra VW Polo R5 !

Každým dnem stoupá hladina adrenalinu nejen fanouškům, kteří se chystají vydat na XXIV. TipCars Pražský Rallysprint, ale i jeho organizátorům. Ve startovní listině každým dnem přibývají známá jména a už teď je zřejmé, že nás znovu čeká nejen velmi atraktivní podívaná, ale i velký souboj o nejvyšší příčky. Po loňské odmlce dané nešťastným zraněním se vrací do Prahy desetinásobný vítěz závodu Václav Pech a bude jistě velmi hladový po dalším prvenství. Nebude to mít ale vůbec snadné. Přihlášen je totiž také letošní evropský šampión Aleksey Lukyanuk, pro nějž je závodění v Praze velkou a zatím nevyslyšenou výzvou. Ruský závodník je dobře znám svým agresivním a divácky velmi atraktivním stylem jízdy, zda to ale bude stačit na zkušeného Plzeňana, to se dozvíme až z výsledků závodu.

Ve hře navíc budou i další skvělí jezdci, kteří budou chtít do boje o vítězství vstoupit. Vidět bychom měli vítěze ročníků 2015 a 2007 Jaroslava Melichárka a Karla Trněného s jejich vozy kategorie WRC, předvést by se navíc měla ale i minimálně další dvě „wéercéčka“. Se špičkovými vozy R5 by se měli ukázat oba nejlepší účastníci domácího Poháru 2+ (vypisovaného v rámci šampionátu rallysprintů) Roman Odložilík a Martin Vlček či aktéři letošní vyrovnané bitvy o titul slovenského šampióna Martin Koči a Grzegorz Grzyb. Ostatně slovenská delegace by měla být v Praze velmi početná, vidět bychom měli například legendárního Igora Drotára či diváckého oblíbence Jozefa Béreše, s produkčními vozy značky Subaru se představí také Lukáš Lapdavský a Tomáš Konečný. Už v titulku jsme zmínili chystanou českou premiéru vozu Volkswagen Polo R5, který se poprvé představil teprve před několika týdny na Katalánské rally. Tady ale necháme zatím diváky jen spekulovat, kdo se za jeho volant posadí (stejně tak i u přihlášeného vozu Hyundai i20 R5), zklamáni ale určitě nebudou.
 
Jak vidno, výčet je dlouhý a zdaleka ne kompletní, Fanoušci se dočkají i dalších čtyřkolek a také špičkových pilotů kategorie 2WD v čele s talentovaným vítězem Rallysprint Série, teprve sedmnáctiletým Petrem Semerádem. Zkrátka nepřijdou ani příznivci atraktivních historických vozů, které každoročně předvádějí stejně kvalitní šou jako nejmodernější speciály. Bude tedy nač se dívat a nám nezbývá než dodat, že vše se odehraje v sobotu 1.12.2018 a doplnit, že i letos bude možné závod sledovat také jako streamový přímý přenos.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Škoda testuje ve Španělsku se Sarrazinem [VIDEO]

/ Další video...