English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Velký přestup v autocrossu : Od foťáku do Divize 1

Zařazeno : Svododa,

David Jeřábek, 01.04.2010 12:54
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 6721x


Jak všichni dobře víme, náš redakční kolega a fotograf Tomáš Němec, se s fotoaparátem v ruce objevuje sporadicky na rally o to více na rallycrossu, ale jeho hlavní náplní je autocross. Časté rozhovory z této disciplíny dávají za pravdu, že autocross má opravdu rád. Není to tak dlouho co se zde objevila série článků o Martinu Svobodovi a jeho červeném Mitsubishi Lancer Evo 8.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Za Martina měl zaskakovat v mezinárodním mistrovství syn Petr. Bohužel vše je jinak a Petr se z pracovních důvodů nemůže zúčastnit. Team Svoboda MP motorsport začal řešit otázku jezdce. Od minulého týdne probíhají jednání právě s Tomášem, který by měl absolvovat celou sezónu v Divizi 1.

Martin Svoboda
k tomu říká „ Ano můj syn Petr je natolik pracovně vytížen, že není v jeho silách sezónu absolvovat. Dlouho jsem přemýšlel koho do Mišáka posadit. Můj bratr Pavel letos chce útočit na titul v divizi 6 a nechtěl o tom ani slyšet. Napadl mě Tom, který už má nějaký závod za sebou. Sice v závodech do vrchu, ale časem se vše naučí a pochopí."

Tomáš se netváří moc nadšeně a dodává: "Nevim, co mě to napadlo, ale kývl jsem. Už teď mám husí kůži, ale veřím, že Martinovi vůz vždy po závodech vrátím ve stavu takovém jako jsem do něj usedal. Bude to velice zajimavé startovat vedle jezdců jako je Václav Fejfar, Honza Bartoš a další. Přiznám se radši bych po autocrossových tratích běhal s fotákem, ale tohle je nabídka,, která se neodmítá."
Team teď ladí poslední detaily na voze. Tomáš už si byl auto osahat a srovnat sedačku a vše potřebné pro jeho pohodlí. V nejbližších dnech čeká team testování a sžívání se s vozem na autocrossové trati v Dolním Bousově. Redakci nezbývá než popřát hodně štěstí.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Loprais ztratil na Dakaru 2 hodiny kvůli vadné baterii [+...

/ Další video...