English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Miroslav Kužel: Pamatuji si jen nebe, trať, prach a hrozné rány [ROZHOVOR]

Zařazeno : Autocross, Kužel

Tomáš Němec, 24.11.2009 08:35
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 8873x


Mirek Kužel, letos neměl na růžích ustláno. Sezóna 2008, se mu povedla na výbornou a ve svém druhém roce stráveném za volantem autocrossového speciálu dokončil sezónu na třetím místě v celkovém hodnocení MMČR v divizi D3A 1600.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Tento rok se rozhodl pro test v podobě startu v Nové Pace na hobby závodech. Jak to dopadlo? Pořádně se zamáčkněte do svých křesel. Budeme totiž jako na kolotoči.

Míro v roce 2008 třetí místo v divizi D3A. Jak se zpětně koukáš na tuto sezónu?

"Sezóna 08? Na to že to byla má druhá sezóna kariéry, tak panuje spokojenost. Jsem moc rád za třetí místo v MMČR o bod za Jirkou Šikolou. Technika fungovala i když nějaký problém občas nastal, trochu smůly se taky přidalo i jezdecké chyby se našly… ale určitě spokojenost :-) "
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Tvoje sestra Ivana jezdí juniorky. Hecujete se nějak navzájem?
"Že by jsme se nějak vyloženě hecovali to se nedá říct, ale určitě si podáme ruku a popřejeme si ať se daří. I po závodech když je nějaký úspěch…. Jinak nic zvláštního."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Letos v Nové Pace na hobby závodech jsi měl obrovskou havárii. Co se přihodilo?
"Jelikož jsme pozdě dodělali buginu a nebyl čas vyzkoušet nové věci, úpravy a další, tak jsme se rozhodli jet na hobby a vyzkoušet co a jak… Trénink podběhl bez problémů, první rozjížďku jsem vyhrál, auto fungovalo až moc dobře. Druhá rozjížďka byla konečná. Po startu z třetího místa, jsem chtěl na druhou pozici, ale při sjezdu od depa dolů u věže 5 následovala dvě a půl salta. Pří nadjetí do zatáčky ze široka do úzka, Patrik Janko přibrzdil buginu natolik, že jsem nestačil zareagovat, najel mu na zadní pravou pneumatiku a to mě vyhodilo do vzduchu a už nebylo co řešit. Skončil jsem až skoro u startu. Bugina byla natolik poškozená že nový rám nás nemine. Proto jsem letos nejel letos MMČR... :-( "
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Popiš nám, jak ten kolotoč z tvého pohledu vypadal? Skončil jsi až za svodidly...
"Nic příjemného to není, ale ten kdo zavodí tak s tím do toho i jde, že může přijít nějaký ten kotrmelec. Z mého pohledu :-) vím že jsem měl tři plný a rozsvítila se přede mnou brzdová světla a pak už nebe, trať, prach, rány, hlavně tu o svodidla zadní části buginy jsem pocítil i na zádech. Bylo to hned a seběhlo se to strašně rychle, ale nějak si to neberu. Jen jsem rád, že na tom místě nestál nějaký fotograf nebo kameraman jak mají ve zvyku! Takže rok 09 nic moc, spíše vůbec nic!"
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Která je tvá nejoblíbenější trať?
"I když jsem v Nové Pace měl tuto nehodu, stejně je to má nejoblíbenější trať. Pak i Sedlčany. Každá trať má něco do sebe. Nějak nemusím Přibice."

Stavíš nový vůz. V čem se bude lišit od toho předchozího?
"Změny určitě budou. Lišit se bude váhou, rám zůstane stejný. Vzhledově bude vůz jiný, přibudou nějaké nové věci a plánujeme vylepšení. Motor pojedu stejný, ale Hayabusu 07."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Máš nějaký jezdecký vzor?
"Tak vyloženě žádný vzor nemám, ale určitě se mi líbí na prvním místě styl Petra Turka. Václav Fejfar když jezdil ještě D3a, D3, klobouk smekám před Jaroslavem Hoškem."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Jaké máš plány na příští sezónu?
"Tak plány by byly, ale to je vše jen otázkou financí, něco máme rozjednáno, tak se uvidí co bude. Určitě pojedeme celé MMČR, něco ZSE a třeba i vybrané závody ME ..?? Na závěr bych chtěl poděkovat sponzorům Cleverdesign, Imagine, Bladox, Automalý, Mariovi."

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

ME v Nové Pace [SHRNUTÍ]

07.07.2010 08:01

Článek David Jeřábek, Ostatní

Racing-Mania.cz

MMČR v autokrosu Dolní Bousov [SHRNUTÍ]

14.07.2010 16:53

Článek David Jeřábek, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Citroën si na druhém testu C3 WRC užil déšť i bahno [+VIDEO]

/ Další video...