English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Ondřej Beneš: Po Sedlčanech mi čtrnáct dní hučelo v hlavě [ROZHOVOR]

Zařazeno : Beneš

Tomáš Němec, 16.11.2009 10:53
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství republiky; zobrazeno : 8703x


Ondřej Beneš začal nejprve jako mitfára Petra Křížka ale rallycross ho učaroval natolik, že první starty na sebe nenechaly dlouho čekat. Pilotuje Fabii RX cup ale na ERC v Sosnové si vyzkoušel opravdový stroj. Další změna přišla na posledním republikovém závodě, kde poprvé usedl do druhé evoluce Fabie RX cup.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Letos ho potkala jedna nepříjemná kolize v Sedlčanské Kotlině. Co plánuje příští rok? Kdo je jeho nejoblíbenější jezdec z rally, rallycrossu a autocrossu? Vše se dozvíte o několik řádků níže.

Ondro, letos jsi zakončil sezónu na dvanáctém místě. Účastníš se jen českých závodů. Jak bys zhodnotil sezónu?
"Letos jsem se účastnil pouze závodů v ČR, ale občas si vyjedu do Rakouska. Musím říct, že letošní sezóna byla z mého pohledu asi nejhorší, co jsem zažil. Nějak jsem se nemohl soustředit na závody a taky to podle toho vypadalo a dopadlo. Doufám, že horší už to být nemůže."
Ilustrační foto - mediasport.cz
Ilustrační foto - mediasport.cz

Jedeš s cupovou Fabií. O tomto voze se říká, že je hodně hravé. Co bys nám o voze řekl?
"Ano musím potvrdit, ze cupová Fabie je opravdu hravé a ovladatelné auto, které je radost řídit. Malinko chybí výkon a kroutící moment, ale je na tom výborně podvozkově a tím se na techničtějších tratích tento handicap částečně maže."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Na posledním závodě ERC v Sosnové jsi dostal do rukou neskutečnou zbraň. Fabii z teamu Blueengineer, kterou pilotoval např. Jani Paasonen. Jaké bylo svezení a co říkáš na tak ostré a rychlé auto?
"Co se týká silné Fabie od Blueengineringu, tak to bylo v mém podání spíš trápení, než zážitek z jízdy. S autem jsem se svezl před závody pouze 200 metrů na letišti a bylo to bohužel znát. Větší výkon by mi problém nedělal, ale nastavení auta mi vůbec nevyhovovalo. Bylo hodně zašpérované, hodně nedotáčivé, takže to vyžadovalo úplně jiný jízdní styl a celý víkend jsem se s tím pral. Navíc chyběl ukazatel zařazené rychlosti, takže ve druhé zatáčce, jsem spíš odhadoval, co tam mám za rychlost a nakonec šla špatně řadit čtyřka, ale přesto to byla zajímavá zkušenost."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Sedlčany, před Tebou jedoucí Marek Zeman byl natlačen do valu a jeho rotující auto bohužel trefilo i Tvůj vůz v místě kde sedíš. Jak jsi to viděl Ty z Tvého pohledu?
"V Sedlčanech se vše seběhlo strašně rychle. Když se po startu a následném kopci rozestoupil prach, tak jsem viděl, jak přede mnou rotuje v kotrmelci Markova Fiesta. Snažil jsem se Markovi vyhnout, ale levým bokem za moji sedačkou jsem ho trefil přesně na roh jeho auta. Musím říct, že to ani nevypadalo, ale rám jsem měl ohnutý asi o 20 centimetrů a v hlavě mi hučelo ještě 14 dní."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Na posledním republikovém závodě v Sosnové jsi poprvé usedl do Fabie druhé evoluce. Porovnej starý a nový model.
"Na posledním závodě, jsem jel novou Fabii a musím říct, že jsem udělal chybu. Auto se totiž doskládalo ráno v den závodu a nebyl vůbec čas ho vyzkoušet. Bohužel se tím projevilo a auto celý víkend nefungovalo. Byl problém s Haldexem, takže jsem chvíli jezdil dvoukolkou, chvíli čtřkolkou, no nic moc. Na druhou stranu je auto silnější, problémy už jsou odstraněny, takže se docela těším na příští rok, protože nová Fabia je určitě lepší."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Kdy jsi vůbec začal se závoděním?
"Tak se závoděním jsem začal asi před 8 lety jako spolujezdec Petra Křížka a rallycross jezdím asi pátým rokem, kdy jsem začal jezdit Escortem od Pavla Koutného v divizi 1. Takže jsem stále učedník :-)"

Máš nějakého oblíbeného jezdce?
"Oblíbených jezdců mám několik. Z rally je to třeba Pavel Valoušek, z rallycrossu určitě Pavel Koutný s Markem Zemanem a třeba v autokrose je to Jarda Hošek."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Co příští sezóna? Už střádáš plány?
"Příští sezónu bych chtěl jet víceméně celý český mistrák a samozřejmě ME, protože je pro mě čest, že můžu startovat s nejlepšími evropskými rallycrosaři. Hlavně doufám, že jsem si slabší sezónu vybral letos a už to bude jenom lepší."

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štestí

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ogier a jeho poslední dvě nehody VIDEO a KOMENTÁŘE

/ Další video...