English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vítězem mikulášské rally se stal Slovák Jozef Béreš

Roman Ordelt, 14.12.2009 07:00
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5674x


Slovenská posádka Jozef Béreš jr., Róbert Müller na voze Peugeot 207 S2000 z týmu Styllex Motorsport se stala vítězem PdTECH Mikuláš Rally ve Slušovicích, která uzavřela letošní sezonu motoristického sportu v České republice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Na druhém místě skončili Pavel Valoušek, Martin Kočí na voze Škoda Octavia WRC z Delimax Teamu, třetí dojela dvojice JM Racing Roman Odložilík, Pavel Odložilík s vozem Škoda Fabia S2000. Na slušovické show se představilo celkem 64 soutěžících ze čtyř států, šachovnicový cíl spatřilo 54 vozů.

Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota založili na závěr motoristické sezony novou tradici a soutěž sledovaly početné zástupy diváků především kolem okruhové rychlostní zkoušky u dostihového závodiště ve Slušovicích. Na startu se představily celkem čtyři vozy specifikace WRC a pět vozů kategorie Super 2000. První průjezd atraktivním okruhem kolem dostihovky zvládl nejrychleji Béreš, druhý byl Odložilík a třetí Valoušek. Na dalších místech se seřadili Orsák, Tlusťák, Pantálek, Jakeš, Barvík, Martin Březík a desítku nejlepších uzavíral Rakušan Wittmann. Na pořadí první desítky příliš nezměnil ani první průjezd úsekem Hvozdná, který nejrychleji zvládl Pantálek a posunul se na průběžné čtvrté místo. Po půlhodinové servisní zóně čekala na startovní pole závěrečné runda rychlostních zkoušek. Béreš náskok ještě zvýšil, neboť na slušovickém okruhu zajel opět nejrychlejší čas, Odložilík s Valouškem si prohodili svá umístění. Smolařem se stal rallysprintový šampion Orsák, který absolvoval o kolo méně, obdržel penalizaci a rozloučil se s pátou příčkou. Pořadí v nejlepší desítce zůstalo stejné i po druhém průjezdu Hvozdné. Z celkového prvenství se radoval letošní slovenský mistr Jozef Béreš jr. Z vítězství jsem překvapený. Ve Slušovicích jsem chtěl co nejvíce pobavit diváky. Hned v úvodu jsme zajeli na okruhu nejlepší čas, což nás potěšilo. Bavili jsme diváky a zároveň jsme jeli i dost rychle. Po výhře na první erzetě jsme v podobném duchu pokračovali i dále. Atmosféra byla parádní, všude hodně diváků. Děkujeme fandům společně s Róbertem za skvělou podporu,“ řekl v cílí Béreš. Stříbrný věnec získal otrokovický jezdec Pavel Valoušek. „Ani nevím, jaké jsme zajížděli časy. První rundu jsme jeli bez poloosy, ztratili jsme drahocenný čas a přestali jsme se zajímat o výsledky. Byla to skvělá myšlenka založit tuto soutěž. Na Zlínsku je výborná základna rallysportu a kluci Minaříkovi vždy udělají výborné závody. Všechno tady fungovalo a věřím, že i v příštím roce se sejdeme na závěr sezony opět ve Slušovicích,“uvedl třicetiletý Valoušek.

PdTECH Mikuláš Rally Slušovice měřila 37,90 km a obsahovala 4 rychlostní zkoušky na dvou úsecích v celkové délce 25,10 km. Premiérový ročník exhibiční show se povedl, soutěž se organizačně vydařila, měla hladký průběh a přilákala značné množství diváků. Soutěžní týmy a fanoušci motoristického sportu odjížděli ze Slušovic velmi spokojeni.


Konečné pořadí PdTECH Mikuláš Rally Slušovice 2009:
1. Béreš jr., Müller (SK, Peugeot 207 S2000) 17:12,1 min
2. Valoušek, Kočí (CZ, Škoda Octavia WRC) + 5,4 s
3. R. Odložilík, P. Odložilík (CZ, Škoda Fabia S2000) + 13,8 s
4. Pantálek, Vilímek (CZ, Škoda Fabia WRC) + 17,3 s
5. Tlusťák, Beneš (CZ, Škoda Fabia S2000) + 22,2 s
6. M. Jakeš, T. Jakeš (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 35,7 s
7. Barvík, Dřímal (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 37,6 s
8. Wittmann jr., Kral (A, Škoda Fabia S2000) + 1:08,7 min
9. Minařík, Ryšánek (CZ, Škoda Octavia WRC) + 1:10,4 min
10.Mir. Březík, Běhula (CZ, Subaru Impreza STi) + 1:12,4 min

Vyhrané RZ:
2 – Béreš jr., 1 - Pantálek, Valoušek.

/ Zpět na přehled článků

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Best of Škoda Fabia S2000 [VIDEO]

/ Další video...