English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

SOUBOJ rallye TITÁNŮ –za volantem FiestaCUPu

Zařazeno : Titáni

Tomáš Fryč, 17.07.2010 12:19
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4757x


TARABUS, TRINER, TROJAN, ŠLEHOFER, ČERNÝ, BRYNDA – šestka jezdců rallye se zúčastní MMČR v rallycrosu za volanty závodních speciálů FiestaCUP 2010!
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Místo –Sedlčanská Kotlina , termín 1.8.2010, akce Mezinárodní Mistr. ČR v rallycrossu!! Tak by mohla znít ve zkratce tato Tisková zpráva, týkající se v české republice naprosto ojedinělé motoristické akce, kterou připravil pořadatel FiestaCUPu 2010, společnost ARTFordSPORT .


Rallye – je královská disciplína, říká se mezi fanoušky motosportu. Jenže – každý jezdec jede v jiném autě, každý závodní rallye speciál je jiný, jeho výkonové parametry jsou různé. Neustálé diskuze mezi fanoušky o tom, kdo je nejlepší rallye jezdec, tak vlastně nikdy nemohou mít vítěze J.
Rallycross - je zase nejvíce adrenalinová disciplína, odpovídají fanoušci této „kontaktní“ motoristické disciplíny. A hodně dobrých rallye jezdců právě v rallycrossu začínalo / V.Pech ml., J.Černý, atd/. Obě skupiny mají zřejmě ve svém názoru pravdu.

Jedinou možností, jak porovnat jezdecká rallye esa přímo na trati a v přímém souboji, jsou tak jedině cupové závody. Jedním ze dvou cupových seriálů, které se v ČR letos jezdí je FiestaCUP 2010. A právě volant šesti Fiest bude držet a na plyn malých třináctistovek bude šlapat šestice soutěžáků –Jaromír Tarabus, Emil Triner, Karel Trojan, Jan Šlehofer, Jan Černý, Petr Brynda. Každý jezdec dle rallycrossových předpisů absolvuje volné a měřené tréninky, poté tři soutěžní jízdy a nakonec velké finále –ze kterého po soubojích vyjde vítěz prvního českého SOUBOJE TITÁNŮ !
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Proč ale SOUBOJ TITÁNŮ ? „Samozřejmě jsem viděl novou verzi filmu a porovnával ji s klasikou z 80. let. Takové srovnání ale není skoro možné. A stejné je to v rallye-každý má jiné auto, jiný styl, jede jinou stopu, atd. Napadlo mě připravit závod, kde bude možné hned porovnávat, kdo jak jede, kde diváci budou sledovat umění jednotlivých jezdců v přímých soubojích. A tak jsem propojil svět dvou disciplín –rallye a rallycrossu. Oslovil jsem zkušené i mladé jezdce ze světa rallye a nabídl jim možnost zúčastnit se závodu v rallycrossu za volantem nových speciálů FiestaCUPu 2010,“ komentuje vznik akce Jiří Galuška z ARTFordSPORT Plzeň. „Šest jezdců za volantem Fordů Fiesta1,3Cup se zúčastní standardního závodu MMČR v rallycrossu v Divizi 1A-do 1600ccm. Protože v rallycrossu startuje do každé jízdy pět aut najednou, uvidí fanoušci souboje kolo na kolo, plech na plech. Jsem přesvědčen, že diváci si tuto akci rozhodně užijí – kde jinde by měli možnost vidět souboje takových jmen ve shodných autech? „

Akce je součástí MMČR a Zóny Střední Evropy a zúčastní se jí na padesát jezdců z Čech, Polska, Maďarska a Rakouska.
Přijeďte se i vy podívat, kdo bude prvním vítězem !

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Latvala dvakrát havaroval na testech [+VIDEO]

/ Další video...