English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Praha zažije s Racing21 premiéru Pola GTI R5

Zařazeno : Praha18, Štajf

Tomáš Vaněk, 23.11.2018 11:36
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3554x


Tým Racing 21 se představí v rámci XXIV. TipCars Pražského Rallysprintu s novým vozem Polo GTI R5. Po světové tovární premiéře tohoto vozu na nedávném podniku FIA World Rally Championship ve Španělsku se jedná o jeho celkově druhý soutěžní start.
Praha zažije s Racing21 premiéru Pola GTI R5
Praha zažije s Racing21 premiéru Pola GTI R5

V Praze to bude navíc úplně první prezentace tohoto speciálu specifikace R5 v barvách soukromého týmu. Do role spolujezdce se k Vojtěchu Štajfovi po dvou letech vrací spolumajitel týmu Racing 21, matematik Karel Janeček.

Soutěžní vůz Polo GTI R5 je netrpělivě očekávanou novinkou ve světě automobilových soutěží pro sezónu 2019 a do České republiky přijede na svoji premiéru díky spolupráci Racing 21 s rakouským týmem BRR Raimunda Baumschlagera, čtrnáctinásobného rakouského šampióna v rally. Ten si nový soutěžní vůz převzal včera osobně se svým týmem v centrále Volkswagen Motorsport v Hannoveru. Právě zkušený Baumschlager se v roli technika i jezdce výrazně podílel na vývoji tohoto speciálu pro rally. Vojtěch Štajf tak bude, po Petteru Solbergovi a Ericovi Camillim dalším soutěžním jezdcem, který okusí výkonnost tohoto zcela nového vozu v reálném soutěžním režimu.

„Mám velkou radost za celý náš tým, že nové Polo GTI R5 ukážeme před oslavou Mikuláše všem milovníkům rally v České republice. Pražský rallysprint s tradičně vysokým počtem diváků na Strahově i podél trati si tuhle poctu rozhodně zaslouží. Racing 21 patří k těm týmům, které se vždy snažily přinést do české rally něco nového a neokoukaného. S Karlem Janečkem a za velké podpory Honzy Klokočky jsme před třemi roky rozjeli společný projekt, jehož cílem bylo premiérově představit Fabii R5 v barvách prvního soukromého týmu. Dokázali jsme to a dnes přichází další milník v podobě startu s absolutní novinkou mezi vozy specifikace R5. Chtěl bych poděkovat i Raimundovi za podporu a umožnění našeho startu s vozem Polo GTI R5 právě tady v Praze,“ neskrýval nadšení Vojtěch Štajf a s úsměvem dodal: „Když už se blíží oslava Mikuláše, tak se alespoň s Karlem počertovsky svezeme. Srdečně zvu do Prahy všechny fanoušky rally.“

Nový soutěžní vůz Polo GTI R5 je vybaven řadovým přeplňovaným čtyřválcem s přímým vstřikem o objemu 1,6 l disponující výkonem 200 kW (272 k) při 5500 min-1 a maximálním točivým momentem 400 Nm při 4000 min-1. Přes stálý pohon všech kol je točivý moment rozdělen na přední a zadní nápravu v poměru 50:50. Hmotnost vozu je 1 230 kg a jeho zrychlení z 0 na 100 km/hod. má hodnotu přibližně 4,1 sekundy. Maximální rychlost atakuje hranici 200 km/hod. podle použitého stálého převodu.  

Tým Racing 21 nasadí do soutěže XXIV. TipCars Pražský Rallysprint, kromě nového soutěžního vozu Polo GTI R5, také dva zákaznické vozy ŠKODA Fabia R5.  

Tradiční rozloučení s letošní sezónou XXIV. TipCars Pražský Rallysprint se koná v sobotu 1. prosince 2018.   


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 4.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...