English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

AP LIQUORS racing team spokojen po prvním závodě…

Zařazeno : Autocross

Milda Bery, 12.05.2010 18:48
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 8064x


Nově složený autocrossový tým z Českého ráje s jezdcem Tomášem Handíkem absolvoval tento víkend první letošní start v seriálu Timeseal MMČR v autokrosu. Stejně jako loňském roce, nastoupil Tomáš Handík v divizy D6 plechových vozů se Škodou Felicií.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ambice a cíle pro tento závod byly jasné, získat co nejvyšší přísun bodů do hodnocení šampionátu a vykročit tou správnou cestou k zisku titulu mistra ČR, což je jeden z hlavních cílů našeho programu pro letošní sezonu.


A že to Tomáš, se ziskem titulu Mistra republiky v divizy D6 myslí opravdu vážně, ukázal již na prvním závodě v Nové Pace, kde vyhrál. Jak viděl první závod sezóny samotný jezdec se dočtete níže.

Tome, první závod a hned vítězství, jak se Ti jelo ?
Dobře, v Nové Pace se celému teamu dařilo ale nechceme nic zakřiknout, čeká nás ještě hodně vyrovnaných závodů, soubojů a hodně hodin v dílně strávených na přípravě našeho vozu. První místo v Nové Pace bylo odměnou za úsilí které jsme vložili do přípravy a hlavně odměnou pro naše sponzory, kteří nás letos podpořili a bez jejich podpory by snad už takovéto závodění dělat nešlo.

Jak se ti ve finálové jízdě jelo, trať vypadala poměrně kluzká ?

Ano, klouzalo to hodně, skoro bych řekl, že byla trať až zbytně překropená, vzadu u studánky auto skoro ani nezatočilo, všude jsem si musel pomáhat ruční brzdou. Vítězství jako takové snadné vůbec nebylo, Petr Maršálek byl stále na dostřel a stačila malá chybka a bylo by vše jinak.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Přes zimu jsi na autě udělal spoustu věcí, povíš nám o tom něco… ?
No… na autě jsou samozřejmě nové komponenty ale co přesně jsem vylepšil to neprozradím :-). Ani s výkonem vozu nejsem moc spokojený, motor je české výroby a myslím, že konkurence je na tom s výkonem lépe.

Kde Tě letos uvidíme ?
Pokud vše dopadne tak jak bychom chtěli odjedeme kompletní Mezinárodní mistrovství České republiky, bohužel na víc, nemáme dost finančních prostředků.

Cíle a plány do budoucna?
Zisk titulu mistra ČR v divizi D6 je letos prioritou. Pokud se nám podaří získat dostatek financí, chtěli by jsme okusit nějaký ten rallysprint a pro příští sezonu odjet kompletní seriál jednodenních rally.Ale vše je závislé na financích a ty nakonec rozhodnou….
Pro naše fanoušky a kamarády jsme na facebooku založili skupinu : AP LIQUORS racing team, kde sdílíme informace a fotografie z jednotlivých závodů….

Chtěl by jsi závěrem někomu poděkovat ?
Určitě bych chtěl poděkovat firmě AP LIQUORS – Dolní Bousov ,Bezpečnostní agentuře Berounský, Kovoobráběčské práce – Miroslav Ulrich ze Samšiny ,firmě Elektroslužby-Veselý z Rumburka a M-Auto Petr Malý z Krásného Buku za podporu, které se nám z jejich strany dostalo.
Samozřejmě taky divákům a všem fanouškům tohoto krásného sportu a těšíme se na setkání už tento víkend v Přerově


AP LIQUORS racing team

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

ME v Nové Pace [SHRNUTÍ]

07.07.2010 08:01

Článek David Jeřábek, Ostatní

Racing-Mania.cz

MMČR v autokrosu Dolní Bousov [SHRNUTÍ]

14.07.2010 16:53

Článek David Jeřábek, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 11.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...