English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

POZVÁNKA NA AKCI – SOUBOJ TITÁNŮ- Fiesta CUP

Zařazeno : Fiesta Cup

Tomáš Fryč, 28.07.2010 16:45
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství republiky; zobrazeno : 5745x


Již tuto neděli 1.8.2010, přesně v 11hod odstartuje v areálu Sedlčanské kotliny Souboj Titánů I – známá jména z českých rallye budou soutěžit za volantem Fiesty 1,3Cup v rámci Mezinárodního mistr. ČR a Zóny střední Evropy v rallycrossu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Šestku odvážných, kteří se pustí do soubojů i z českou rallycrosovou špičkou tvoří Emil Triner, Jaromír Tarabus, Karel Trojan, Jan Černý, Petr Brynda a Jan Šlehofer. Všichni usednou za volant shodných cupových aut, které pro podniky v rallye a dle předpisů FIA pro rallycross připravil plzeňský ARTFordSPORT. První volný trénink na trati Sedlčanské kotliny startuje v 8hod, měřené tréninky začínají v 9hod a start prvních ostrých jízd je plánován na 11hod. Každý z jezdců pojede tři ostré soutěžní rozjížďky a od 16hod jsou plánované Finálové jízdy ve všech čtyřech divizích.

Čtyřem jezdcům Fiesta CUPu jsme před závodem v rallycrossu položili několik otázek. Zde vám přinášíme odpovědi na některé z otázek od Emila Trinera, Jaromíra Tarabuse, Petra Bryndy a Honzy Šlehofera. Kompletní rozhovory můžete najít na www.rallyecross.cz !

Co víš o rallyecrossu?
J.Šlehofer: Jako soutěžák o něm nevím skoro nic,nikdy jsem s ním nepřišel do styku.
P.Brynda: Já jsem s rallyecrossem začínal, tak to podstatné asi vím. Pak mě to ovšem přestavilo bavit, pokaždé jsem se vracel s otlučeným autem a tak jsme se s bráchou rozhodli pro rallye. Párkrát jsem se byl podívat, z Příbrami to do Sedlčan mám kousek.
E.Triner: Rallyecross mám rád. Chodil jsem se na něj dívat hned od začátku, co se tu jezdí. Moc se mi líbí, že je kousek po asfaltu a po šotolině, střídá se to a jezdci získají dobré návky. Je to spíše takové soutěžácké ježdění, než třeba okruhy nebo kopce. Auta jedou spolu, práší se, diváci mají přehled… Pravidla znám, jel jsem Evropu.
J.Tarabus: Vím, že se jezdí na okruzích, kde je část asfaltová a část nezpevněná. Jede více závodníků najednou na určitý počet kol, zajímavé jsou hlavně ty divize, ve kterých jedou silné čtyřkolky.

Co od toho tohoto závodu očekáváš a s jakým nasazením do toho půjdeš?
J.Šlehofer: Abych hlavně neublížil zbytečně autu.Chci se svézt,ambice moc nemam. Z motokár znám jízdu v chumlu a hromadné starty. Je to kontaktní sport, stejně jako káry. Vím, že lidé mohou udělat chybu a pak je třeba to řešit. Teď pojedeme rally v Německu „mitropu“, takže budu rozjetý a hned potom se ukážeme v Sedlčanech. Moc se na to těším.
P.Brynda: Jdu se svézt a jedu s kamarádama se pobavit. Je to trošku i hec. Ambice moc nemáme, žádný tlak, že musí někdo vyhrát nebo tak. Vyblbneme se, poznáme nová auta. Vrátím se do doby, kdy jsem začínal. Těším se.
E.Triner:
Nic neočekávám, uděláme si hezkou neděli. Doufám, že se hezky svezu, popovídáme s klukama. Uvidíme jak to půjde, ale už teď se do Sedlčan těším..
J.Tarabus: Chtěl bych určitě zajet co nejlíp, půjdu do toho jak půjdu. Jedu závodit, tak budu chtít jet svižně, ne jen odstartovat a pak to odkroužit. Budu bojovat a uvidím, co z toho bude. Nic podobného jsem ještě nejel, tak vlastně nevím, do čeho jdu. Znám trať na Sosnové z rallye, ale jinak vůbec netuším, co mám očekávat.

Kdo z vás šesti bude v hodnocení nejvýše?
J.Šlehofer: Samozřejmě, že já (smích). Nedokážu si tipnout, ale asi Péťa Brynda, ten se nebojí ničeho. Nebo Honza Černý, ten to jezdil, uvidíme…
P.Brynda: Myslím si, že Honza Černý, ten bude rychlý.
E.Triner: Mladý Černý, ten jezdí rychle, ale i ostatní kluci mohou překvapit.
J.Tarabus: No, dvoukolku umí dobře Honza Šlehofer, Petr Brynda a Honza Černý. Ten rallyecross dokonce i jezdil. To jsou dravci. Emil Triner je také pěkný divočák, Karel taky… prostě myslím si, že dvoukolkáři by mohli mít navrch. Pokud jde o mě, tak to si netroufám odhadnout.

Favoritem Souboje Titánů je tedy podle jezdců Honza Černý. Ale v rallycrossu rozhodují maličkosti a někdy i dost štěstí. A na startu mají všichni jezdci před sebou stejně dlouho trať. A právě o tom je rallycross –přímé souboje které vás nenechají vydechnout ! A protože je do čtyř divizí přihlášeno 54 jezdců z ČR, Rakouska, Maďarska a Polska - včetně známých jmen českých reprezentantů – Jaroslava Kalného a Romana Častorala –bude rozhodně na co koukat. A jako bonbonek navíc -vedle šestky rallye jezdců, kteří pojedou FiestaCUP , se jako host v nejsilnější Divizi 1 již skoro tradičně představí Pavel Valoušek s rallycrossovou Škodou Fabii.

Výlet do nedělní Sedlčanské kotliny si rozhodně nenechte ujít. Rallycross je kontaktní disciplína, která dokáže být velmi akční -pro diváky i jezdce. Pokud k tomu přidáte souboje známých jmen za volantem malých Fordů – máte o dobrou podívanou postaráno na celý den! www.artfordsport.cz !

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Fiesta 1,6 T bude dostupná v květnu

24.02.2011 16:13

Článek Radek Vojtěchovský, Ostatní

Racing-Mania.cz

Test Fordu Fiesta S2000 v Greystoke Forest [VIDEO]

21.11.2009 20:10

Video Ondřej Krajča, IRC

Racing-Mania.cz

Ford Fiesta S2000 těsně před dokončením

11.08.2009 14:12

Článek David Jeřábek, WRC

Racing-Mania.cz

Ford Fiesta RS WRC je na světě [FOTO]

30.09.2010 12:02

Foto Radek Vojtěchovský, WRC

Racing-Mania.cz

M-Sport poprvé testoval Ford Fiesta S2000 [FOTO]

28.09.2009 10:43

Článek Ondřej Krajča, WRC

Ford Fiesta R5 úspěšně homologována

Ford Fiesta R5 úspěšně homologována

02.07.2013 09:31

Článek Martin Klik, ME

Racing-Mania.cz

Fiesta S2000 se dnes oficiálně představuje

18.11.2009 13:55

Článek Radka Bártková, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 3. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...