English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jan Hudec: Můj jezdecký vzor? Colin McRae [ROZHOVOR]

Zařazeno : Hudec, autocross

Tomáš Němec, 16.03.2010 15:10
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství republiky; zobrazeno : 11633x


Tento chlapík, který pilotuje Škodu Fabii v mezinárodním mistrovství v divizi 6 považuje loňskou sezónu, jako jasný propadák. Rozhodl se změnit priority a z autocrossu odchází.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pro fanoušky je to velká škoda, protože jeho rychlost, dravost bude v oku každého fanouška chybět. Co dál? Není vyloučeno, že se neobjeví někde na rallycrossové trati. Na rallycross dodnes rád vzpomíná. Jaké byly jeho začátky a kde se letos obeví si přečtete v následujícím rozhovoru.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Honzo jak se zpětně koukáš na loňskou sezónu?
"Ahoj všem, no loňská sezóna ....... co k tomu říci, asi jen to že to byl jednoznačný propadák, nejhorší sezóna v mém životě, poslední kapka, která ukončila mou skoro desetiletou kariéru v tomto sportu."

Ve tvé divizi není nouze o tvrdé souboje, na které jsi doplatil třeba v Poříčí. Jaký máš názor na tvoji divizi 6, kde se jede opravdu velmi vyrovnaně, ale také tvrdě?
"Bohužel v současné době již ani nejde tolik o souboje, ale o úmyslnou likvidaci soupeře. Ano bohužel toto musím napsat. Neříkám (já jsem sebekritický člověk) nikdy jsem nešel pro ránu daleko, ale nikdy jsem se nesnížil k tomu co je vidět v současné době na trati. Nemusíme chodit ani daleko a když se podíváte na finále v Sedlčanech, asi každý musí uznat, že někteří jezdci to již opravdu přehánějí. Je pravda že někteří se ještě drží staré školy a bojují fér, ale nervy a obrovské finanční náklady tuto divizi poslali díky našim slepým sportovním komisařům, no jak to napsat slušně .... do kytek."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Už sis vyzkoušel i rallycross třeba v deštěm skrápěné Sosnové porovnej tyto dva sporty z tvého pohledu...
"Rallycross, to je má srdeční záležitost, hlavně trať v Sosnové.... úžasné souboje které jsme sváděli s Honzou Skálou, nebo s Mácou Cihlářem, to byly závody takové jaké mají být. Také jsme si nic nedarovali, občas jsme do sebe šťouchli, ale byl to vždy férový vyrovnaný boj, ze kterého měl člověk radost i když mu to zrovna nevyšlo. Ale bohužel z Rallycrossu jsem odešel z důvodu malé účasti jezdců a toho asi vždy budu litovat. :-( "

Je pravda, že letos pojedeš rallycross?
"No to je ještě mooooc brzy o něčem takovém mluvit, ale určitě to není nemožné, abych se na rallycrossu ještě někdy ukázal."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Takže plány na tuto sezónu?
"Na letošní sezónu připravujeme okruhový speciál Škoda Fabia Tdi, se kterým bychom se chtěli zúčastnit minimálně dvou podniků vytrvalostních závodů Le Brno."

Máš nějaký jezdecký vzor?
"Ano samozřejmě je to Colin Mcrae. To byl největší střelec v rallye a zpráva o jeho smrti mě velice ranila. Škoda, že se mi nikdy nepodařilo jeho umění vidět naživo.:-( "
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Kdy jsi vlastně začal se závoděním a kdo tě k němu přivedl?
"Se závody jsem začal před cca 10 lety, kdy jsme si s kamarádem Petrem Indrákem koupili první závodní stroj Škoda Favorit, na kterém jsme jako úplní amatéři začínali poznávat, jak vše funguje, jak co udělat - tedy spíše neudělat a zažívali převážně první neúspěchy. Rád vyprávím historku o tom když jsme se vydali na první zkušební jízdu, při které řídil auto Petr, který ve druhé zatáčce urazil o obrubník přední kolo a skončil opřený o sloup veřejného osvětlení. Po menších opravách jsme dali vozidlo opět dohromady a já říkám, ukaž teď ti to ukážu. No asi si sami dovedete představit jak to dopadlo. Pro změnu jsem skončil v první zatáčce s ohlým diskem, zničenou pneumatikou a ohlou zadní nápravou. No a tohle byly naše začátky.:-) "
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Když se vůbec nebudeme koukat na peníze a budeme snít. Jaký vůz by jsi pilotoval? Bylo by to něco v D1?
"Ano trefil jsi se, bylo by to v D1, jednalo by se o ME a vozidlo by bylo .... no nezůstal bych asi věrný značce Škoda a zvolil bych jednu z evolucí Mitsubishi Lancer. Závěrem bych všem chtěl popřát hodně štěstí a hlavně pevné nervy, chlapi :-) Sportu zdar. Honza."

Děkuji za rozhovor a v nové sezóně hodně štěstí
Ilustrační foto
Ilustrační foto

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Hudec míří do Evropy

Hudec míří do Evropy

18.12.2013 10:21

Článek Honza Froněk, ME

Hudec s Pickou se představí na Acropolis Rally

Hudec s Pickou se představí na Acropolis Rally

22.03.2014 08:28

Článek Jakub Hanzelka, ME

Hudec pokračuje na Azorských Ostrovech

Hudec pokračuje na Azorských Ostrovech

07.05.2014 15:10

Článek Jakub Hanzelka, ME

Hudec před Rallye de France

Hudec před Rallye de France

29.09.2013 17:08

Článek Jakub Hanzelka, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Test Daniho Sorda

/ Další video...