English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Petr Bartoš : Marek Stloukal je hvězda letošního MMČR

Zařazeno : Petr Bartoš

Tomáš Němec, 02.08.2010 17:57
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 12530x


Petr Bartoš, letos útočí na pátý titul mistra Evropy a zatím s vývojem obou šampionátů spokojen není. Barča poslouchá a Petr všechny chyby bere na sebe.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
V domácím mistráku chválí Marka Stloukala a říká o něm, že je to hvězda letošního MMČR. Jaké bylo jeho nejkrásnější vítězství. Jak hodnotí průběh obou šampionátů a co pro něho autocross znamená? Toto a mnohem více si přečtete o pár řádků níže.

Péťo jak zatím hodnotíš svoje letošní účinkování jak doma tak v Evropě?
"No, určitě moc dobře ne. Myslím, že jsem udělal spoustu nějakých drobných chyb a rozhodnutí, při startovních manévrech a to mě určitě stálo první místo ve vedení jak v Evropě, tak i první místo v republice. I když v republice byly poslední dva závody trošičku vyhrocenější a došlo k nějakým drobným kontaktům. Myslím si, že si nemůžu stěžovat na techniku, ale spíš na svoje rozhodnutí, při řešení nějakých situací. Nová Paka byla z mé strany špatná úplně a Bauska to samé. Tyto dva závody jsem si pokazil svým rozhodnutím, i když druhý místo v Pace určitě není špatný, ale tam jsme stoprocentně měli na to, abychom vyhráli, ale zkazil jsem to já. V republice to je teď těžší. V Poříčí mě o první místo připravila prasklá spojková hřídel ve druhé rozjížďce, protože auto tam startovalo a asi bychom tam i vyhráli, ale ve finále došlo ke kontaktu. Samozřejmě kontakty v autocrossu jsou, ale myslím si, že kontakt to byl nějakým způsobem úmyslný ale nemůžu to hodnotit. To si každý musí ohodnotit sám, co se tam stalo nebo nestalo…"

V českém mistráku se dělíš o první místo s Romanem Keřkou. Letos je i velice rychlý Marek Stloukal jak je hodnotíš jako soupeře? Vaculík, Hošek, Smrž, Štětina..
"To jsou všechno hrozně rychlí kluci. Myslím si, že se všemi se dá závodit úplně fair-play. Úplně si to nemyslím o Romanovi Keřkovi. Je to závodění, ale on jede nekorektně a člověk se musí obávat nějakého kontaktu. Řekl bych, že v dnešní době je jeden z nejrychlejších lidí v mistráku Marek Stloukal. Všichni kluci letí rychle, ale Mára má hodně povedený auto i on jede moc pěkně. Řekl bych, že Mára je největší překvapení mistráku, ale určitě příjemný, protože jede rychle na všech tratích a na to, že toho moc naježděno nemá, tak je podle mě hvězdou mistráku"

Kterého vítězství si nejvíc ceníš?

"Každého, při mistrovství Evropy v Nové Pace. Absolutně nejvíc si cením loňského vítězství po tom všem, co se stalo v rodině. To cením nad všechny evropské tituly. Pro mě je prostě absolutně největší pecka loňské vítězství v Nové Pace."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Je nějaký autocrossový černý okamžik na který by jsi zapomněl?
"Tak úplně černej asi žádný nemám, že bych musel přisuzovat, že bych na to chtěl zapomenout. Nemyslím si, že bych takový okamžik měl. Každý závody jsou nějaký, na každých se něco stane. Samozřejmě i já jsem udělal nějaký kontakty, které se daly nějakým způsobem odůvodnit proč byly, nebo nebyly, ale černý okamžik, který bych chtěl vymazat to ne, to nemám."

Kterou trať máš rád a která ti naopak k srdci nepřirostla?
"Mám hodně rád Humpolec, určitě mám strašně rád Novou Paku, protože Nová Paka je Nová Paka, k nínení co dodávat. Je spousta tratí na kterých se mi dobře jede, ale nerad bych to zakřiknul, protože ještě na spoustě tratí pojedeme. Na který trati se mi nikdy dobře nejelo a nikdy se mi nelíbila řešením, prostě ničím jsou Sedlčany. Byl jsem spoustu let rád, že tam nemusím. Ted ji ještě víc zkazili tím, že start posunuly ještě blíž k první zatáčce. Sedlčany jsou rallycrossový a určitě dobrý rallycrossový , ale autokrosově to je opravdu hodně špatná trať."
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Co pro tebe znamená autocross?
"Momentálně spoustu starostí. Sezóna se vyvíjí docela solidně, takže musíme bojovat o tituly, ale určitě to pro mě není pupek světa. Mám spoustu jiných aktivit. Každý den jsem na kole, každý druhý den jsem na rybách, zítra s malým klukem odjíždíme na hory. Není to prostě pro mě pupek světa. Pro spoustu lidí to je všechno,ale mě už to dalo hodně. "

Co by jsi na závěr vzkázal všem fanouškům autocrossu?
"Že se pokusím letos překonat Williho Rosela. Pátý titul udělám a pak uvidíme. :-) "

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 5. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...