English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pozvánka do Poříčí nad Sázavou

Zařazeno : Poříčí

David Jeřábek, 23.07.2010 12:30
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství republiky; zobrazeno : 12716x


Již tento víkend pokračuje dalším závodem Timeseal MMČR v autokrosu. Tentokrát se závodníci sejdou v Poříčí nad Sázavou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Počet přihlášených posádek převyšuje veškeré předpovědi a tak se můžeme těšit na velmi zajímavé souboje. Diváci se mohou těšit také na doprovodný program, v němž vystoupí známý Freestyle motokrosový jezdec Petr "Pilník" Pilát.

Trať v Poříčí nad Sázavou patří k těm techništějším. Najdeme zde velké množství zatáček, z nichž většina je do kopce, což sice nevadí jezdcům silných čtyřkolek ale již méně svědčí předohrabům a jejich pilotům. Profil tratě ale evidentně nevadí 120 přihlášeným posádkám, což je rekordní počet a nepamatuji se, kdy se naposledy sešlo tolik závodníků na republikovém závodu. Pojďme si ale projít jednotlivé divize a jejich účastníky.

Divize RB 125ccm
Zde je přihlášeno 15 jezdců. Největším favoritem bude bezesporu Robert Škola, který zatím nezaváhal ani v jednom závodu a je v čele celkové klasifikace se 60 body. Spravit chuť si bude jistě také Lukáš Nikodém. Navázat na skvělé druhé místo v Dolním Bousově bude chtít Miroslav Fučík. Fandit také nesmíme zapomenout jediné slečně v Racer buggy Adélce Zoubkové.

Divize RB 160ccm
Této divizi dominuje po třech odjetých závodech Libor Téješ a svou nadvládu bude chtít jistě potvrdit i v Poříčí. O vítězství ale jistě bude bojovat dalších devět jezdců a vyhrát může každý.

Divize 250ccm
Osm přihlášených posádek zaručuje i v této divizi zajímavou podívanou. Trojice Prokop, Nikodém, Vaněk si v letošní sezóně nedaruje ani metr tratě zadarmo a tak si můžeme tipnout, kdo projede pod šachovnicovým praporem jako první. Do bojů o přední příčky bude chtít říct jistě i Marek Novák, Václav Tříska a další jezdci ….

Divize D3 – Junior buggy
Zde budou mít čeští zástupci velký oříšek v podobě velmi rychlého maďarského jezdce Krisztyána Szabó. Smečkou pronásledovatelů by se dalo nazvat hned 14 jezdců, kteří mu budou chtít cestu za vítězstvím překazit. Ze zahraničních jmen zde ještě uvidíme ruského závodníka Vladislava Děmkina. Ze Slovenska dojedou Luboš Nóta a Adrian Suja a z Rakouska Phillipp Horner. Z českých pilotů bude jistě zatápět Krisztyánovi, Radomír Kupec a Ivana Kuželová, pozadu nebude chtít zůstat ani Adam Roučka, Petr Zeman a další….
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Divize D1
Zde je přihlášeno 7 posádek ale osobně nevím, jak to vypadá s účastí Dušana Horčičky, jehož auto bylo po závodě v Dolním Bousově na odpis. Krásnou Škodu Fabii přiveze Jiří Bret a mi mu budeme držet palečky aby tentokrát spatřil šachovnicový prapor ve finálové jízdě. Návrat také hlásí Petr Svoboda, kterému byla odebrána sádra a tak mu nic nebrání držet pevně volant a zazávodit si zde. Již skoro jistý Mistr ČR Miroslav Neumann je přihlášený s Toyotou Corollou stejně jako slovenský jezdec Ján Becker. Další slovenský jezdec, který se nám představí v této divizi bude Marcel Dlesk, se Škodou Fabií.

Divize D5
Překvapivě velký počet startujících posádek je i v této divizi. S číslem 132 vyrazí na trať Lubor Zívr, dále Michal Havran, Stanislav Horáček, Vlastimil Burian, s krásnou Ibizou Vojta Plecháč a Bořivoj Kořínek s Fordem Focus. Na trati dva slovenské zástupce, Luboš Graguška bude pilotovat Audi a Milan Grauška BMW 525.

Divize D9
Tato divize není pro české fanoušky moc známá a taky zde nenajdeme žádného českého jezdce. Všech sedm jezdců je ze Slovenské republiky a jméno Karol Šedivý Vám jistě nemusím představovat. Tento výborný slovenský jezdec přijede se Seatem Ibizou. V této divizi uvidíme opravdu velmi rozmanitou závodní techniku (Fabia, Corrado, Astra, Fiesta).

Divize D6
Jedna z nejnabitějších divizí, kde si závodníci nedají ani píď závodní tratě zadarmo, tak by se dala nazvat divize D6. Chybět nebude žádný z favoritů a tak se můžeme těšit na souboje vedoucího muže šampionátu Tomáše Handíka s Martinem Kopenou, Karlem Kupcem, Petrem Maršálkem, Standou Halouskou a dalšími adepty na vítězství. Dle mých informací se nakonec nepředstaví Josef Bartoš.

Kartcross
10 jezdců na startu slibuje u těchto velmi lehkých „zadohrabů“ zajímavou podívanou. Největším favoritem bude jistě Roman Polák, který vyhrál zatím vše co se jelo, pozadu však nebude chtít zůstat ani Aleš Mrkáček, Ondřej Šlechta a další….

Divize D3A – 1600ccm
Divize, který je v letošním roce poměrně slabě obsazená. V Poříčí se představí v této divizi 5 jezdců. Na svůj výborný výkon z Bousova bude chtít navázat Tomáš Jánoš, pro kterého je tato sezóna v této divizi první. Zapomenout na smůlu v letošní sezóně bude chtít Marek Sekanina. Vyhrát ale bude chtít i Tomáš Pospíšilík, Igor Vlasatý a Josef Jonáš.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Divize D8
Tři jezdci jsou přihlášeni do této divize a tak bude jistě sloučena s divizí D3A 1600ccm. Mezi přihlášenými figuruje Stanislav Bous, Lukáš Kořínek a Tadeáš Hájek.

Divize D3
Nejsilnější divize je nabitá slavnými jmény. Se startovním číslem jedna se představí Petr Bartoš. Chybět nemůže ani nestárnoucí legenda Jaroslav Hošek, Jan Smrž či Roman Kalvoda, který bude nejen závodit ale dohlížet i na vozy série Kartcrossu. Velmi rychlý bude jistě Marek Stloukal, který závod od závodu zrychluje. O přední příčky bude ale bojovat jistě i Boris Vaculík, Vladislav Štětina i Jaromír Štětina ale také Roman Keřka, kterému nejvíce létají "lišky" z výfuku. Ostatní jezdci si ale jistě také brousí zuby na umístění na "bedně" tak se máme na co těšit…

Divize D7
Zde se nám představí nejstarší účastník závodu Jan Soldát, dále Aleš Pařízek a Josef Pagač. Čtveřici završí Zdeněk Sekerka s Tatrou.

Taková je nabitá startovní listina závodu v Poříčí nad Sázavou. I když počasí slibuje bouřky a vydatné dešťové přeháňky doufejme, že se pořadatelskému sboru podaří dodržet časový harmonogram a diváci uvidí skvělou podívanou.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Tomáš Pospíšilík [Rozhovor]

29.07.2010 19:30

Rozhovor David Jeřábek, Ostatní

Racing-Mania.cz

Vladislav Štětina [Rozhovor]

27.07.2010 17:42

Rozhovor David Jeřábek, Ostatní

Racing-Mania.cz

Marek Sekanina [ROZHOVOR]

19.08.2010 23:24

Rozhovor Tomáš Němec, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar - 12. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...