English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Štajfovo Subaru ozdobí dáma

Zařazeno : MMCR0906, Štajf, Dolečková

Karel Špaček, 18.09.2009 11:25
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3003x


Ani úspěch na domácí Barum Czech Rally Zlín nemohl zastřít, že dlouhodobé problémy se zády Jiřího Černocha nepominuly. Zdraví musí mít vždy přednost před veškerou láskou ke sportu, na sedadle spolujezdce vedle Vojtěcha Štajfa proto dochází k nucené změně. Do vozu Subaru Impreza WRX STI bílomodročerných barev v Příbrami premiérově usedne Marcela Dolečková.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Předposlední soutěž Mezinárodního mistrovství České republiky v rally je za dveřmi a Subaru Czech Rally Team finišuje s přípravami. Zlínské technické problémy druhého týmového vozu přesvědčily týmové vedení k razantnímu řešení – hatchback dostane, ještě před uplynutím plánované doby pro repase, pod kapotu zbrusu nový motor. Repasemi prošla po náročné Barumce i převodovka, tým absolvoval také testy vedoucí ke zdokonalení různých nastavení. Těsně před soutěží tak chybí k dokonalosti pouze doladění pozice a výšky sedadla spolujezdce.

Tedy přesněji sedadla spolujezdkyně, a to pro Marcelu Dolečkovou. "Ano, po určité pauze bude naše auto opět závodit také v klasifikaci smíšených posádek," usmíval se Vojtěch Štajf před zahájením seznamovacích jízd. "Ta ale v žádném případě nebude naší hlavní prioritou. Samozřejmě chceme zejména navázat na úspěšná vystoupení ve Zlíně a předtím v Hustopečích a opětovně tak uspět v klasifikaci MMČR. Marcela je ostřílená závodnice, není tedy žádný důvod měnit naše obvyklé výkonnostní cíle. I přes těžkou konkurenci, jaká se v Příbrami sejde, bychom rádi rádi jeli alespoň na hranici první pětice – s vozy kategorie S2000 se pochopitelně budeme moci měřit jen obtížně. Samozřejmě pokud by se nám podařilo být i někde výš, vůbec bychom se nezlobili – potřebujeme získat co největší porci bodů, pořád nás eminentně zajímá pozice v první šestici celoroční klasifikace. Jedeme spolu ale poprvé a tak se musíme nejdřív v autě sehrát. I proto vítám návrat staronových rychlostních zkoušek na Sedlčansku. Je určitě lepší, když budeme rovnou psát rozpis zcela nový, než kdyby se spolujezdkyně musela orientovat v opravách staršího cizího rozpisu. Co se Sedlčanska týče, už jsem tam kdysi závodil s dvoukolkou. Vzpomínám si, že tamní rychlostní zkoušky bývaly svižné, ale docela zajímavé, tak uvidíme, jak se nám na nich bude letos dařit. Souhra v autě s dámskými protějšky pro mne mívá své kouzlo například díky jejich pečlivosti a zápalu pro věc, je to zkrátka změna. Díky nižší váhové kategorii na pravém sedadle ušetříme i hezkých pár kilogramů pro lepší vyvážení vozu. Ty se nám, doufám, budou hodit i poté na Bohemii, kde už bychom mohli fungovat jako sehrané duo."

Jak již bylo řečeno, spolujezdkyně Marcela Dolečková má i přes své mládí na svém kontě již mnoho startů, jejichž velká většina skončila úspěchem. Půvabná Východočeška začínala po boku Ivy Víchové, s níž vybojovala titul nejúspěšnější dámské posádky ČMPR 2005, poté oslavila i titul v jedné z nižších tříd národního šampionátu sprintrally vedle Jiřího Hladíka. Letos zdárně zvládla přestup i mezi ´velká auta´ a premiéry v Subaru Impreza WRX STI už se nemůže dočkat: "Auto se mi líbí pro jeho kompaktnost a i když jsem se v něm ještě moc nesvezla, moc se na závodění těším. Věřím, že veškerá úskalí zvládneme, já sama hodlám pro naše úspěšné vystoupení udělat maximum."

Posádka Vojtěch Štajf – Marcela Dolečková bude na příbramské soutěži hájit barvy Subaru Czech Rally Teamu jako jediná, start Jiřího Vacka totiž na poslední chvíli zhatily zdravotní potíže jeho spolujezdce. Přesto panuje v týmu před startem patřičně bojovná nálada znásobená oživením posádky hatchbacku o další usměvavou bytost.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Štajfovo Subaru ozdobí dáma

18.09.2009 11:25

Článek Karel Špaček, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf: Na kdyby se nehraje..

06.07.2010 23:05

Článek Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Tidemand

/ Další video...